Pobírání dávek SK a CZ

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
11.4.21 12:19

Pobírání dávek SK a CZ

Za anonymity se omlouvam, a prosím nesudte.
Mám 4 letou dceru z předchozího vztahu v ČR jsem bydlela napůl u rodičů, pobirala přídavky hmotku, našla jsem si přítele a odstěhovali sme se na Slovensko, jsem na konci 4. měsíce a přídavky pobiram i zde
Přišel mi dopis z ČR, abych se 14.4. dostavila na úřad a podala vysvětlení. Myslíte ze se může jednat o tom, ze je beru na sk i cz? Popřípadě teda co muzu čekat? Jsem ve stressu. Díky za odpovědi a prosím nesudte když neznáte, děkuji J.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11969
11.4.21 12:22

To si děláš p.rdel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10799
11.4.21 12:30

To ses vazne tak hloupa?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1810
11.4.21 12:32

Když můžou někteří pobírat dávky tady i v anglii, tak proč by ne i na Slovensku? 😁
Vysvětlíš, proč bereš dvoje dávky, to je celé.
To, že okrádáš stát v době nouzového stavu, je věc druhá. Ať tě rovnou nezabásnou na magistrátu. Za krádež chleba 8 let, za dávky nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31391
11.4.21 12:34

No co, vysvetlis, jak je mozne, ze pobiras socialni davky ve dvou statech… Zadna veda, ne? Kdyz te nenapadlo to resit, kdyz jsi zadala v SK, konecne to nekdo vyresi za tebe. A co muzes cekat? No co myslis?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2462
11.4.21 12:38

Jen taková otázka. Může se pobírat dávky zároveň v CZ i SK? Já myslela, že to nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 12:44

Takze jen vysvětlíme proč jsem si zažádala i na Slovensku? jedny mi zrusej a je to? já vim ze sem udelala hloupost no
A prosím ještě, zjistim nak nebo mi na úřadě řeknou kdo me nahlásil? Děkuji J.

• Citovat
  • Nahlásit
2462
11.4.21 12:52
@Anonymní píše:
Takze jen vysvětlíme proč jsem si zažádala i na Slovensku? jedny mi zrusej a je to? já vim ze sem udelala hloupost no
A prosím ještě, zjistim nak nebo mi na úřadě řeknou kdo me nahlásil? Děkuji J.

Pochybuji, že ti řeknou, kdo tě udal. A hlavně to nemusel být nikdo. Mohli na to přijít sami. Dnes je všechno propojené.

A pokud ty dávky současně nelze pobírat (jak jsme pochopila, jinak se v téhle problematice naštěstí nemusím orientovat), tak zrušení je to nejmenší. Podle mě po tobě budou chtít minimálně vrátit ty, které jsi neoprávněně vyčerpala ne-li s urokama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19616
11.4.21 12:53
@Anonymní píše:
A prosím ještě, zjistim nak nebo mi na úřadě řeknou kdo me nahlásil? Děkuji J.

Nejspíš je budeš vracet :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
399
11.4.21 12:54
@Anonymní píše:
Za anonymity se omlouvam, a prosím nesudte.
Mám 4 letou dceru z předchozího vztahu v ČR jsem bydlela napůl u rodičů, pobirala přídavky hmotku, našla jsem si přítele a odstěhovali sme se na Slovensko, jsem na konci 4. měsíce a přídavky pobiram i zde
Přišel mi dopis z ČR, abych se 14.4. dostavila na úřad a podala vysvětlení. Myslíte ze se může jednat o tom, ze je beru na sk i cz? Popřípadě teda co muzu čekat? Jsem ve stressu. Díky za odpovědi a prosím nesudte když neznáte, děkuji J.

No to je jednoduche. Podas vysvetleni a vymeri ti preplatek. Pokud to presahne 10 000 podaji trestni oznameni. Teda tak bychom to udelali u nas + bychom te nahlasili vsude na oddelenich a i na Slovensku. Bo i ti by si te meli podat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
399
11.4.21 12:57

@Nicole 1234 ne nejde

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67507
11.4.21 13:05

Budeš vše vracet. Pokud to nedošlo, že nemůžeš pobírat dávky, na které nemáš nárok, tak dobře ti tak. Plus podávají trestní oznámení, pac jde o podvod

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.4.21 13:09

A když máme peníze sotva na jídlo? Pritel ma exekuce, na ucet mu chodí sotva na nájem, kdyby mi vrácení dali na splátky nevím jak to zvladnu, máme necelé 2 stovky na den… A když je to teda víc jak 10tis, a podají trestní oznámení v kovidove době, zůstane to jen u nake podmínky?:( vždyť jsem těhotná

• Citovat
  • Nahlásit
399
11.4.21 13:12
@Anonymní píše:
A když máme peníze sotva na jídlo? Pritel ma exekuce, na ucet mu chodí sotva na nájem, kdyby mi vrácení dali na splátky nevím jak to zvladnu, máme necelé 2 stovky na den… A když je to teda víc jak 10tis, a podají trestní oznámení v kovidove době, zůstane to jen u nake podmínky?:( vždyť jsem těhotná

Podminka. Nesplatis a jde se do vezeni. Tak vetsinou mi prichazeji podklady ze zastupitelstva kdyz na takove jak jste vy podavam za urad TO

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12217
11.4.21 13:14
@Anonymní píše:

Jsi ve ctvrtem mesici, proc si proboha delate dite, kdyz ty nevydelavas a partner ma exekuce? To je vas problem, ne statu. To se nezlob, ale nejde ojebavat dva staty jen proto, ze si do takove ekonomicke mizerie poridite dalsi dite.
Ano, muzes si domluvit splatkovy kalendar. Ale podvod to je a nepredpokladam, ze to tim kalendarem skonci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat