Děti 18měsíců od sebe?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 07:54
Deti 18m od sebe?

Ahoj zeny, potřebovala bych povzbudit!! Nějak se nam s manželem zadarilo :oops: A čekáme druhého potomka. No, ale našemu prvnímu milackovi není ani rok. 8o Tak se vás ptám, vy co mate prcky take takhle podobne, jak jste to zvladali? Ja mam ted v hlavě milion otázek, které jsem asi mela resit předem no :). Například jak se spaním? Všichni v jedné místnosti? Jak s kočárkem? Bude potřeba ještě dvojitý a nemo v 18m uz starší zvládne sám s poponasenim apod. Jak sladit režim dne?? No…diky za každý příspěvek.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

stiskoch
Kelišová 5142 příspěvků 15.12.16 08:09

Rozdíl mam 22m. Kočárek sourozenecky jsem pouzivala denně čtyři měsíce. Starsi kočár milovala. Spime vschni v jedné místnosti. Prevazne i v jedné posteli. Starší mam tri dny v týdnu v soukromé skolicce- bez přestávky i při detech pracuju. Teď má starší 28m a kočárek ze dne na den nechce a chodi všude pěšky. Dospela si k tomu naprosto nenasilne sama. Jsem zastáncem toho ze ona tak brzy sourozence nechtěla tak se snazim vycházet ji vzstric jako by nebyl kdyz to jde viz. kocarek nechtěla jsem ji nutit chodit pěšky jen proto ze mama s tátou privedli na svět mladsi

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 15.12.16 08:11

Všech 10 dětí máme s malými věkovými rozdíly (nejmenší 12m).
Hele, zvládnout se to dá, je tu spousta matek a žijí. Jak já říkám, nejhorší smrt je z vyděšení ;)

Kočár pro dva - rozhodně ano. Bez toho bych byla úplně v háji. Vzhledem k tomu, co za den oběhám, je to nutnost, podotýkám, že nejsem nosící typ.

Když jsme měli 2 děti, spali jsme všichni v jedné místnosti a fungovalo to. Strašně záleží na miminku a na starším. Starší se v tu dobu ještě budilo, mimčo na to vliv nemělo. Pokud by byly děti jiné, už by spalo starší dávno samo…

Na otázky ladění dne odpovídat nebudu. Chápu, že jsi třeba trochu vyděšená a chceš informace. ALE neblázni, věř, že to půjde, nelajnuj nic dopředu, za těch pár měsíců se i to miminko strašně změní a bude všechno úplně, ale úplně jinak… A ty budeš jenom koukat, jak šly ty plány krásně do kytek ;)

Fakt se neboj, není to nic, z čeho by se ženská musela nutně složit :kytka:

stiskoch
Kelišová 5142 příspěvků 15.12.16 08:14

Jen doporucuji za mne pokud se budou dít nějaké vyrazne zmeny- třeba pokud se rozhodnete odstěhovat do vlastní postele/pokoje udělat to s dostatečným predstihem ať má čas si zvyknout a nebrat to jako změnu kvůli miminu.

kotyk
Echt Kelišová 7948 příspěvků 15.12.16 08:15

Starší měly postýlku, mladší košík nebo u mě. Dvojkočár jsem měla až na poslední dvě, protože předposlední nechodí. Mladší byly ze začátku v šátku a pak už starší chodily. Kočárek dost záleží na tom, jak schopné je mladší a jaký styl života máte.

Judithkaj
Nováček 15.12.16 08:24

Budu to mít o 14 měsíců. Sourozenecký kočár jsem koupila. Uvidíme, ale beru to tak, že nejhorší smrt je z vyděšení. Ono si to nějak sedne.

Ter85
Ukecaná baba ;) 2481 příspěvků 15.12.16 08:26

My mame 18 mesicu rozdil mezi druhym a tretim, s tim, ze prvni ma od druheho 3 roky. Porad jsem vahala s koupi sourozeneckeho kocaru a bez nej bych byla v haji-potreba zatim je. Jinak jsem se tak nejak pripravovala na to, ze to bude hodne narocne-jsem cely den na deti sama, hlidani nemame, ale starsi a prostredni jsem prihlasila do soukrome skolky na dopoledne a super-doktory se sebou a mimcem obeham sama a deti si pohrani ve skolce. Jeste jsem tedy prostredni odplinkovala v lete, abych nemela 2 deti na plinach, normalka se naji samo, uspavani se u nas nekona-manzel precte pohadku a hotovo. Starsi a prostredni spi spolecne v jednom pokoji, budi se obcas-curani, piti-ale ne kazdou noc.
Cele tehotenstvi me hryzalo svedomi, jak to zvladnu, obavy jsem mela, ale taky jsem se strasne tesila-splnil se mi sen o velke rodine. A zadne drama se nekonalo. Prostredni dite mimco porad pusinkuje, starsi se dobrovolne zapojuje do pece o oba sourozence a dozaduje se dalsiho sourozence. :mrgreen:

Kdybych nemela za sebou 3 cisarske rezy, tak dohanim @fragola :lol:

Kotatko03
Echt Kelišová 8059 příspěvků 15.12.16 08:31

Hele, ber to tímhle pohledem, ty neřešíš ano/ne…ty řešíš situaci JE, prostě to nastalo, takže žádné zvládnu/nezvládnu, ale prostě ZVLÁDNU, dám to ;) Určitě to bude zápřah, nicméně věřím tomu, že to půjde ;)

mila.dka1 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 08:52

Moje jedna z nejlepších kamarádek má holčičky od sebe 19 měsíců. Říkala, že to na začátku bylo strašné, že nezvládala, večery probrečela ve vaně. Prostě najednou měla dvě mimina, každé ale už s jinými nároky. Ale jak jsou větší, tak je šťastná, že jsou blízko u sebe, vyhrajou si, chodí do stejné školky…sourozenecký kočárek měla, tahala s sebou ještě psa a většinou odrážedlo nebo kočár a to by bez něj nedala. Spaní měla vyřešeno tak, že starší už spala v pokojíku, mimino bylo v ložnici a po pár měsících se stěhovalo do pokojíčku taky. Ale ten věk co se týká spaní je úplně jedno, já mám 3,5 letou a se spaním máme také problém, co jsem těhu, tak v pokojíčku přestaůa spát, spí tam tam do půlnoci, do jedné a pak se se řevem stěhuje do ložnice…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 08:59

@stiskoch Joo,to je hezky přístup, také nechci aby na tom byl ted malý bitej, ze jsme si pořídili druhé mimco. Kočárek uvidím, jak to bude. Malej je akcnak, uz ted začíná chodit a je nosící typ :) takže si říkám, ze by se to třeba dalo nějak nakombinovat :). @fragola Fihaaa..mas můj hluboký obdiv. Vždycky jsem obdivovala maminy, co mají dve a víc deti, jak to zvladaji!!! A ty mas 10?? Jdu se zahrabat, ja fnukam s jedním obcas :oops: Ja vím, ze malovat si plány nemá cenu :) ono s dětma je to stejne porad všechno jinak. Ale když si vzpomenu na toho našeho malého nespavve a urvanka, tak me to malinko prekvapilo no. Mam strach, aby se vzájemně nebudili. Zatím jsme v byte, takže do jine mistnosti není ja presunovat. :mrgreen: @stiskoch Joo to je jasnacka, aby si nic takového s minimem nespojil. @Ter85 Také se těším. Mela jsem z velke rodiny strach, ale ted kdyz vidim, jak je malej uzasnej… :srdce: Tak to zbladnout musim. Take hlidani neexistuje. Mamku mam daleko a nastehovala jsem se do ciziho mesta…Jinak doufám, ze to bude holčička, abych poznala jaké to je. :srdce:

Burtik80
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 15.12.16 09:18

Mame od sebe deti 19 mesicu. Miminko jsem nosila v satku a vetsi bylo v kocare. Po pul roce mimi do kocaru, starsi ma rampu/skate. Ted porizujeme sourozenecky kocar. Starsi se chce porad vozit.
Jinak zacatky dobry. Horsi je to ted, mimi uz leze, stavi se, musim porad za nim. - starsi mu dost ubliZuje, zarli

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.16 09:20
@Anonymní píše:
Ahoj zeny, potřebovala bych povzbudit!! Nějak se nam s manželem zadarilo :oops: A čekáme druhého potomka. No, ale našemu prvnímu milackovi není ani rok. 8o Tak se vás ptám, vy co mate prcky take takhle podobne, jak jste to zvladali? Ja mam ted v hlavě milion otázek, které jsem asi mela resit předem no :). Například jak se spaním? Všichni v jedné místnosti? Jak s kočárkem? Bude potřeba ještě dvojitý a nemo v 18m uz starší zvládne sám s poponasenim apod. Jak sladit režim dne?? No…diky za každý příspěvek.

Ahojky, ono záleží jaký si to " uděláš " Já a moje sestra jsme od sebe těsně po 6 ti Nedělí a říkala mamka e jsme byli prakticky jako dvojčata.. Mám kamarádku ta má děti úplně stejně od sebe.. před měsícem porodila a říkala že je to super, jen občas když se třeba oba vzbudí nastejno.. Nebo si oba najednou vzpomenou že mají hlad.. Ale já si myslím, že každá věkový rozdíl má PRO a PROTI. Teta má děti od sebe 6 let a říkala že je to hrůza.. Ta nejstarší začala ted' chodit do školy.. a říkala že to je na mašli.. Takže ono si asi nevybereš.. :think:

fragola
Generální žvanilka 24804 příspěvků 15.12.16 09:34

Zakadatelko, v tomhle ti rozumím, u nás byla prvorozená taky uřvané, věčně nespokojené miminko. Vydrželo jí to poměrně dlouho a i přesto jsme šli do dalšího miminka dost brzo (první dvě děti jsou 19m od sebe). Pak jsem měla před porodem nahnáno, že se to bude opakovat. Další děti už dcerku naštěstí netrumfly, tam jí jenom statečně šlapala na paty dvojčata, ta byla taky výživná :lol: :zed: Ale nic tak děsného jako byla první dcerka, jsme už nezažili a doufám, že už nezažijeme. No, aby nás teď nepřekvapilo to jedenácté :think:, i to je dost možné…

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 15.12.16 09:41
@Anonymní píše:

Rozdíl 20 měsíců a neměnila bych, dala jsem je i spolu do školky, takže super! :dance:

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1588 příspěvků 1 inzerát 15.12.16 09:59

V době porodu mladšího synka bylo staršímu rok. Sourozenecky kočár jsem si také pořídila, ale používám minimálně. Vozila jsem miminko v kočárku a staršího před barák nesla v ruce. Nakoupit, atd. jsem chodila až když byl doma i přítel. Ovšem ted v zimě, kdy jsou oba nabaleni a tezky uz jsem kočár zase oprasila a používám denně. Spani bylo u nás narocnejsi, musela jsem se s miminkem přesunout do obýváku, protože se starší neustále budil jak miminko jen knourlo. Doteď, mladšímu je půl roku, takhle spíme. A jak zvladam. No záleží, jak bude starší dítko tolerantní k miminku. Můj syn jeste teď hodne zarli, ale pomalu se lepší. Zahul je to ale pořádný. 18 měsíční vekovy rozdíl bude, podle me též narocny, ale uz se se starsim ditkem da jakztakz domluvit a je samostatnejsi. Gratuluji k miminku :hug:

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >