Zranění obličeje při císařském řezu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.10.21 16:04

Zranění obličeje při císařském řezu

To je strašný.
https://motherclub.cz/…i-vyjimecny/
Máte někdo taky blbou zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23500
14.10.21 16:10

Každá operace je riskantní, sekce dvojnásob, protože je tam miminko. Je to nešťastný, ale někdy se to prostě stane. Sekce není operace, kde se může čekat. Operatér musí řezat ihned potom, co zabere anestezie, má velmi omezený čas, aby se k miminku dostal, než i na něj začne účinkovat anestezie. Navíc musí odsunout střeva a močový měchýř. Miminku se rána zahojí bez jizvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
186
14.10.21 16:14

Ano, první dcerku takto při sekci řízli na spanku, blíž k oku. Neměla to tak hluboké. Zahojilo se, ale mít hlavičku trošku jinak natočenou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11368
14.10.21 16:25

Blbou zkušenost nemám, ale upozorňují na to lékaři před císařským řezem, je to jedno z rizik. Stejně tak, jako ti můžou poranit jiný orgán. I doktoři jsou jen lidé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70184
14.10.21 17:14

Vsak to podepisujes, ze se to stat muze. Nezazila u svych deti, ale kdyz u CS asistovala, tak se to jednou malem stalo, dite bylo otoceno oblicejem dopredu. Bylo to tak tak, melo stesti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2738
14.10.21 17:17

To se bohuzel stava, většinou bez jakýchkoli následků. I když třeba syn má doteď jizvu tam, kde se skrabl v porodnici.. ale jizva není nic, s čím by se nedalo žít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9024
14.10.21 17:19

Kamarádce prořízli močový měchýř

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
14.10.21 18:14

@Midaku
No nevím teda… s tím asi nesouhlasím. Že kvůli doktorovi by moje dítě mělo jizvu přes obličej. Co kdyby to bylo do oka?
Chápu, že se to může stát. Ale nesouhlasím s tím, že by to bylo v pohodě. Už vidím holku, jak je nadšená, že má na hlavě jizvu… 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
14.10.21 18:46
@Anonymní píše:
To je strašný.

Ano, stalo se mi to pri porodu, jen ma dcerka to ma teda mnohem horsi jizvu, nez miminko z clanku. Ma jizvu presne uprostred cela mezi obocim a vlasy, od stredu cela az po konec. Takze prvni vec po narozeni bylo, ze se volal detsky chirurg, aby ji sesil a az pote jsem ji videla ja. Dnes ma 4 roky, jizva uz ji nikdy nezmizi a viditelna je tedy hodne, ale ja dekuji doktorum, ze na svet privedli jinak zdrave dite…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
871
14.10.21 18:51

@eeevvv :(.. To je hrozný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11368
14.10.21 18:59

@PT PCE tak radši žít s jizvou, než se udusit při porodu. Tohle se většinou stává u akutních císařů, kdy může jít o sekundy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
299
14.10.21 19:13

@Aduš8
To určitě ale rozhodně to není ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3746
14.10.21 20:03
@Anonymní píše:
To je strašný.

Proč anonym :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2738
14.10.21 21:36

@PT PCE tak kdyby to bylo do oka, není to jen jizva, to je jinej případ… já bych teda byla radši, kdyby mi syna vytáhli rychle a u toho ho omylem rizli do obličeje, než když jsem ho rodila přirozeně a on po porodu nedýchal.. takovej nedostatek kyslíku na dítěti napacha poněkud větší škody, než jizva na tváři nebo čele. Chápu, že je to nepříjemný, ale je to prostě jen jizva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5963
14.10.21 21:47
@PT PCE píše:
@Midaku
No nevím teda… s tím asi nesouhlasím. Že kvůli doktorovi by moje dítě mělo jizvu přes obličej. Co kdyby to bylo do oka?
Chápu, že se to může stát. Ale nesouhlasím s tím, že by to bylo v pohodě. Už vidím holku, jak je nadšená, že má na hlavě jizvu… 8o

Kvůli doktorovi??? :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat