po punkci voda v břiše

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
amilie
Kecalka 143 příspěvků 01.12.09 12:09
po punkci voda v břiše

** :potlesk: Ahoj zdravím,pravě jsem se vratila z caru a potřebovala bych poradít nebo uklidnit byla jsem na kontrolnim ultrazvuku před et transferem a na ultrazvuku mi doktorka zjistila v břiše vodu a zuvetšene vaječníky na 10cm ja chtěla jsem se zeptat ohledně te vody není to nejak nebezpečne denně piju těh 3 litru vody na zachod chodim tak 12× za den mam strach s te vody to normalní ustoupi to samo zitra tam jdu zase pro připadny transfer je tu některa ktera měla stejne potíže děkují za odpověd amilie**

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
PajaF
Echt Kelišová 8737 příspěvků 01.12.09 12:33

Ahoj Amilie,

přesně to samé jsem měla poté, co jsem si píchala hormony (tuším Menopur) před IUI. Jak jsem zadržovala vodu, tak mi děsně narostlo břicho a vaječníky jsem měla přesně jak píšeš 10 cm a docela to dost to bolelo. Doktor mi tehdá doporučoval hooodně pít (až 5-6 litrů denně). Pokud se oplodnění nepodaří a přijdou měsíčky, pak všechno hodně rychle odezní, pokud do toho otěhotníš, což byl můj případ, tak se s tím potýkáš téměř celý první trimestr. Určitě to ale konzultuj se svým lékařem, někdy s tím i hospitalizují a dávají nějaký infuze.
Hodně štěstí a ať jsi brzy v pořádku P.

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 01.12.09 13:16

amilie - odpočívat a hodně pít, taky jíst bílkoviny, to by mohlo pomoci,ale také nemuselo, žádná nejsme dr. a neviděly jsme jak to vypadá na UTZ. Kdyby to vypadalo špatně - jako OHSS, tak by ti správně neměli dělat transfer, aby tě to neohrozilo a nerozjelo se to ještě víc. Problém by byl, kdyby se ti zvětšovalo břicho a nemohla si dýchat - to by se musela odsávat tekutina z břicha. Minimální náběh na OHSS a ne rozjetý by neměl vadit, spíše se říká,že zvyšuje šanci na otěhotnění.
Co ti vlastně řekla dr.?
tak snad to bude OK :palec:

amilie
Kecalka 143 příspěvků 01.12.09 19:36

šla jsem normalně na kontrolu po punkci nejdříve doktorka udělal ultrazvuk vaginalně vaječníky nešli vidět tak mi udělala sono a tam zjistila že mam v břiše vodu a že vaječniky jsou zvetšene na tech 10cm pak mi napsala anopirin a řekla mi ře se mam přjit zase zitra že se podle toho jak se děli vajička domluvime na transferu to bylo vše a že když budu piti jako do tedka tech 3až3,5 litru tak by to mělo byt dobre nic vic

amilie
Kecalka 143 příspěvků 02.12.09 17:03
ahoj a jak jsi stou vodou pomohla odešla s tebe zbavila jsi se těh potíži a za jak dlouho
PajaF píše:
Ahoj Amilie,přesně to samé jsem měla poté, co jsem si píchala hormony (tuším Menopur) před IUI. Jak jsem zadržovala vodu, tak mi děsně narostlo břicho a vaječníky jsem měla přesně jak píšeš 10 cm a docela to dost to bolelo. Doktor mi tehdá doporučoval hooodně pít (až 5-6 litrů denně). Pokud se oplodnění nepodaří a přijdou měsíčky, pak všechno hodně rychle odezní, pokud do toho otěhotníš, což byl můj případ, tak se s tím potýkáš téměř celý první trimestr. Určitě to ale konzultuj se svým lékařem, někdy s tím i hospitalizují a dávají nějaký infuze.
Hodně štěstí a ať jsi brzy v pořádku P.
Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 02.12.09 17:11

amilie - nějak nechápu, proč pořád cituješ, čili kopíruješ předchozí příspěvek? :wink:

tak jak si dnes dopadla?

amilie
Kecalka 143 příspěvků 02.12.09 17:21
po transferu
  • :dance: Zdravím dostala jsem na tebe odkaz že pry mi mužeš pomoct nebo poradit co s vodou v břiše jak mužu uspešně stim bojovat hrozně mě boli břícho nemužu ani chodit piju 3až ti 3,5 litru deně na zachod taky hodim vičuram poměrně dost ale hrozně mě boli břicho boli jako by byli namožene ti svaly dneska mam transfer doktor řekl že tam voda je ale přesto mi to udělal chci se zeptat mužeš mi poradít jak dal stím bojovat kdy jit k doktorovy děkují *
Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 02.12.09 17:24

amilie -odpověď jsem ti hodila do té tvé druhé diskuse,teď prchám od PC,takže jestli máš další dotaz tak rychle :wink:

amilie
Kecalka 143 příspěvků 02.12.09 17:25

** :dance: Zdravím ja se omlouvam neumim v tom to m oc chodit transfer mi doktor dneska udělala řekl že je tam voda ale pořad stejně ale i přesto břicho boli jako by ch měla namožene svaly nemužu vubec chodit potim se v bříše citim obrovske tlaky piju piju a nic pořad je to stejne začlo mi to v ponděli **

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 02.12.09 17:28

kopíruju
amilie – a oni ti s tímhle udělali transfer? to čumím 8-o
já když nemohla chodit ani pořádně dýchat, tak mi odsávali tekutinu z břicha – přímo v CARU, snad to umí i v nemocnici :nevim:. Mě odsáli 1,3l tekutiny, ale to už byla mimča uchycená.

nemáte u vás v CARu nějaký sos telefon, kde bys mohla zavolat?

melody01
Povídálka 25 příspěvků 10.02.10 12:50
voda v břiše

ahojky jsem již po transferu a mám šíleně vody v břiše, doktor mi to chtěl odsát, ale řekl, že to množství co tam mám je na hranici tzn že ještě počkáme a pak se uvidí. chci se zeptat za jedno, zda to odsávání vody bolí? potom, zda se vám po tom odsání ulevilo a jak jinak se ta voda z břicha dostane? bolí mi z toho záda, břicho a vypadám jak v 8.měsíci, přitom jsem pouhých asi 10.dní pro transferu.Nemáte s tím nějakou zkušenost. Doktor mi utěšuje tím, že je to znamení, že jsem těhotná.:-) nechci ted ani chodit moc mezi lidi, protože to břicho je tak velký a každý by se mi určitě ptal na těhotenství, což po 10.dnech kdy asi i těhotná jsem rozhodně nechci s nikým řešit, protože stát se může cokoli.

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 10.02.10 12:59

melody - záleží i na tom, jak to bylo před punkcí vajec
já měla 30 vajec, dostala jsem dostinex na zklidnění vaječníků (v břiše ani kapaka vody)
v den transferu jsem byla naprosto v pohodě - 7. den po transferu dvou embryjek se mi začalo zvětšovat hodně břicho, pobolívalo, a postupně rostlo a rostlo, v neděli večer jsem nemohla ani dýchat, dr. z CARu mi doporučil udělat si test, že by to mohlo být těhotenství. Ráno jsem počůrala test, byl negativní (ale byl necitlivý…),tak jsem šla normálně před prací na krev a v práci jsem makala. Tel. jsem zjistila, že 9. den po ET hodnota hcg 284. Protože mi stále nebylo úplně dobře, zavolala jsem si do CARu a druhý den rámo mi odsáli vodu, ulevilo se mi okamžitě! a břicho se zmenškovala pomalu, ale jistě, teď jak vidíš podle metříku už je mnohem věší :wink: odsátí tekutiny z břicha není pro sotva uhnizďující se mimča prý vůbec nebezpečné

držím palce :palec:

ps amilie nakonec skončila chudák holka netěhotná v nemocnici na kapačkách :cert: transfer už jí dělali při hodně rozjetém OHSS :cert:

melody01
Povídálka 25 příspěvků 10.02.10 13:30
voda v břiše

mně vyšel i těhot. test pozitivní, tak snad těhotná jsem, také tam mám dvě embryjka a tobě se uchytly obě? každopádně bolí to odsátí vody? a jak dlouho trvalo než ta voda zmizela? dělala jsi proto něco? třeba jedla jsi více bílkovin?

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 10.02.10 13:32

melody, když máš těhutest pozitivní, tak těhule budeš :kytka: , u dvojčat je větší pravděpodobnosti OHSS…
to odsávání vody může trochu bolet, podle toho, jak mění polohu katetru, z kterého ta voda odtéká, ale když víš, že ti to pomůže a jsi těhule, tak je to maličkost… mě ji odsávali přes hodinu, jsem obdivovala sestřičku, která to dělala

jo mi nedošlo, že nemáš nahoře zapnuté podpisy, tudíž nevidíš, že se chytila obě :wink:

melody01
Povídálka 25 příspěvků 10.02.10 13:53
voda

Borisko díky za info, už jsem si to zapla a vidím i tvůj metřík to je super, že se ti chytly dvě :-); prosímtě to mi tedy zajímá, takže po tom jednom odsátí tě to pomohlo? a pak už se ta voda pozvolna ztratila a kdy tě začala růst normální těhot.břicho? Nevím ted co mám dělat právě? Jestli to vydržet a vodu nenechat odsát nebo si jí naopak nechat odsát? Ztratí se pak event.sama nevíš? Záda mi tedy bolí naprosto šíleně. A jak ti je s těmi dvojčátky v bříšku? Je to náročný? Máš velké břicho? Dělá se ti špatně? Já již jednoho chlapečka mám přirozeně, ale pak jsem měla mimoděl.a zjistili mi endometr. tzn ted jsem po dvou neúspěš. IUI. a 1.IVF a čekam, zda se chytly dvě nebo jedno. Kdy jsi se to dozvěděla jistě? Mně doktor řekl, že to nasvědčuje všehcno těhotenství, ale že na ultrazvuku to ještě nevidí. Ale kdy to tedy bude jisté také nevím?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >