PnP a dědictví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

elan
Stálice 91 příspěvků 13.09.17 21:33
PnP a dědictví

Dobrý večer, chci se zeptat, děda byl ležák, měli jsme požádáno o příspěvek, stále není dořešeno, čekáme už 4 měsíc, teď děda umřel a chci se zeptat, zda mi zpětně vyplatí peníze, protože jsem se o něj starala nebo půjdou všechny ty peníze za péči do dědického řízení?

Reklama

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineMarkéta80
Vesmírná mluvilka 33112 příspěvků 13.09.17 21:49

http://www.prispevek-na-peci.cz/vyplata.html až na konci píší že to dostane ten kdo tam je napsán který bude pečovat ;)

kotyk
Kelišová 7326 příspěvků 13.09.17 21:57

Musíte nahlásit úmrtí na pracovním úřadě a tam sepíší s osobou, která byla napsaná v žádosti jako pečující, přechod nároku na příspěvek.

Kobliha51
Extra třída :D 13427 příspěvků 13.09.17 22:02
@elan píše:
Dobrý večer, chci se zeptat, děda byl ležák, měli jsme požádáno o příspěvek, stále není dořešeno, čekáme už 4 měsíc, teď děda umřel a chci se zeptat, zda mi zpětně vyplatí peníze, protože jsem se o něj starala nebo půjdou všechny ty peníze za péči do dědického řízení?

Dojdi s úmrtním listem na úřad práce, kde jsi o příspěvek žádala. Tam to s tebou sepíšou a peníze ti přijdou zpětně.

elan
Stálice 91 příspěvků 18.09.17 19:22

Tak jsem byla s úmrtním listem na úřadě práce a bylo mi sděleno, že žádný příspěvek děda nedostane, protože marodil krátkou dobu a prakticky mi sděleno, že byl zdravý, takže žádost zamítli. Děda byl ležák, měl rakovinu, tři nádory a byl podle posudkového lékaře úřadu práce zcela zdráv.

elan
Stálice 91 příspěvků 18.09.17 19:49

A to nevím vůbec jestli se půjde ještě odvolat?

kotyk
Kelišová 7326 příspěvků 18.09.17 20:31

@elan Odvolat se dá, ale máte už vyjádření na papíře nebo vám to jenom řekli mezi dveřma?

elan
Stálice 91 příspěvků 18.09.17 21:47

Řekli mi to v kanceláři, když jsem byla nahlásit úmrtí a bylo mi řečeno, že rozhodnutí mi přijde na mou adresu do vlastních rukou, ale dědovi už rozhodnutí mělo přijít dnes, ale nevydali mi ho, protože je do vlastních rukou.

elan
Stálice 91 příspěvků 21.09.17 19:53

Tak mi na mou adresu přišlo, že řízení stále pokračuje, a že si mohu prohlídnout podklady do 5 dnů, o žádném zamítnutí tam není ani slova. Zítra jdu nahlídnout do spisu a pro papír na odvolání.

elan
Stálice 91 příspěvků 22.09.17 20:42

Tak jsem do spisu nahlídla, zjistila, že posudková lékařka napsala, že děda byl soběstačný, došel si na záchod, uvařil si, rozeznal léky, který měl brát atd. Děda byl ležák a nic z toho nedělal, vše jsem dělala za něj, měl cévku, ale lékařka usoudila, že byl zdravý, a rakovinu, kterou měl, podle toho spisu, rakovinu má každý(děda měl nádory na ledvině a plicích),takže to není vážné onemocnění, které by zasluhovalo brát nějaký příspěvek na péči. Ale že jsem musela nechat práci, abych se o něj starala, je můj problém, neměla jsem to dělat. Kdybych ho nechala na ldn, tak by příspěvek dostal hned, ale jakmile je ten člověk doma, tak jsou s tím takové problémy a papírování.

kotyk
Kelišová 7326 příspěvků 22.09.17 22:35

@elan Odvolejte se a bod po bodu uveďte, jak na tom byl v době posuzování. Co psali do svých záznamů pán/paní při návštěvě víte? Měli by vám je a dědovi před odchodem dát k nahlédnutí a podpisu.

elan
Stálice 91 příspěvků 22.09.17 23:19

Paní z úřadu práce na šetření byla už na začátku, když jsme podávali žádost, je tam napsáno, že nemůže chodit, že si sám neuvaří, že si sám nevezme léky, ani neví které bere a kdy, nedojde si na záchod, do koupelny, musela jsem ho omývat, starat se o proleženiny atd.,dosahovali jsme na 8 bodů, a přesto posudková lékařka, která u nás vůbec nebyla to zamítla.

kotyk
Kelišová 7326 příspěvků 22.09.17 23:40

@elan Sedněte, bod po bodu to sepište a pošlete odvolání. Jinak body jsou popsané tady: https://www.socialpolicy.cz/?…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Sedm pomocníků, které byste měla mít v kabelce, když jste mimo domov

Dámská kabelka je opředena mnoha mýty. Je to všestranné úložiště s kapacitou... číst dále >

Nejlepší investicí v životě je vzdělání

Přemýšleli jste někdy nad tím, jaká investice přinese vašim dětem největší... číst dále >

Články z Ona Dnes

Klidně bych kvůli roli přibrala i dvacet kilo, přemýšlí Bára Poláková

Herečka a zpěvačka Barbora Poláková se kvůli klipu k jedné z písniček... číst dále >

Poradna: Tchán má na syna chlapácké poznámky, je to trapné jemu i mně

Můj tchán si poslední dobou dost dobírá našeho syna kvůli holkám. Cítím, že... číst dále >

Reklama