PnP a dědictví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

elan
Stálice 51 příspěvků 13.09.17 21:33
PnP a dědictví

Dobrý večer, chci se zeptat, děda byl ležák, měli jsme požádáno o příspěvek, stále není dořešeno, čekáme už 4 měsíc, teď děda umřel a chci se zeptat, zda mi zpětně vyplatí peníze, protože jsem se o něj starala nebo půjdou všechny ty peníze za péči do dědického řízení?

Reklama

Reklama

Reakce:

Markéta80
Vesmírná mluvilka 31888 příspěvků 13.09.17 21:49

http://www.prispevek-na-peci.cz/vyplata.html až na konci píší že to dostane ten kdo tam je napsán který bude pečovat ;)

kotyk
Kelišová 7214 příspěvků 13.09.17 21:57

Musíte nahlásit úmrtí na pracovním úřadě a tam sepíší s osobou, která byla napsaná v žádosti jako pečující, přechod nároku na příspěvek.

Kobliha51
Extra třída :D 12777 příspěvků 13.09.17 22:02
@elan píše:
Dobrý večer, chci se zeptat, děda byl ležák, měli jsme požádáno o příspěvek, stále není dořešeno, čekáme už 4 měsíc, teď děda umřel a chci se zeptat, zda mi zpětně vyplatí peníze, protože jsem se o něj starala nebo půjdou všechny ty peníze za péči do dědického řízení?

Dojdi s úmrtním listem na úřad práce, kde jsi o příspěvek žádala. Tam to s tebou sepíšou a peníze ti přijdou zpětně.

elan
Stálice 51 příspěvků 18.09.17 19:22

Tak jsem byla s úmrtním listem na úřadě práce a bylo mi sděleno, že žádný příspěvek děda nedostane, protože marodil krátkou dobu a prakticky mi sděleno, že byl zdravý, takže žádost zamítli. Děda byl ležák, měl rakovinu, tři nádory a byl podle posudkového lékaře úřadu práce zcela zdráv.

elan
Stálice 51 příspěvků 18.09.17 19:49

A to nevím vůbec jestli se půjde ještě odvolat?

kotyk
Kelišová 7214 příspěvků 18.09.17 20:31

@elan Odvolat se dá, ale máte už vyjádření na papíře nebo vám to jenom řekli mezi dveřma?

elan
Stálice 51 příspěvků 18.09.17 21:47

Řekli mi to v kanceláři, když jsem byla nahlásit úmrtí a bylo mi řečeno, že rozhodnutí mi přijde na mou adresu do vlastních rukou, ale dědovi už rozhodnutí mělo přijít dnes, ale nevydali mi ho, protože je do vlastních rukou.

elan
Stálice 51 příspěvků včera v 19:53

Tak mi na mou adresu přišlo, že řízení stále pokračuje, a že si mohu prohlídnout podklady do 5 dnů, o žádném zamítnutí tam není ani slova. Zítra jdu nahlídnout do spisu a pro papír na odvolání.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Uklizeno, vyděláno: Jak si z domácího úklidu udělat kšeft

Už dávno nejsme jako naše babičky. Nemusíme schovávat oblečení, hračky nebo... číst dále >

Jsem expertka na zkrácené úvazky, směje se Karolina

Karolina Macúchová působí klidně, jako by se právě vrátila z jógové lekce.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nevěru jsem mu odpustila, ale nezapomenu, řekla Kristýna ve Výměně

Terezu s Pavlem spojuje podobný osud. Pořídili si děti, ale partneři je... číst dále >

Baculky mají novou královnu. Miss Prima křivky je Libuše Dvořáková

Téměř čtyři hodiny trvala v úterý volba nové Miss Prima křivky v Branickém... číst dále >

Reklama