Po půlroce zpět do práce

34
12.7.13 09:03

Po půlroce zpět do práce

:nevim: :nevim: Ahojky,
malá se mi narodila v půlce března a já ještě, když jsem byla těhotná jsem se rozhodla, že se vrátím do práce hned po mateřské, malé tedy bude skoro půl roku, bude mi jí hlídat moje maminka. Vedlo mi k tomu, že mi práce velice baví, je dobře placená, kousek od domova, pouze ranní bez výkendů a svátků, máme hypotéku… Všichni mi říkají, že by tohle neudělaly, že toho budu jednou litovat atd. Jak se mi malá narodila a jsem již doma 4 měsíce, pořád se mi to honí hlavou: nebudu fakt litovat? Jenže, zůstanu-li doma tři roky, tak co potom? sice práci mi držet musí, ale ne stejnou pozici, kterou jsem si za léta vybudovala, jsem účetní a za tři roky bude vše jinak i naše firma se neustále vyvíjí. Máte někdo podobné zkušenosti? Pořád tu čtu, jak maminky hledají práci, nic dobrého sehnat nemůžou, hlavně práce je, kde se dělají odpolední směny a víkendy, což když je malé dítě si myslím, že musí být problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5256
12.7.13 09:08

Litovat asi budeš, že celý den neuvidíš malou, ale pokud peníze potřebujete, tak do práce běž, doba na práci je zlá, takže tak…
Co zrácený úvazek? Že bys mohla být s dcerou více? Já byla před MD taky účetní, a nějak si neumím představit jít od miminka, pracovní doba od 7:30 do 16, než člověk dojede domů, doma něco udělat, večeře, koupání, spát a další den zas

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5943
12.7.13 09:10

@Dráček79 jestli ti má kdo hlídat, šla bych do toho, aspoň to zkusit…sama bych si ráda po mateřské našla nějakou brigádku, nebo se vrátila na částečný úvazek zpět do práce, ale mi drhne hlídání… :think:

ttt

Mikina

fda 180 Kč
  • 40, 42

Lodičky

fda 200 Kč
  • 40

Maxi sukně

fda 400 Kč
  • 42, 44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5639
12.7.13 09:11

Nikdy jsrm s tim moc nesouhlasila, ale ve tvem pripade byvh do toho asi sla. Ditko bude s babickou, ty budes s nim odpoledne a o vikendevh.
Ja jsem momentalne po konci rodicovske a nemuzu sehnet praci, pracovni doba spatna atd…
Samozrejme hledam teprve mesic a tak si vybiram az bude hur, pujdu si sednout za kasu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
donaga
12.7.13 09:12

@Dráček79 ber to z télogické stránky, sem chodí hodně maminky, pro které je mateřství opravdu to první na světě a práce až pak. Takže spíš tu budeš slyšet, že by dítě takhle brzy neopustily. Ale ony nejsou ty. Myslím, že jestli je malé už 4 měsíce a ty jsi názor na návrat do práce nezměnila, tak až tolik litovat nebudeš. Určitě o něco přijdeš (tohle období dítěte je strašně akční a každý den se můžeš u dítěte z něčeho radovat), ale na druhou stranu nepřijdeš o práci, která se ti líbí. A když ti bude malou hlídat maminka, tak to bude všechno v rodině. Za mě Hurá do práce.
PS: já sama byla s malou doma 3 roky a nelituji :D

• Citovat
  • Upravit
195
12.7.13 09:14

Já jdu do práce zpět taky, v 8 měsících dcery (vybírám si ještě po mateřské dovolenou) a domluvili jsem si 3 dny v práci, 2 dny home office. Taky mi to pořád vrtá hlavou jestli nemám zůstat doma, ale nechci o tu práci přijít a říkám si, že musím myslet i na sebe. To je asi vždycky dilema jestli jít nebo nejít… A bude mi taky hlídat babička a jeden den manžel.

Příspěvek upraven 12.07.13 v 09:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2897
12.7.13 09:14

Běž, nechat toho můžeš vždycky, když zjistíš, že ti to nevyhovuje. já šla (do jiné než byl hlavní zaměstnavatel) a dneska z toho čerpám - původní zaměstnavatel mi dal na konci mateřské výpověď, ale vzhledem k tomu, že jsem v mezičase pracovala, tak práci mám a nemusím hledat až teď (jsem taky účetní ;-))
není to procházka růžovou zahradou, občas budeš mít výčitky, nebudeš stíhat, budeš unavená, když bude malá nemocná a ty budeš muset do práce, tak se člověk cítí blbě. ve výsledku si to musíš vyhodnotit sama, co je lepší (kamarádky si budou užívat mateřské, volných dní a ty budeš makat), ale malé se pak zase budeš věnovat intenzivněji, protože si ty chvíle, kdy budeš mít čas, dokážeš mnohem efektivněji naplánovat a rozvrhnout. přeji pevné nervy :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2989
12.7.13 09:15

Já jsem šla teď, když je malé rok a půl do práce na zkrácený úvazek, a je mi líto, že už s ní nemůžu být doma. Přijdeš o hodně zážitků, které už se nebudou opakovat, mimčo vyroste hrozně rychle :( Nakonec se ale musíš rozhodnout sama, nebo to zkusíš a uvidíš, jestli to půjde. Držím palce, ať se rozhodneš správně :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9094
12.7.13 09:33

Jestli budeš litovat nebo ne ti nikdo neřekne. To je jen o tom jestli si rozhodnutá a přesvědčená že děláš správně.

Já to mám přesně jako ty. U prvního syna jsem začala v půl roce pomalu dělat a v roce a půl už jsem šla na plnej. U druhého co čekám jsem stejně tak přislíbila návrat na plno hned po mateřské. S tím že i předtím budu dělat z domu.

Někoho naplňuje mateřství, mě to k mojí spokojenosti nestačí Potřbuju mít i úspěchy v práci, něco dokázat, budovat karieru.

Může se na mě skrz prsty dívat kdo chce jak chce, já má, zase na opak na lidi co dlouhodbě hledají neúspěšně zaměstnání taky svůj názor. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
12.7.13 09:34

Abys tu pak nebrečela, že má dítě raději babičku jak tebe :nevim:
Do práce bych šla jen pokud by to opravdu bylo buď nemít na jídlo a poplatky nebo práce. Jinak ty první měsíce a roky tak strašně rychle utečou, najednou máš doma nohatý hubatý stvoření, které tě zas tak zásadně nepotřebuje, ta doba, kdy je dítě „maminčino“ je relativně krátká a velice krásná a pokud by stačilo se uskromnit v provozu domácnosti a hypo a provoz by se utáhnul s mužova platu a rodičáku, tak bych alespoň ty 2 roky zůstala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
820
12.7.13 09:35

Já jsem se vrátila po půlroce do práce a nelituju. Jsem ráda, že to tak je. Samozřejmě z počátku mi to připadalo těžké, ale myslím, že to je dané především českou atmosférou, tlakem českých maminek a většiny korespondentek na emiminu.

Ostatně v zahraniční je mateřská 15 - 20 týdnů, takže naprostá většina maminek se vrací hned do práce.

Malé je rok, do jeslí už chodí půl roku a vidím to takto:

• malá se nebojí lidí, má ráda děti, vůbec neměla pověstný separační syndrom
  • já jsem spokojená, nemám problémy, o nichž se zde často píše, problémy typu připadám si jako šmudla, nic si nepamatuju, zapomínám, jsem tlustá, neumím se obléct atd.
  • finančně jsme na to dobře, nebojím se, že bych profesně zaostávala či přišla o práci
  • s malou si to užívám, nejsem vystavená takové té každodenní rutině v běhání kolem dítěte

Je to fajn.. musím makat, případně se ptej více, pokusím se odpovědět…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
12.7.13 09:37

Moje mamka šla také do práce, když mi bylo půl roku, hlídala mě babička. Mám s mamkou skvělý vztah a vůbec si to nepamatuju. Pamatuji se až, že mě babička vodila a vyzvedávala ze školky (chodila jsem po obědě). Určitě to nijak nenarušilo náš vztah matka - dcera. Maminka byla vždycky maminka a babička babička. Dokonce jsem se to, že šla mamka tak brzy do práce (dříve to nebylo nic tak neobvyklého) dozvěděla až teď, když jsem sama na mateřské.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25324
12.7.13 09:38

Po pravděnedovedu si představit odejít od půlročního mimina :think:
Jak je to s kojením, s prvními příkrmy? :think:
Moje švagrová šla taky do práce když jejímu malýmu bylo půl roku.Byla vedoucí lékárny, a měla strach o kariéru.
No, já jsem zas dítě, které od půl roku vychovávala babička, pač v té době byla mateřská taky půl roku. A vím, jak to pak poznamenalo vztahy.
Já bych to neudělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
836
12.7.13 09:43

Já jsem šla v 7 měsících malé na zkrácený úvazek a spokojenost maximální, malá chodí do soukromé školičky. Vůbec nemám pocit, že by ani jedna z nás o něco přišla, naopak je malá společenská a hodně šikovná tím, jak je v kolektivu, od 2 let mluví v souvětích a já si v práci odpočinu, vůbec si neumím představit být doma do 3 let, asi by mi hráblo ;) A máš pravdu, že pokud bys o práci přišla, s malým prckem se ti bude nová hledat blbě, osobně bych asi taky nechtěla zaměstnat někoho komu nevadí být 3 (nebo dokonce víc) let doma a ani nic nedělá pro zvýšení kvalifikace (třeba jazyky aj.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zrzana2
12.7.13 09:45

Ja brigadne pracuji cca od 4mesicu male a rikala jsem jak v jejím roce pujdu na zkraceny uvazek. Ani nahodou. Ted delam cca 14hodin tydne. Zacnu delat 20 a zvyšovat uz to nebudu. Zacina chodit, zvatlat, porad samy usmev. Proste me bavi, takze jsme halt omezili naklady na provoz domacnosti :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama