Po VŠ nic neumím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bublato
Stálice 89 příspěvků 11.02.18 14:35
Po VŠ nic neumím

Ahoj, mám skoro dostudovanou VŠ technického směru a můžu říct, že opravdu nic neumím. Po bakaláři jsem přešla na jiný obor, takže se za ty dva roky snažím všechno dohnat, ale zdá se mi, že jsem se přecenila, i když zkoušky zvládám se slušnými výsledky. Tak si říkám co teď. Jestli dál pokračovat v oboru co mi moc nejde a z čeho jsem jen nervózní nebo zahodit celých 5 let a zkusit něco znova? Nemám ponětí co..ale obávám se, že v oboru co jsem nyní nebudu nikdy dostatečně dobrá.. to už vidím teď, protože v práci dělám pouze podřadnější věci, což je pochopitelné. Nevím, co čekám od toho, že tu něco takového napíšu, asi jen pohled jiných na takovou situaci..možná najít nějaké řešení

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 43535 příspěvků 11.02.18 14:44

Dostuduj, okud už to máš skoro hotové, je blbost zahazovat ty roky zpět. A jestli jsi schopná odstátnicovat, on se ten titul může hodit. Stejně jako na hromadu pozic vyžadují blíže nespecifikované „technické vzdělání“. A ono by na pohovoru znělo fakt divně, říct - víte, já už jsem to téměř dostudovala, ale před koncem jsem se na to vykašlala. Však nemusíš dělat přímo to, cos vystudovala, ale třeba spousta věcí se toho okrajově dotýká a nikdy nevíš, kdy se to bude hodit.
Kdybys tohle zjistila na začátku, je to jiná situace, ale pokud už to máš téměř dokončené, tak to nevzdávej.

Ze zvé zkušenosti - nikdy jsem nedělala přesně to, co jsem vystudovala, naopak časem se od toho čím dál víc odchyluju. Ale jednak už v životopise samotné technické vzdělání na ne zrovna jednoduché škole vypadá dobře, druhak to technické myšlení v člověku zůstane a za třetí bych nikdy nevěřila, kolik znalostí ze školy se mi bude hodit i ve zdánlivě vzdáleném oboru.

Uživatel je onlineAlušáček
Závislačka 3242 příspěvků 11.02.18 14:50

@Bublato Pracovní zkušenosti si musí člověk budovat už během studia. Studuješ s dobrými výsledky, takže určitě něco umíš, spousta lidí pracuje mimo svůj vystudovaný obor, podstatné je, že budeš mít titul. Škola je jedna a pracovní realita zase jiná, dělej to co umíš na co si troufáš…

Paola21
Závislačka 3610 příspěvků 11.02.18 14:53
@Bublato píše:
Ahoj, mám skoro dostudovanou VŠ technického směru a můžu říct, že opravdu nic neumím. Po bakaláři jsem přešla na jiný obor, takže se za ty dva roky snažím všechno dohnat, ale zdá se mi, že jsem se přecenila, i když zkoušky zvládám se slušnými výsledky. Tak si říkám co teď. Jestli dál pokračovat v oboru co mi moc nejde a z čeho jsem jen nervózní nebo zahodit celých 5 let a zkusit něco znova? Nemám ponětí co..ale obávám se, že v oboru co jsem nyní nebudu nikdy dostatečně dobrá.. to už vidím teď, protože v práci dělám pouze podřadnější věci, což je pochopitelné. Nevím, co čekám od toho, že tu něco takového napíšu, asi jen pohled jiných na takovou situaci..možná najít nějaké řešení

Přijde mi, že to máš jenom s sobě ten pocit, že nic neumíš, jinak bys nedávala dobře zkoušky.. že děláš podřadnější práci to je normální, jestli je to tvá první pracovní zkušenost v tomto oboru, časem se vypracuješ. Hlavně těch 5 let studia nezahazuj, to by byla škoda.

Ice79
Závislačka 2621 příspěvků 11.02.18 14:56
@Paola21 píše:
Přijde mi, že to máš jenom s sobě ten pocit, že nic neumíš, jinak bys nedávala dobře zkoušky.. že děláš podřadnější práci to je normální, jestli je to tvá první pracovní zkušenost v tomto oboru, časem se vypracuješ. Hlavně těch 5 let studia nezahazuj, to by byla škoda.

Přesně. Souhlasím. Určitě umí! Možná nízké sebevědomí. A kdyby obor opravdu nebavil, určitě školu dodělat.

Bublato
Stálice 89 příspěvků 11.02.18 15:02

Školu chci dodělat, i když už je to z mých posledních sil, ale bylo by to hloupé nedodělat. Obor ne, že by mě nebavil, ale vím, jak dlouho mi trvá všechno pochopit, že mi to musí být vysvětleno polopaticky, navíc oproti spolužákům jsem neskutečně pozadu. To samé v té práci, spolužák začal uplně stejně jak já, nyní je posunutý na takové pozici, o které se mi může jen zdát. Takže mám strach, jestli to je správná cesta…

Tess 85
Ukecaná baba ;) 1205 příspěvků 11.02.18 15:03

Jakou VŠ studuješ a jakej obor?
V oboru nemusíš být špička, pokud není vyloženě hodně úzce orientovaný. Technicky vzdělání lidé na trhu práce chybí. Dostuduj to a pak se s technickým vzděláním můžeš vrtnout téměř kamkoliv.

Detsa
Extra třída :D 11002 příspěvků 11.02.18 15:03

@Bublato Ahoj, zdá se mi, že máš jen o sobě nízké mínění. Proč si myslíš, že to nedokážeš? Naopak když studuješ s dobrými výsledky, říká to hodně o tobě a o tom, že ti to jde. Jestli tě to baví, určitě to nevzdávej na jiný obor a jdi si za svým. Byla by škoda to zahodit jen kvůli takové úvaze. Tak se do toho pořádně zakousni a nenech se :kytka:.
Co jinak studuješ, jestli se můžu zeptat? :think:

Paola21
Závislačka 3610 příspěvků 11.02.18 15:03
@Bublato píše: Školu chci dodělat, i když už je to z mých posledních sil, ale bylo by to hloupé nedodělat. Obor ne, že by mě nebavil, ale vím, jak dlouho mi trvá všechno pochopit, že mi to musí být vysvětleno polopaticky, navíc oproti spolužákům jsem neskutečně pozadu. To samé v té práci, spolužák začal uplně stejně jak já, nyní je posunutý na takové pozici, o které se mi může jen zdát. Takže mám strach, jestli to je správná cesta…

I u stejného zaměstnavatele jo? Dej tomu čas, dostuduj a pak budeš jenom pracovat a to bude jiné.

ixule
Vesmírná mluvilka 34980 příspěvků 11.02.18 15:04

Já dělám úplně něco jiného, co jsem kdysi studovala.. navíc, teď opět studuji a něco jiného, než dělám :mrgreen: Takže pokud to máš prakticky hotové, dodělej to, doplnit si pak můžeš cokoliv, ale budeš už něco mít. To, že děláš podřadné práce je normální, škola tě praxi nenaučí, tu musíš získat postupně a také to rozhodně není na měsíc nebo dva. Když si vzpomenu, jak jsem si po pár letech ve firmě říkala, že už mám praxi slušnou a „vím oč jde“, tak po dalších 15 letech můžu říct, že jsem věděla prd :mrgreen:

Bublato
Stálice 89 příspěvků 11.02.18 15:07

@Paola21 Ano, i u stejného zaměstnavatele. Někteří tvrdí, že to je i tím, že jsem žena a vlastně jsem stejnou příležitost ani nedostala, což je mrzí. Ale taky myslím, že je mnohem schopnější, asi.

Bublato
Stálice 89 příspěvků 11.02.18 15:09

@Detsa @Tess 85 Dejme tomu, že studuji něco jako IT. a IT je o tom, že buď umíš nebo ne :nevim:

debra.morgan
Závislačka 4174 příspěvků 11.02.18 15:20

@Tess 85 hmm ja budu mit technicke zamereni taky, rekneme stavbne pravni a kam se upichni s praci fakt netusim, nejaky napady? :)

BaMaK
Závislačka 2829 příspěvků 37 inzerátů 11.02.18 15:23
@Bublato píše: Školu chci dodělat, i když už je to z mých posledních sil, ale bylo by to hloupé nedodělat. Obor ne, že by mě nebavil, ale vím, jak dlouho mi trvá všechno pochopit, že mi to musí být vysvětleno polopaticky, navíc oproti spolužákům jsem neskutečně pozadu. To samé v té práci, spolužák začal uplně stejně jak já, nyní je posunutý na takové pozici, o které se mi může jen zdát. Takže mám strach, jestli to je správná cesta…

Mozna to povyseni nesouvisi s lepsimi znalostmi, ale se schopnosti je „prodat“ dodelej skolu a zkus nejakeho osobniho kouce, podle dotazu spis potrebujes povzbudit, zvednout sebevedomi a ukazat ten spravny smer.

ixule
Vesmírná mluvilka 34980 příspěvků 11.02.18 15:33
@Bublato píše:
@Paola21 Ano, i u stejného zaměstnavatele. Někteří tvrdí, že to je i tím, že jsem žena a vlastně jsem stejnou příležitost ani nedostala, což je mrzí. Ale taky myslím, že je mnohem schopnější, asi.

To je i možné, v bývalé práci jsem dělala stejnou práci jako muži, všichni si ke mě chodili pro rady, ale měla jsem o dost méně :zed: Jinak teď také studuji tak trochu „chlapský“ obor :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Po rozchodu má Marpo děti ve střídavé péči! Jak to všechno zvládá?

Připravuje se na dlouho očekávaný souboj v thaiboxu, kde se utká s raperem... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >