Plodová voda odtekla v 35tt

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5
15.10.21 21:20

Plodová voda odtekla v 35tt

Hezký večer všem maminkám, předem se omlouvám že to tolik řeším ale přeci jen mě to je divný…

Dnes ve 03:00 rano odteklo manželce poměrně dosti plodové Vody je v 35tt, termin porodu 24.-29.listopad.
Dnes je 15rijna co se to stalo.
Manželce se to stalo ve 3h ráno, prvni odteklo hodně cca 2dcl pak chodila kazdou hodinu na wc v 8h ráno jsem uz ji zbalil a odvezl do porodnice, bolesti neměla žádný, hned ji prijali a potvrdili ze se jedna o plodovou vodu. Nechali si ji tam se vzkazem-pomalu ale jistě rodite. Ale nelibi se nam ze v 35tt davame vám kapacky. Lehnete si a odpočívejte už. Porod se snaží oddálit az na neděli me bylo sděleno 17.rijna. Že malej ma podle doktorky 2700g a vypadá to na inkubátor az se narodi..
Prostě mam strach, nepřijde mi normální že když uz ji uniklo nejméně 4Dcl vody tak se ji to snazi oddálit, chápu aby miminko bylo o chvíli později, přeci jde o jeho zdraví ale i tak se mi to zdá být divný.. :( Jsem doma prostě furt se strachem jako Prvotata…

Prosím řekne mi někdo k tomu něco, díky všem! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21892
15.10.21 21:26

Tak oni na uz poznají kolik tý vody má a to co píšeš není žádné obrovské množství a každý den je pro mimino dobrý určitě jí píchali injekce na dozrání plic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11947
15.10.21 21:30

Doktoři ví co dělají. Je pod dohledem. Pokud už voda dal neodtekala tak se doplní. 35tydnu je pořád nedonoseny a každý den je velké plus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27853
15.10.21 21:30

@Prvotata plodová voda se prý stále obnovuje, takže asi neodtekla všechna - neboj, to by si v nemocnici nedovolili nechat dítě na suchu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
629
15.10.21 21:32

„Nelíbí se nám…“ :zed:
Prosímtě, než se tu budeš pouštět do takových polemik, obrať se na kompetentní odborníky. Vědí, co dělají… Možná je potřeba, aby dítěti dozrály plíce. Plodová voda se stále dotváří…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
15.10.21 21:37

@stinga Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1696
15.10.21 21:38

Přesně tak oni vědí co dělaji, potrebuji ji dat ty kortikoidy na dozrani plic, aby malý sám dýchal po porodu, nemuzou vedet dopredu zda bude muset být v inkubátoru, treba bude šikovný, odhad váhy máte pěkný takže věřim že to pěkně zvládne. Muj syn se narodil ve 33+2 a měl 1980g byl 12dni v inkubátoru a dneska je to zdravý 5letý kluk. A dcerka se narodila 36+0 2530g také mi odtekla plodová voda.Ta už v inkubátoru být nemusela.
Držím palce a věř doktorům. Plodové vody zatim neuniklo tolik aby dětátko bylo na “suchu”

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5

@Lojzísek Zeptal jsem se v klidu. Člověk nikdy neví tak se zeptá. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1418

8o To jako fakt? Plodová voda se tvoří nová a její množství během těhotenství různě kolísá. Lékaři mají ultrazvuk a tam množství PV vidí, stejně tak miminku měří ozvy, aby věděli, jak se mu daří. A ano, 35 týden je ještě pořád předčasný porod a dítě j nezralé - každý den v břiše je pro něj dobrý, tvoje žena dostává určitě kortikoidy, aby dítku dozrály plíce. 2 700 g není primárním důvod pro inkubátor, důvodem je ta nezralost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
15.10.21 21:40

@niki V Děkuji za pozitivní zprávu! :) Děkujeme, přeci sem jen poprve tatou a doktorum verim jen se mi to zdalo zvláštní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
15.10.21 21:40

Taky se nám narodilo miminko ve 35. týdnu… v osm ráno mi praskla voda a druhý den v osm jsem dostala vyvolávací tabletu. Malý se narodil ve tři a ano musel do inkubátoru, ale to takhle brzo narozené děti musí asi všechny.
To oddalování porodu - chtějí asi, aby mimču aspoň trochu dozrály plíce a určitě budou manželku několikrát denně napojovat na monitor - možná ho bude mít nasazený pořád - já jsem ho měla celou noc před porodem - a kdyby se jim něco nezdálo, určitě porod vyvolají okamžitě. Ještě je u takhle brzo narozených dětí větší riziko novorozenecké žloutenky, ale to mají i donošené děti.
Naše miminko už má sedmnáct let a nijak se na něm tak brzký porod nepodepsal. Nebyl o nic víc nemocný jako dítě, byl vždycky nejvyšší ze třídy :-), mluvit začal rozhodně dřív, než jeho donošení sourozenci.
Neboj se, dobře to dopadne. Buď manželce oporou a nedej na sobě znát strach. Manžel ještě nakukoval doktorům z dětského oddělení pod ruce, když syna na sále vyšetřovali (nezavazel, ale sledoval ten crkot) a já jsem za to byla ráda. Syna mi neukázali a ani nepřiložili, protože musel do toho inkubátoru, takže jediné info, než jsem mohla za synem, bylo od manžela.
Držím pěsti!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55227
15.10.21 21:43

Věřit doktorům. Vědí, jaký je třeba postup.
Narodila jsem se před 35lety akutním císařem. Nějak 32tt jsem se narodila i ten inkubátor jsem přežila. Mamka mi říkala, že jsem byla mini králíček.
Když to šlo tehdy. O to spíš bych jim důvěřovala teď. Kdy je medicína úplně někde jinde. Dobre to bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17053
15.10.21 21:51

Hlavně klid. Jak píšou holky, oni poznají, kolik plodové vody v břiše je. Pokud jen slabě uniká, je přednější podat kortikoidy na dozrání plic a udržet dítě v břiše co nejdéle to půjde. Mně praskla voda v 36+4 takovým stylem, že žádné poléhávání ve hře nebylo, dcera se narodila s váhou 2,5kg a v inkubátoru strávila jen pár hodin víceméně kvůli tomu, že jsem byla po císaři na jipce. Jinak to na ní nezanechalo žádné následky. Tak nevyšiluj a buď manželce oporou :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1696
15.10.21 21:51

@Prvotata já to chápu člověk je ze všeho vystrašený, ty teď musíš být v pohodě a podpořit partnerku u porodu(pokud tam tedy budeš) a celkově ji povzbudit.Za chvíli budete rodinka, :kytka: držim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.21 21:52

Klid! 2700, to měly moje holky v termínu…bude to ok!!!

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat