Reklama

Po VŠ nic neumím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Bublato
Stálice 89 příspěvků 11.02.18 14:35
Po VŠ nic neumím

Ahoj, mám skoro dostudovanou VŠ technického směru a můžu říct, že opravdu nic neumím. Po bakaláři jsem přešla na jiný obor, takže se za ty dva roky snažím všechno dohnat, ale zdá se mi, že jsem se přecenila, i když zkoušky zvládám se slušnými výsledky. Tak si říkám co teď. Jestli dál pokračovat v oboru co mi moc nejde a z čeho jsem jen nervózní nebo zahodit celých 5 let a zkusit něco znova? Nemám ponětí co..ale obávám se, že v oboru co jsem nyní nebudu nikdy dostatečně dobrá.. to už vidím teď, protože v práci dělám pouze podřadnější věci, což je pochopitelné. Nevím, co čekám od toho, že tu něco takového napíšu, asi jen pohled jiných na takovou situaci..možná najít nějaké řešení

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:
 
ugluk
Hvězda diskuse 42651 příspěvků 11.02.18 14:44

Dostuduj, okud už to máš skoro hotové, je blbost zahazovat ty roky zpět. A jestli jsi schopná odstátnicovat, on se ten titul může hodit. Stejně jako na hromadu pozic vyžadují blíže nespecifikované „technické vzdělání“. A ono by na pohovoru znělo fakt divně, říct - víte, já už jsem to téměř dostudovala, ale před koncem jsem se na to vykašlala. Však nemusíš dělat přímo to, cos vystudovala, ale třeba spousta věcí se toho okrajově dotýká a nikdy nevíš, kdy se to bude hodit.
Kdybys tohle zjistila na začátku, je to jiná situace, ale pokud už to máš téměř dokončené, tak to nevzdávej.

Ze zvé zkušenosti - nikdy jsem nedělala přesně to, co jsem vystudovala, naopak časem se od toho čím dál víc odchyluju. Ale jednak už v životopise samotné technické vzdělání na ne zrovna jednoduché škole vypadá dobře, druhak to technické myšlení v člověku zůstane a za třetí bych nikdy nevěřila, kolik znalostí ze školy se mi bude hodit i ve zdánlivě vzdáleném oboru.

 
Alušáček
Závislačka 3129 příspěvků 11.02.18 14:50

@Bublato Pracovní zkušenosti si musí člověk budovat už během studia. Studuješ s dobrými výsledky, takže určitě něco umíš, spousta lidí pracuje mimo svůj vystudovaný obor, podstatné je, že budeš mít titul. Škola je jedna a pracovní realita zase jiná, dělej to co umíš na co si troufáš…

 
Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 11.02.18 14:53
@Bublato píše:
Ahoj, mám skoro dostudovanou VŠ technického směru a můžu říct, že opravdu nic neumím. Po bakaláři jsem přešla na jiný obor, takže se za ty dva roky snažím všechno dohnat, ale zdá se mi, že jsem se přecenila, i když zkoušky zvládám se slušnými výsledky. Tak si říkám co teď. Jestli dál pokračovat v oboru co mi moc nejde a z čeho jsem jen nervózní nebo zahodit celých 5 let a zkusit něco znova? Nemám ponětí co..ale obávám se, že v oboru co jsem nyní nebudu nikdy dostatečně dobrá.. to už vidím teď, protože v práci dělám pouze podřadnější věci, což je pochopitelné. Nevím, co čekám od toho, že tu něco takového napíšu, asi jen pohled jiných na takovou situaci..možná najít nějaké řešení

Přijde mi, že to máš jenom s sobě ten pocit, že nic neumíš, jinak bys nedávala dobře zkoušky.. že děláš podřadnější práci to je normální, jestli je to tvá první pracovní zkušenost v tomto oboru, časem se vypracuješ. Hlavně těch 5 let studia nezahazuj, to by byla škoda.

 
Ice79
Závislačka 2587 příspěvků 11.02.18 14:56
@Paola21 píše:
Přijde mi, že to máš jenom s sobě ten pocit, že nic neumíš, jinak bys nedávala dobře zkoušky.. že děláš podřadnější práci to je normální, jestli je to tvá první pracovní zkušenost v tomto oboru, časem se vypracuješ. Hlavně těch 5 let studia nezahazuj, to by byla škoda.

Přesně. Souhlasím. Určitě umí! Možná nízké sebevědomí. A kdyby obor opravdu nebavil, určitě školu dodělat.

 
Bublato
Stálice 89 příspěvků 11.02.18 15:02

Školu chci dodělat, i když už je to z mých posledních sil, ale bylo by to hloupé nedodělat. Obor ne, že by mě nebavil, ale vím, jak dlouho mi trvá všechno pochopit, že mi to musí být vysvětleno polopaticky, navíc oproti spolužákům jsem neskutečně pozadu. To samé v té práci, spolužák začal uplně stejně jak já, nyní je posunutý na takové pozici, o které se mi může jen zdát. Takže mám strach, jestli to je správná cesta…

 
Tess 85
Ukecaná baba ;) 1204 příspěvků 11.02.18 15:03

Jakou VŠ studuješ a jakej obor?
V oboru nemusíš být špička, pokud není vyloženě hodně úzce orientovaný. Technicky vzdělání lidé na trhu práce chybí. Dostuduj to a pak se s technickým vzděláním můžeš vrtnout téměř kamkoliv.

 
Detsa
Extra třída :D 10670 příspěvků 11.02.18 15:03

@Bublato Ahoj, zdá se mi, že máš jen o sobě nízké mínění. Proč si myslíš, že to nedokážeš? Naopak když studuješ s dobrými výsledky, říká to hodně o tobě a o tom, že ti to jde. Jestli tě to baví, určitě to nevzdávej na jiný obor a jdi si za svým. Byla by škoda to zahodit jen kvůli takové úvaze. Tak se do toho pořádně zakousni a nenech se :kytka:.
Co jinak studuješ, jestli se můžu zeptat? :think:

 
Paola21
Závislačka 3480 příspěvků 11.02.18 15:03
@Bublato píše: Školu chci dodělat, i když už je to z mých posledních sil, ale bylo by to hloupé nedodělat. Obor ne, že by mě nebavil, ale vím, jak dlouho mi trvá všechno pochopit, že mi to musí být vysvětleno polopaticky, navíc oproti spolužákům jsem neskutečně pozadu. To samé v té práci, spolužák začal uplně stejně jak já, nyní je posunutý na takové pozici, o které se mi může jen zdát. Takže mám strach, jestli to je správná cesta…

I u stejného zaměstnavatele jo? Dej tomu čas, dostuduj a pak budeš jenom pracovat a to bude jiné.

 
ixule
Vesmírná mluvilka 34961 příspěvků 11.02.18 15:04

Já dělám úplně něco jiného, co jsem kdysi studovala.. navíc, teď opět studuji a něco jiného, než dělám :mrgreen: Takže pokud to máš prakticky hotové, dodělej to, doplnit si pak můžeš cokoliv, ale budeš už něco mít. To, že děláš podřadné práce je normální, škola tě praxi nenaučí, tu musíš získat postupně a také to rozhodně není na měsíc nebo dva. Když si vzpomenu, jak jsem si po pár letech ve firmě říkala, že už mám praxi slušnou a „vím oč jde“, tak po dalších 15 letech můžu říct, že jsem věděla prd :mrgreen:

 
Bublato
Stálice 89 příspěvků 11.02.18 15:07

@Paola21 Ano, i u stejného zaměstnavatele. Někteří tvrdí, že to je i tím, že jsem žena a vlastně jsem stejnou příležitost ani nedostala, což je mrzí. Ale taky myslím, že je mnohem schopnější, asi.

 
Bublato
Stálice 89 příspěvků 11.02.18 15:09

@Detsa @Tess 85 Dejme tomu, že studuji něco jako IT. a IT je o tom, že buď umíš nebo ne :nevim:

 
debra.morgan
Závislačka 3518 příspěvků 11.02.18 15:20

@Tess 85 hmm ja budu mit technicke zamereni taky, rekneme stavbne pravni a kam se upichni s praci fakt netusim, nejaky napady? :)

 
BaMaK
Závislačka 2804 příspěvků 49 inzerátů 11.02.18 15:23
@Bublato píše: Školu chci dodělat, i když už je to z mých posledních sil, ale bylo by to hloupé nedodělat. Obor ne, že by mě nebavil, ale vím, jak dlouho mi trvá všechno pochopit, že mi to musí být vysvětleno polopaticky, navíc oproti spolužákům jsem neskutečně pozadu. To samé v té práci, spolužák začal uplně stejně jak já, nyní je posunutý na takové pozici, o které se mi může jen zdát. Takže mám strach, jestli to je správná cesta…

Mozna to povyseni nesouvisi s lepsimi znalostmi, ale se schopnosti je „prodat“ dodelej skolu a zkus nejakeho osobniho kouce, podle dotazu spis potrebujes povzbudit, zvednout sebevedomi a ukazat ten spravny smer.

 
ixule
Vesmírná mluvilka 34961 příspěvků 11.02.18 15:33
@Bublato píše:
@Paola21 Ano, i u stejného zaměstnavatele. Někteří tvrdí, že to je i tím, že jsem žena a vlastně jsem stejnou příležitost ani nedostala, což je mrzí. Ale taky myslím, že je mnohem schopnější, asi.

To je i možné, v bývalé práci jsem dělala stejnou práci jako muži, všichni si ke mě chodili pro rady, ale měla jsem o dost méně :zed: Jinak teď také studuji tak trochu „chlapský“ obor :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Videa vtipné trojice zná asi každý. Momentálně však život jedné z... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >