EPIDURÁL-platí se za něj ?

884
27.9.05 09:37

EPIDURÁL-platí se za něj ?

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat,jestli se za epidurál v porodnici platí nebo ne???Naivně jsem si myslela,že je zdarma,ale včera jsem někde vyčetla,že např.v Brandýse nad Labem,kam se pravděpodobně chystám rodit si účtují za zavedení epidurálu 5000,– Je to možné???Docela mě ta částka nemile překvapila.Tak vás moc prosím,napište mi svoje zkušenosti.
Díky moc Yasmin 30+3

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

238
27.9.05 09:45

Yasmin,
v Brandýse se platí jen když není okamžitě k dispozici anesteziolog (to víš, malá nemocnice) a musí přijet třeba z domova. Jinak já jsem oba porody měla s epidurálem (naposledy minulý týden) na Bulovce a ani jeden jsem neplatila. Chce to ale být domluvena předem s tvým porodníkem, aby stihnul vše zařídit včas, protože opravdu v některých porodnicích může být problém okamžitě sehnat anesteziologa a pak se buďto vykrucují, nebo si nechají zaplatit.
Eva + 2,5r +11dní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1192
27.9.05 12:25

Ahoj Yasmínko,

je opravdu potřeba se předem v porodnici informovat, myslím, že ve většině „větších“ porodnic se dává zdarma ale také už jsem četla pár článků o porodnicích, kde se za něj platí, takže to možná bude tvůj případ. Takže si do porodnice určitě zavolej. Většina porodnic (možná všechny) pořádají i zdarma informační schůzku, kde se dozvíš co potřebuješ.
Měj se hezky a přeju pohodový zbytek těhotenství
Gina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
932
27.9.05 12:57

Ahoj Yasmin,

v Brně na Obilňáku jsem měla epidurál zadarmo (i když jsem preventivně s nějakou částkou radši počítala). Ale těch 5000 se mi zdá strašně moc (no, při těch křížových kontrakcích, které jsem měla, bych snad byla schopná jim to odkývnout 8O ). Navíc, někdy je epidurál podáván i ze „zdravotních“ důvodů - může pomoci při nepostupujícím porodu (to se stalo právě u mě). Přesně jak radí holky, radší se na všechno v porodnici vyptej předem.

Pohodový porod přeje

Světlana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
26.11.05 00:04
:)

hele s tema krizovejma bolestma mas pravdu ja to taky hned odkivla,ted avedela jsem to dopredu a porad si rikala vydrz vydrz,ale pak uz se to nedalo…
no a stal tisic 15 000,ale rodila jsem v cizine,a catsku zaplatila moje skvela tchyne…

musi se predem i na nejaky vysetreni,aby te potom u porodu mohli pichnout bez nejakejch tahanic..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
26.11.05 09:48

já rodila v motole a za epi jsem neplatila. V Pze se prý platí snad v Krči.
Jinak je to tím, že nemají k dispozici anesteziologa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
26.11.05 10:02

Ahoj holky,
tak už mám porod za sebou i s epidurálem.Rodila jsem v Praze u Apolináře a bylo to zadarmo.A na žádné vyšetření se předem nemusí.Toť má osobní zkušenost.

krásný den Yasmin+Kubíček 26 dní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18230
26.11.05 10:09

Kamaradka rodila pred tremi lety v Krci a tam se za epidural platilo 3.500,– tak si ho nenechala. Ted v prosinci se tam chysta rodit zas a zatim nevi jak to s epiduralem je.
Ja rodila v Praze U Apolinare v cervnu 2003 planovanym cisarem s epiduralem. Pokud vim, tak se U Apolinare za epidural neplati nic.
Osobne bych do porodnice, kde se za epidural musi platit zvlast nesla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
985
26.11.05 10:26

Já rodila v porodnici, kde se za epidurál platí 2500,–. Pět tisíc už je síla. Ale mně nakonec úhrady ušetřili. Buď proto, že se slitovali, nebo prostě proto, že mi nezabral, jak měl a prakticky jsem rozdíl nepocítila. Zkrátka jsem sice epi měla, ale jen v zádech. O utlumení bolesti nemohla být ani řeč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.11.05 10:38

Ahojky, už je to nějakou dobu co jsem rodila, navíc bez epidurálu. Ale při prohlídce porodnice v rámci asi 2hodinového předporodního kurzu (Brno), nám bylo řečeno, že epidurál se platí, ale v případě dohody s doktorem, to není nutné, prý mohou do papírů napsat nepostupující porod, že se neotevíráš nebo tak nějak nám to říkali v tomto případě je epidurál proplácen pojišťovnou a ty neplatíš nic. určitě bych se šla podívat do porodnice a zeptala se na to, mívají termíny těchto „rychlokurzů s prohlídkou porodních sálů“ a u nás braly těhulky tuším od 35týdne. Dovíš se tam jak to v té konkrétní porodnici chodí, co si máš nachystat do tašky, pro mimčo, kolik dávají plínek, nadstandard… Iva

• Nahlásit
  • Citovat
1468
26.11.05 20:09

Ahoj.

Taky si myslím, že nejlépe je zjistit aktuální stav na místě při prohlídce porodnice. Existují totiž i takové, kde se prostě epidurál nedává (v žádném případě). My jsme na to byli upozorněni s předstihem. Na prohlídku porodnice bych šla určitě dřív než ve 35. týdnu. Já byla v 34.tt a mámem bylo pozdě. Radimek se narodil 35+1.

Beruška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
631
27.11.05 20:14

Ahoj Yasmin,
ve varech se za epidurál platí 1800Kč. Ale je to tak, že když by ti ho chtěl píchnout i doktor tak se za něj neplatí. 5000 Kč je vážně síla.
Měj se Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
665
6.12.05 09:34

Rodila jsem v Praze - Krči sice bez epidurálu, ale jak jsem se tam před porodem informovala, platí se tam ca něj taky cca 4600,– Kč (jak jsem pochopila, krčská porodnice nemá vlastního anesteziologa, takže bez ohledu na to, zda je epidurál dohodnut včas předem nebo ne, tak ze za něj platí).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama