Pocení po porodu

4039
11.10.05 11:36

pocení po porodu

Ahoj maminy,
po porodu mě nemile překvapila jedna věc. Hrozně jsem se potila, a i to je slabý slovo. Prostě vylezete ze sprchy a teče to z vás znovu a snad i v průběhu sprchování :lol: . Což by mi snad ani tolik nevadilo jako že jsem šílela z faktu, že jsem příšerně cítit. I po umytí, vymydlení a kdoví čem ještě. Stokrát denně jsem se sprchovala a převlékala, ale prostě to nešlo smýt a děsně jsem se styděla. Všimla jsem si ovšem, že některé mamky tam trápilo to samé :wink: no prostě pušinec fakt !
Podotýkám, že kůži jsem měla hrozně citlivou, mýdlo i sprcháč mě štípali, s štípal mě i samotný pot v podpaží (a to se holím, což dneska už považuju za samozřejmost) a na prsou. Nechala jsem si přinést antiperspirant ve spreji - vlítla jsem zpátky do sprchy, protože to pálilo jak čert. Jestli by to bylo lepší s tuhým, to nevím. Navíc se obecně nedoporučuje používat deodoranty při kojení, ale já už byla z toho puchu zoufalá…
Doma se to postupem času srovnalo, ale v porodnici to bylo snad to nejhorší, co jsem tam zažila :twisted:
Dost jsem poslední dny před porodem pila, takže by to byla ta voda, která se zadržela v otocích?
Promiňte mi ten naturální popis, ale ráda bych věděla, jestli lze proti tomu něco dělat, bylo to fakt šílený.
NiKina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1192
11.10.05 12:07

Ahoj NiKino,

no sice jsem nezažívala tek děěěěsný pocení co jsi měla ty, ale teklo to ze mě taky pěkně, ještě že nám pořád doplňovali zásoby nemocničních košil, které jsem měnila několikrát denně. Potila jsem se i cca 2 týdny po návratu z porodnice, při nočním kojení jsem vstala, mokrá od hlavy k patě, přebalila jsem, a během kojení mě najednou roztřásla zimnice. Mluvila jsem s porodní asistentkou a uklidnila mě, že je to všechno hormonální, že se proti tomu prostě nic dělat nedá. Nevím jak s těma deodorantama, myslím, že není vůbec problém je při kojení používat, jenom asi nesmí být moc voňavé a nesmí se to s nima přehánět (spíš by se neměly používat parfémy) aby to nemátlo mimískovy čichové buňky :) Možná je ten tuhý deodorant lepší (já používám jedině ten), podle mě i míň dráždí (ale asi taky jak koho) a nebývají tak moc voňavé na rozdíl od sprejů nebo kuliček.
Tak ať hezky voníme :)
Gina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
238
11.10.05 12:14

Nikino,
taky jsem „smraďoška“, ale používám tuhý antiperspirant a když jdu ven, tak si stříknu parfém zezadu na krk a na vlasy. Jinak hlavně se potím mezi prsama a tak se tam sem tam přejedu vlhčenejma ubrouskama Pampers, kterýma utírám prdelku miminu. Minule mi ale pocení skončilo cca 3 měsíce po porodu, tak uvidím jak to bude nyní.
E+2,5r+25dní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
143
11.10.05 12:51

Pocení po porodu (císařem) mě taky postihlo byla to hrůza a pak ještě asi do 3 měsíců jsem měla občas návaly horka a šíleně mi bylo furt horko celé to studené léto :cry:Jeden víkend byly třicítky a to jsem myslela že snad umřu že to horko nevydržím… Jsem ráda že slyším že to někdo měl taky.....Teď je mi na můj vkus zas nějak moc zima, nikdy jsem tak zimomřivá nebyla. Jsou to určitě hormony a tělo se s tou změnou asi vyrovnává dýl.
Jo a jednou krátce po šestinedělí mě v noci začala tak příšerně svrbět hlava z ničeho nic, ale tak otřesně že se to fakt nedalo vydržet a musela jsem si ve dvě v noci jít umýt hlavu!!!!!!!!!! Až to pomohlo trochu - studená voda a pak ráno už nic. Kadeřník mi pak říkal že to určitě bylo hormonama.
No my ženské to prostě nemáme lehké!
Ale mimíšci za to stojí! :wink: :wink: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
11.10.05 13:22

Ahojky,
taky jsem se po porodu hodně potila, přestože jsem se několikrát denně sprchovala. V mezičase jsem využila taky ty dětské ubrousky a hlavně kuličkový deodorant od Nivey (sensitive bez parfému) ten zabral, taky jsem měla obavu z příliš parfémovaných deodorantů. To zvýšené pocení ustálo tuším někdy po 3m, zato vlasy začaly padat a padají pořád :roll: …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
695
11.10.05 14:10

Ahoj,
s tim pocenim jsem mela problem jen max. dva tydny. Spis se to projevovalo tim, ze jsem behala venku oblecena tak, ze jindy by mi bylo zima. Ale vic me trapi to, ze se mi rychleji masti vlasy. Myslela jsem si, ze to je tim, ze casteji travim cas v kuchyni (oproti obdobi, kdy jsem trcela v praci) ale mozna mi k tomu taky pomahaji ty hormony. Nekdy mam pocit, ze druhy den vecer po umyti uz jsou ty vlasy zase fuj.
Marki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
410
11.10.05 14:18

Ahoj jsem 14 dní po porodu a taky v noci na kojení vstávám mokrá jak myš a jen vystrčím nohu z peřiny,tak mám třesavku,hormony jsou mrcha.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
509
12.10.05 12:19

Ahoj,
rodila jsem císařským řezem a potila jsem se děsně. Myslela jsem, že je to tím, že pokoje v porodnici jsou otočené na jižní stranu a díky teplému počasí v nich bylo jak ve skleníku :x . Omyl!!! Když jsem přijela z porodnice domů, hodně se ochladilo a pršelo :evil: a potila jsem se dál. Používala jsem tuhý antiperspirant. Teď je Aničce 5 týdnů a je to o moc lepší :lol: . Zato mám jiný problém - přijde mi, že mi o dost rychleji rostou chloupky na nohou. Mám pocit, že raší hned za holícím strojkem :cry: . Ty hormony jsou pěkné potvory :evil: .

Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7927
7.6.06 15:31

ahoj také mě postihlo pocení po porodu nikdy jsem s tím neměla nijak zvláště problémy že bych se nadmíru potila,ale ještě i 3měsíce po porodu je to docela stéjné :-( návaly horka a zimy kklasika. No jo asi vyloupím drogerii a zasobím se různými deodoranty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
981
7.6.06 16:09

Ahoj,
podle mě je to normální. Potila jsem se ještě před porodem a po porodu to byla fakt síla. Lilo ze mě jak z vola.
V noci, když jsem se vzbudila na kojení, tak jse byla celé mokrá a jakmile jsem vylezla z postele přišla na mě třesavka.
A bylo to i přes den. Než jsem třeba večer mimi vykoupala a oblíkla, tak už jsem mohla ždímat tričko.
Přešlo mě to, když jsem přestala kojit, ale to s tím zřejmě nemá souvislost. Kojit jsem přestala v měsíci a půl. Což bylo po šestinedělí.
Nepoužívala jsem na to nic, protože malá byla hned z kraje nachlazená, tudíž jsem s ní nechodila ani moc ven. A doma jsem lezla pořád do vany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
28.4.11 06:49

Ahoj potřebovala bych poradit ,taky se potim a to dost,jsem 4mesici po cisařskem řezu,je to nomální?? vstávám v noci mokra jak myš,pres den jsem taky pořad zpocená no hrůza,nevim už co s tím dělat.Je to normální?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
549
28.4.11 07:23

Ahojky :mavam: uklidnim tě je to normální.Já měla to samí a sem 7 měsícu po císaři.Už v porodnici mě to vadilo a byla sem s toho v šoku.Potila sem se jako blázen a ten smrad toho potu mě rozčiloval.Pořád sem u sebe nosila deodorant a měla sem s toho hroznej pocit když sem se nikde slíkla aby to ostatní necejtily.Ptala sem se kamarádky a ona měla to samí.Prostě hormony se zbláznily :lol: ale to se srovná.Měla sem to hodně v období kojení,ale už nekojím a je to o.k

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3138
28.4.11 08:02

a to ma na to vliv ten císař?? nebo proste porod samotny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2803
28.4.11 08:04

No jéje! Taky jsem si s sebou do nemocnice nebrala kuličku, kterou běžně denně používám, ale partner mi ji musel do porodnice přinést, protože jsem se potila jak vrata od chlíva! Taky jsem se nechtěla vonět, jak Ty říkáš kvůli tomu, že kojím :palec:
Ale nedalo se to vydržet!
Ted' mám krátce po 6ti nedělí a sem tam jsem spocená akorát v noci a možnáá jednou za čas i přes den, ale je fakt, že hodně piju, tak jestli je to tím :nevim: ! Kulička to ale vždy spraví! Používám značku Avon :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
549
28.4.11 08:11

Myslim si že samotný porod to zpusobuje.Hormony se v tobě zbouřej :palec: Už na JIPu sem se začla potit.Chodily mě tam umejvat.No cejtila sem se příšerně :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama