Zátěžový test před porodem

847
27.9.05 14:52

Zátěžový test před porodem

Ahoj,

ráda bych se zeptala jestli máte nějaká z vás zkušenost se zátěžovým testem při přenášení. Ve středu mám termín porodu a jelikož jsem první dítě přenášela a museli mi porod vyvolat tak jdu na tzv. zátěžový test, který spočívá v podání infuze s pár kapkami oxotycinu (nebo jak se to jmenuje) a při tom zjistí jestli už děloha je schopná nějakých „porodních“ kontrakcí, údajně se někdy může stát, že se tím rozběhne porod. Celé to má trvat asi hodinu. Byla jste některá na tom ?

Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

300
27.9.05 15:29

Ahojky,
tak já jsem na něm nakonec nebyla, ale v podstatě mi bylo řečeno, to co píšeš: buď se po podání žádné kontrakce nedostaví, nebo dostaví a po nějaké době zase ustanou, anebo už se rozjede porod…takže kdoví … Mě ho chtěli dělat při přenášení, protože se jim jeden den nezdála křivka, ale nakonec mi udělali UTZ, kde zkontrolovali průtoky placentou, srdeční akci mimi, atd. a vše bylo OK..Asi jsem ti nepomohla, ale co jsem slyšela od ostatních mamin, tak se nemáš čeho obávat, kdyžtak už budeš rodit… :D

Přeji ti hladký porod a zdravé miminko!!! :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2339
27.9.05 15:45

Ahoj Bubino,
zátěžový test mi dělali při druhém porodu, je to přesně tak jak píšeš. Připojí tě na monitor, zavedou infuzi s oxitocinem a čeká se, co to s vámi udělá :wink: Trvá to déle než normální monitor, už si ale nepamatuju jak přesně, je to skoro rok co mi to dělali. U mě to nemělo vůbec žádný účinek, ale kamarádce se po něm rozjel porod.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
27.9.05 18:34

Taky mě přijali do porodnice na vyvolání porodu a dělali zátěžový test. Je to tak jak popisuješ, celkem pohoda. Měla jsem při tom kontrakce, ale nic moc velké, proti menstruačním bolestem hadr. Byla jsem připojená zhruba od 10 do 11 dopoledne, pak mě odpojili. Kolem 14 hodiny se začal sám rozbíhat porod, tedy pravidelné regulérní a dost silné kontrakce, takže nakonec žádné vyvolávání nebylo potřeba. I když oxytocin mi pak dávali ještě 2×, aby to popostrčili a stejně jsem porodila až na druhý den v šest večer.
Tak hodně štěstí a ať máš porod co nejrychlejší a nejpohodovější.

Makýš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
27.9.05 19:01

Ahojky,
mela jsem spatne spocitany termin, takze jsem zdanlive prenasela, proto mi zatezovy test v porodnici delali…probiha to presne, jak se tu uz popisovalo..:o)…
Na me to take nemelo zadny ucinek, takze jsem si jen hodinku polezela s kanylou v ruce a pak jsem sla zase domu - nic to nebylo..:o)..prcek se narodil o ctyri dny pozdeji..:o)
Hodne stesti a krasne zdrave miminko :wink: ,
Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3588
18.12.12 16:30

Ahoj holky zitra jdu na zatezovy test, dneska mi delali 2× monitor a zejtra tam jdu, ale jsem 37+2tt a je mi divny, proc mi ho delaj, kdyz jeste rodit nemam a neprenasim, mate s tim nekdo zkusenost? diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Paavlína
1.9.13 15:57

Jj, z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že zátěžový test umí vyvolat porod. Šla jsem (bez známek blížícího se porodu) na hospitalizaci skrz přenášení a na příjmu dělají různá vyšetření včetně zátěžového testu. Je pravda, že doktorka při kontrole zjistila, že jsem otevřená na 8 (byla jsem však bez bolestí, ani voda mi nepraskla, nic nenasvědčovalo porodu) a zátěžák mi porod velmi rychle vyvolal, takže za 45 min. byla dcera na světě! :-)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama