Jaký obor studovat pro práci na úřadě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

CoocaCola
Kecalka 481 příspěvků 10.02.18 11:49
Jaký obor studovat pro práci na úřadě

Potřebuji poradit prosím.

Jelikož jsem po druhé těhotná a netoužím se vrátit do původního zaměstnání a chtěla bych pracovat na úřadě práce na pozici kam si v vyřizovat rodičovské příspěvky a další.

Studovat jsem začla při první mateřské obor podnikání dálkově. Nijak se mi nedaří v účetnictví a jen chci maturitu jenom abych se nevracela do KFC a nejlépe chci někam do kanceláře.
Víte některá jak se nazývá tento obor na který bych ráda přešla a nejlépe dálkové studium?
Děkuji.

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11347 příspěvků 10.02.18 11:59

Zkus se kouknout na oblast veřejná správa. Mělo by to být ono. a ještě je fajn podívat se přímo na inzeráty na dané pozice. (klidně i v jiných městech). je tam vždy u váděno, jaké vzdělání je požadováno. jen počítej s tím, že pokud jsou dané pozice zařazeny pod zákon o státní službě, musíš mít ještě složené služební zkoušky, aby ses vůbec do výběrového řízení mohla přihlásit.

Jana206
Nadpozemská drbna 26160 příspěvků 10.02.18 12:00

Sociologie, socialni pedagogika nebo specialni pedagogika-andragogika. Podivej se přesně do vyhlášek.

Jana206
Nadpozemská drbna 26160 příspěvků 10.02.18 12:03

A nepocitej hned s tak lukrativním mistem. Pravdepodobne skoncíš na davkach hmotné nouze, ta nechce nikdo dělat. U nás to funguje tak, ze po určité době práce a hmoce je sance dostat se na lepší misto.

Známá vystudovala na rd sociologii, moznosti je víc.

vejilka
Závislačka 4296 příspěvků 10.02.18 12:17

No já nevím, ale třeba kamarádka, která nemá vzdělání v oboru. Má maturitu hotelové škole. Přes známou dostala nabídku. Ale je to přes známou. Zrovna chybělo hodně lidí, tu práci moc lidi s určitým vzděláním nechtějí dělat.

CoocaCola
Kecalka 481 příspěvků 10.02.18 12:20

@Jana206 @nozu @vejilka Dobře děkuju za rady.

Jana206
Nadpozemská drbna 26160 příspěvků 10.02.18 12:29

Ja jsem tam taky pracovala pred lety jen s maturitou v oboru, dnes uz to nejde, clovek bez titulu tam nemá co dělat, i starší rocniky si musely dodelat soukromou skolu. Toto nejde obejít znamostmi.

vejilka
Závislačka 4296 příspěvků 10.02.18 12:33
@Jana206 píše:
Ja jsem tam taky pracovala pred lety jen s maturitou v oboru, dnes uz to nejde, clovek bez titulu tam nemá co dělat, i starší rocniky si musely dodelat soukromou skolu. Toto nejde obejít znamostmi.

Tak nevím, je to už asi 4 roky.Je dost možné, že je to jiné. Jen říkám, jak to bylo. Kamarádka tam nakonec nešla, kvůli penězům. Ale je dost možné, že by si musela doplnit vzdělání

marin
Echt Kelišová 9231 příspěvků 10.02.18 12:49

Na úřad práce je potřeba VOŠ nebo VŠ nejlépe v oboru sociální práce. Zatím stačí i příbuzné obory např. sociální pedagogika, právo, pedagogika, ale pořád se mluví o změně zákona o sociálních službách.

debra.morgan
Závislačka 2975 příspěvků 10.02.18 12:54

Hele zálaží na městě, známá dělá na uřadu a má jen maturitu (je tam ted chvilku cca půl roku) nedělá na socialce, když šla na pohovar byly tam jen další 3 účastníci :nevim:

CoocaCola
Kecalka 481 příspěvků 10.02.18 14:52

No já mám za tou maturitou skrytou DAMU. Jelikož už jsem někde zmínila, že hraji v studentském vysokoškolském divadle a občas mám epizodní roli v TV.
Jinak chci dělat v kanceláři a můžu zároveň i být v divadle. jelikož jsem původem servírka tak na praxi v hotelu jsem zjistila, že jeden číšník tam dělá na částečný jelikož divadlo ho neuživí prý ma konzervatoř, ale neuchytil se a tak dělá v hotelu zároveň.
Takže me cíle Divadlo a kancl.
Můj problém který mě štve je že se nedá konzervatoř studovat dálkově. Ale DAMU to má umožněný a tak bez maturity té nevezmou. :zed:

Lucias241
Kecalka 209 příspěvků 10.02.18 18:24

Ja jsem vystudovala pri RD Socialni praci ve verejne sprave v HK.

TamaraAlmara 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.18 23:21

Na socialce v kanceláři jsou hrozně male peníze a mraky stresu. Plat max. 15,5 cisteho i s osobkem. A vzdelani min. VOS nebo Bc. po nastupu casto jeste dalsi vzdělání ve verejne sprave a zpusobilost v soc. davkach. Takze i manager v KFC je na tom lip a chodí domu rozhodne s čistější hlavou.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Mistr prázdných gest Jiří Pomeje: Jaká je vlastně realita jeho života?

Když před mnoha lety Jiřího Pomejeho vyhodila Iveta Bartošová ze své... číst dále >

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama