Pocení hlavičky - nedostatek vitamínu D? Křivice?

170
11.9.11 10:28

pocení hlavičky-nedostatek vit D?? Křivice??

Ahoj,
mému sedmiměsíčnímu synkovi se strašně potí hlavička.Vždy, když spinká, má pod ní propocené kolo.To samé, když pase, hlavičku má za chvíli úplně mokrou…Samozřejmě po mém pátrání na internetu jsem si vytvořila neuvěřitelnou schýzu, že by to mohlo mít něco společného s nedostatkem vitaminu D a následně s křivicí..Dalším příznakem je totiž např. sploštělý týl, což malý má a vroubkovitost zoubků- malému roste první zub a jeho okraj je vroubkovitý…Vigantol dávám od malička, ze začátku poctivě na lžičku s mlíčkem ale teď, postupem času velmi často zapomínám a hlavně už kapu přímo do pusinky…Malého mažu padesátkou, takže ze sluníčka si asi nic neveme..Prosím, uklidněte mě, že nejsem sama a že to nic není…:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29641
11.9.11 10:35

Vsem mym detem se takhle potila hlava a poti se jim doted. Hlavu meli splostelou od lezeni, to se spravilo az casem. Zub, kdyz vyroste, je vroubkovaty, casem se to obrousi. Vigantol davas.
Jen bych teda nemazala 50, ja deti nechavam nejdriv 20 minut na slunicku bez mazani (podle fototypu) a mazu az pak. Za tu dobu se utvori potrebny mnozstvi vit. D :) Je daleko lepsi vit. D ze slunicka, nez z Vigantolu (ten jsem nedavala vubec, jen u prvniho ze zacatku ;) )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
11.9.11 11:01

Děkuji za uklidnění, to jsem potřebovala slyšet..:-) Malej je dost světlej, takže se trochu bojím ho nemazat tak vysokým faktorem, ale je pravda, že teď už mazat nebudu..sluníčko už není snad tak silné…Já si vždycky někde něco přečtu a pak jsem z toho vyplašená, asi bych se měla vyprdnout na čtení takovejch blbin…:-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
11.9.11 11:13

Ahoj, malýmu se taky potila dost hlava, hlavou uniká nejvíc tepla, takže je to normální. Myslím, že 50 je moc, já mažu 25tkou a nenamazat ho prvních 20 minut, tak je jak rak, takže mažu předtim než jdeme ven. Jinak Vigantol jsem dala jak jsem si vzpomněla, takže to taky nebylo zrovna 2× pravidelně. Kdyžtak se můžeš poradit s dětskou dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29641
11.9.11 11:18
Pettulle píše:
Ahoj, malýmu se taky potila dost hlava, hlavou uniká nejvíc tepla, takže je to normální. Myslím, že 50 je moc, já mažu 25tkou a nenamazat ho prvních 20 minut, tak je jak rak, takže mažu předtim než jdeme ven. Jinak Vigantol jsem dala jak jsem si vzpomněla, takže to taky nebylo zrovna 2× pravidelně. Kdyžtak se můžeš poradit s dětskou dr.

Pokud mazes a decko nedoplnis, zadelas tim na potize. Psala jsem podle fototypu. Pokud zcervenas za deset minut, bude ti stacit na decko dejme tomu minut 8 ;) Chapes, jak to myslim? Moje deti maji ruzny fototyp. Kojenci se nemaji vystavovat primymu slunci, dala bych proste kocar pod strom, nebo jeste lip na slunicko az kolem 5 hodiny.
Krivice se opravdu objevuje a je to hlavne diky kremum s vysokym ochrannym faktorem, takze bych to na lehkou vahu nebrala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
11.9.11 11:25

Myslíš, že 50 je moc??? jak já, tak malej jsme vyloženě arijští tipy :-) , tak jsem se trochu bála…
Jinak, pokud je normální, že mají ze začátku zoubky vroubkované a že má v 7 měsících placatou hlavičku vzadu, tak je to v pohodě a Sebík je zdravý jak řípa…Jen mě vyděsilo, že všechny tři příznaky křivice jsem u malého hned našla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2458
11.9.11 11:27

Zkus ochutnat ten pot, jestli je vyrazne slany je to na doktora

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
11.9.11 11:29

Děkuji za radu…vyzkouším…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2458
11.9.11 11:33

bezne je pot slany, ale pokud je nadmerne slany vyzaduje si to navstevu lekare, jinak je dite ok? zadny kasel, zvetsene uzliny nebo tak neco?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
11.9.11 11:37

Jinak je v pohodě, kašlík nemá…občas má jakoby plný nosánek, ale není to nějak moc, žádná rýma… směje se, hraje si, je čilí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2458
11.9.11 11:49

Noo tak to nejspis nebude nic vazneho, kdyby sis prece jen nebyla jista tak zajdi kMUDR. Lepsi jit zbytecne a byt za hysterku, nez neco zanedbat. Drzim palec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27303
11.9.11 12:16

Prcek ma na jedne strane zploštění od ležení, zuby mu vylezly vroubkované a potí se na hlavě furt ;-)
Jinak s tím ochutnáním potu. Můžeš, ale ochutnej ho tedy při PRVNÍM pocení po mytí hlavy, porotže pak ten pot uschne, zpotí se znova a tak dokola a když to ochutnáš večer po celým dnu pocení, shoří ti pusa a budeš plašit ještě víc, vím o čem mluvím ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29641
11.9.11 12:26
barhule píše:
Myslíš, že 50 je moc??? jak já, tak malej jsme vyloženě arijští tipy :-) , tak jsem se trochu bála…
Jinak, pokud je normální, že mají ze začátku zoubky vroubkované a že má v 7 měsících placatou hlavičku vzadu, tak je to v pohodě a Sebík je zdravý jak řípa…Jen mě vyděsilo, že všechny tři příznaky křivice jsem u malého hned našla…

Pro 7mi mesicni dite? Je to moc. Tim jsem mazala deti jen u more. Takhle maly dite bys na primy slunce davat jeste nemela, az tak k veceru, jak jsem psala. Na chvili a pak slunecnik. Prospejes mu vic, nez kdyz namazes 50 a soupnes na slunce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
11.9.11 21:57

Děkuji za rady a uklidnění.....Hlavička řádně oblízána :-) a dnes jsem dopovala malého sluníčkem bez krému poctivých dvacet minut.....Jinak, pot mi nijak zvláště slaný nepřišel, tak snad jen opravdu hysterčím…Ale přeci jenom budu mít ještě jeden dotaz…už dávám malému jogurty a poslední dobou občas objevím v plínce v hovínku bezbarvé hleny…Myslíte, že by mohlo jít o alergii na mléčnou bílkovinu??To by mě mrzelo, malý má jogurty strašně rád.Kupuji mu holandii bílou a teď jsem mu i párkrát dala jihočeský ovocný ve skle…Já vím, jsem strašná,ale jsem prvorodička, tak to všechno asi moc přeháním…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2036
12.9.11 03:29

Neboj se, na zacatku je clovek ze spousty veci vyklepany. :hug: Dcera se taky dost dlouho potila na hlavicce, a mela vroubkovane zuby, kdyz vylezly. A je samozrejme uplne v poradku. :mrgreen:

Decko ze slunicka je ta nejlepsi forma, ne davat na prime slunicko kolem poledne, a ne automaticky mazat faktorem, ten vstrebavani d3 brani. Nechat chvili bez faktoru (podle tolerance a sile slunicka), pak treba namazat a nejakou dobu potom nekoupat, aby se vitamin vstrebal. Pri rozumnem pobytu venku neni v letnich mesicich extra D3 snad ani potreba.

Muzes taky nechat zmerit hodnoty D3 z krve.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama