Nadstandard

13
12.9.05 16:19

Nadstandard

Ahoj těhulky a maminky,

miminko čekám v lednu a tak se rozkoukávám po předporodních kurzech a možnostech porodu. Rodit budu v Ostravě, nejspíš na fakultce (pokud zase nebude přeplněno :D ). Všude píší kolik mají nadstandardních pokojů. Této možnosti bych ráda využila,hlavně proto, abychom nemuseli dodržovat návštěvní hodiny - to by nás totiž tatínek vůbec neviděl. Některé otázky mi na informacích nezdělili, proto se obracím na Vás maminky.

V nadstandardu je jen jedna maminka s miminkem, není jí potom smutno, že se nemůže podělit o svoje trable s jinou novopečenou maminkou?
Dostali jste nadstandard ihned, nebo jste museli čekat? Vůbec jaké jsou Vaše zkušenosti???

Díky moc

Lucka a fazolka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

538
12.9.05 16:34

Ahojky,
já byla s nadstandardem moc spokojená. Když jsem měla návštěvu, nikoho jsme nerušili a naopak. Vlastní koupelna je vlastní koupelna.
U prvního miminka jsem byla ráda, že jsem sama a můžu se se vším vypořádat o samotě. Ale každý je jiný. U druhého už budu možná ráda, když budu moct s někým pokecat:-) Taky noci byly super, nebudila mě cizí miminka a když malá plakala bolením bříška, byla jsem ráda, že si můžu k houpání pustit televizi:-)
Já jsem měla nadstandard zamluvený dopředu, v den porodu nebyl ale hned druhý den jsem na něj putovala. Rodila jsem v Neratovicích.
Albi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
12.9.05 16:40

Ahoj, ja na nadstandart musela cekat, protoze byly vsechny zabrany, coz mi moc nevadilo protoze zrovna kdyz sem rodila ja rodilo i spousta jinych mamin cili na me nezbyl ani obycejny pokoj na sestinedeli a 2 dny sem s mimcem byla na pokoji kde byli i rodici maminy. Smutno mi v nadstandartnim pokoji vubec nebylo, moznost poklabosit s ostanimi maminami sem mela ale moc sem ji nevyuzivala. Zkusenosti z nadstandartu mam jen pozitivni, moc se mi tam libilo. Pri prvnim mimcu sem byla na pokoji s 3 maminami+jejich ditka a nic moc. Kazdy mimco se budilo jinak, dohadovani kdy kdo bude koupat, brebalovat atd. protoze sme meli na pokoji jen jednu vanicku s prebalovacim pultem, pak ta se chce divat na TV druha chce klid, no a neustaly reci v podstate jen o miminech cca 12h./denne me tak trochu privadely k silenstvi. :roll: Samozrejme ne kazdy se na nadstandartni pokoj dostane a nekdo ma i krasne vzpominky na pobyt na pokoji s vice maminami ale ja uz bych to nechtela. Sany. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
12.9.05 16:42

Ahojky

v nemocnicích jsem docela zvyklá (tj asi 10 pobytů od 15 -23 let) proto jsem nechápala proč bych si měla v porodnici vymrčovat nadstandard…

Bohužel jsem vyfásla 2 spolubydlící 1 nekomunikovala vůbec, druhá jen když něco potřebovala - nebyly to jejich první děti - jedna paní měla své druhé a druhá paní své deváté dítko. Já svý první. Po sekci z postele jsem vstávala 5 minut a Michal v porodnici celý noci prořval… bylo to neskutečný psycho, ještě zvládat jejich povzdechy že nezvládám vlastní dítě…

• zákaz návštěv - chřipkový období......

Druhý porod - bude buď ambulantní, nebo budu na nadstandartu stůj co stůj

A vždycky mi pomohly spíš sestry i když se pak osazenstvo pokoje změnilo a další paní byly už komunikativnější.

tak asi tak u mě.o)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
551
12.9.05 17:07

Tohle je hodně o povaze a taky vzhledem ke kapacitním možnostem porodnic o štěstí. Já jsem třeba dost nekomunikativní a na kolejích jsem si ověřila, že jsem k tomu ještě až moc ohleduplná, takže bych pořád řešila jestli mě dítě moc nebrečí, taktizovala bych s koupenou, o absolutním nevyspání ani nemluvě, prostě i když náhodou natrefíš na skvělou spolubydlící děti prostě brečí a pochybuju, že synchronizovaně :lol: Byla jsem v HK na nadstandardu, TV jsem ani nezapnula, ale byla jsem štěstím bez sebe, že můžu větrat prsa a cokoli jiného jak se mě zachce a že nikoho neobtěžuju když nevím jak utišit dítě… Ale zase na 2 stranu můžou být maminky, které si potřebují povídat a nevadí jim společnost. Rodila jsem v HK, nic se zamlouvat nedalo a vzhledem k tomu, že byl v květnu velký nátlak, byla to víceméně náhoda, že jsem na nadstandardu nakonec zkončila (možná že kdybych se o něj nehlásila, museli by mě tam stajně umístit a zadara :lol: )
Krásný pobyt v porodnici,
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.9.05 17:19

Teda Mako,

to asi fakt příjemné nebylo :cry:
Já byla sama na pokoji i bez nadstandartu a protože to bylo první dítko neposoudím, jestli by mi bylo lépe v početnějším osazenstvu, ale vzhledem k tomu, že mimísek dost pořvával a na mě sedla poporodní depka, kdy jsem většinu času cedila, soudím, že díky bohu za samotu.Než nějaké nekomunikativní :roll: ženštiny............
A opravdu je výhodička, že manžel za mnou chodil každý den rovnou z práce a zůstával až do večera.
Příště se mi to už nepoštěstí, protože tuhle porodnici už zrušili :cry: , v těch okolo, co jsou na dosah bych si určo připlatila za soukromí. Jen je fakt nevýhoda, že nemusí být volno a objednání dopředu? Člověk přece ouplně přesně neví, kdy to přijde, pokud to není plánovaný, či vyvolávaný porod, ne?

pa sanynka

• Nahlásit
  • Citovat
13
12.9.05 17:29

Díky moc za Vaše reakce.

Zvlášť Mako - opravdu realistický pohled na svět, cením si toho.

Prostě o ten nadstandardní pokoj požádám a pokud ho nedostanu nic si z toho dělat nebudu, protože si tam přece pojedu pro naše koťátko.
A z těch uplakaných cizích miminek ani z jejich maminek si taky nebudu kazit zážitek. Naopak se tam třeba najde dobrá společnice.

Díky moc.
Mějte se krásně.

Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
510
12.9.05 17:30

Ahoj,
já se taky podruhé těším na nadstandard - doufám, že to fin. situace dovolí, ale i manža mě v tom podporuje.

Na nadst. je jedna maminka, má svoji koupelnu a záchod (k nezaplacení). Taky návštěvní hodiny vlastně nejsou - takže to, že manža tam (má nepravidelnou prac. dobu) přišel třeba i v devět večer a mohl tam s námi přespat na gauči, bylo super. A pro mě taky podpora.

Oceńovala jsem hlavně to WC a koupelnu, pak to, že si s miminkem můžu v klidu „pohrát a prohlídnout si ho“ v klidu :) , sama bez pocitu, že mě někdo pozoruje, přebalit, převlíct apod. Byla jsem naprosto klidná, vyspala jsem se, kdykoli se MĚ chtělo :) a taky jsem v noci mohla bez výčitek svítit lampičkou. Topení a větrání - to je kapitola sama o sobě.

Jediné, čeho jsem později litovala, že jsem řekla příbuzným o volné návštěvní době, takže se pak dveře od pokoje netrhly a já jsem z toho byla celkem unavená. To ale záleží na slušnosti tvých příbuzných (moje neoblíbená babička tam seděla 4 hodiny, nechala si uvařit kávu a snad ještě čekala, že jí zatančím :roll: .........nebo sestřenice přišla i s dětma - a to jsem jim ani nebrala telefony, takže se tam objevili všichni absolutně nenahlášení...........). Radím dobře, aby ses tětmo situacím vyhnula nebo je vyřešila dopředu. Měla jsem samozřejmě radost, ale někteří nepochopili, že půlhodinka opravdu stačí.

Teď se těším, že když bude pokoj volný (nedá se v Brně zamlouvat dopředu), přijde manžel i s roční sestřičkou :D a zase si budeme moct v klidu popovídat a ukázat nový přírůstek do rodiny.

Pokud ty peníze máte, rozhodně se touto investicí neztratí.

Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
12.9.05 20:22

ještě jednou já:)

mě už třeba napořád bude líto, jaký ty první dny byly podělaný, ještě navíc bez manžy, protože ten zákaz návštěv platil prostě pro všechny… sama bych to přežila, ale ještě se srovnávat se spolubydlícíma to už na mě bylo holt moc..

nic jdu uspat zvíře. je tu bouřka a nějak mu vadí hromy:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
143
12.9.05 20:47

Ahoj, naprosto souhlasím s holkama!!!!!! Já jsem chtěla nadstandard od začátku těhu a stále jsem se jen setkávala s negativní reakcí ode všech. I od mého gynekologa. Že budu sama, že mi bude smutno, že jiné maminky mi pomůžou s dítětem....... Nedala jsem se naštěstí ovlivnit. Jsem člověk hodně komunikativní, ale porod je pro mě prostě záležitost tak intimní a jedinečná, že jinak než být „sama“ jsem si to představit nedokázala.
Užívat si chvíle s mimíškem, povídat si s ním atd.,atd. na to bych neměla ty správné podmínky být tam ještě s někým cizím.
Bohužel jestli ti vyjde nadstandard si nemůžeš nijak ovlivnit dopředu :cry: Cena za pokoj, ve Zlíně 450,– na noc je podle mě příliš moc, ale stojí to za to. :wink: Já jsem byla po císaři, měla jsem obrovské problémy s kojením a bylo stěstí že mi samostatný pokoj vyšel. :D

Zdravé mimi a příjemný pobyt v porodnici!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
12.9.05 21:12

ahojky, já jsem nadstandard nechtěla - páč jsem se bála,že bych tam byla sama a že by mi to bylo divný.
první 2 dny jsem byla na pokoji s kamarádkou, tak to bylo OK, ale pak jsem tam dostala holčinu strašně omezenou…bože to bylo utrpení. Fakt jsem se snažila,ale když mě chodila třeba v půlnoci budit, abych jí šla zvážit dítě, že to na tý váze neumí a nebyla schopná to pochopit..tak jsem fakt lezla po zdi vztekem.
takže teď - nadstandard ANO !!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.9.05 21:33

Ahoj,
já se taky přimlouvám za nadstandart, sice jsem ho měla, ale dvoulůžkový a už bych to nikdy neudělala! Moje kolegyně si tam vodila návštěvy, byly hlučný a bylo jich až až… moje miminko pořád brečelo a já byla vlastně celých 6 dní neustále vzhůru, vše mě bolelo -po císaři, byla jsem úplně psychicky vydeptaná, protože jsem byla nevyspalá a když jsem mohla spát přes den, tak to jsem nemohla díky druhé mamince… takže příště jednolůžák!!
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.9.05 21:55

Ahojda, já jsem rodila v květnu v Ostravě (fakultce) a byla jsem na nadstandardu, kdybych tam, ale nepracovala tak bych ho asi neměla.Musím ale podotknout,že stojí 1OOOkč na den.Takže síla,ale stálo to za to!!!!!!!!Malá prospala celý pobyt v porodnici.Prostě paráda. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
246
12.9.05 22:06

Já jsem v porodnici (ve Šternberku) strávila 10 dnů, z toho prvních 5 na normálním pokoji a dalších 5 na nadstandartu. Pro nadstandart jsem všemi deseti :D :!
Na normálním pokoji to byla nuda, člověk koukal do zdi, mohl buď ležet nebo sedět na tvrdé židli u stolu, k tomu společné sprchy a WC - žádná lahůdka, žádné soukromí. Jedna maminka tam sice se mnou byla, ale mně to bylo spíše nepříjemné, moc jsme se neskamarádily, navíc její chlapeček všechny noci prokřičel 8O
Na nadstandartu to bylo úžasné a neskutečně mi to zpříjemnilo pobyt v porodnici, celé dny jsem proseděla rozvalená v měkkém pohodlném křesle, nohy jsem měla na stolku, televize mi hrála celý den, a já v křesílku kojila maličkou :lol: K tomu čisťounké WC a sprcha, no krása.
Na nadstandartu jsem byla opravdu spokojená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
12.9.05 22:14

Já jsem rodila v porodnici,která bohužel nadstandart nemá,budou ji rekonstruovat a do budoucna tam bude,ale mě už tam nejspíš neuvidí,další dítko neplánujem.
První pobyt v porodnici byl fajn,byly jsme na pokoji dvě,ta druhá mamina měla něco s kotníkem(složila se po porodu a lehla si na něj),takže jí hočičku nosili zpočátku jen na kojo,tak jsme se i vyspaly,navíc jsme si káply do noty a dodnes se vídáme.
Druhý pobyt byl horší,bylo narváno,takže se osazenstvo často měnilo a poslední noc byla příšerná,jedna mamina děsně,ale opravdu děsně chrápala,hodně jí řvalo mimčo,protože bylo hladové a ona ještě neměla mlíko,no děs.K ránu už jsem brečela do polštáře a těšila se domů.
Takže kdybych mohla volit,šla bych do nadstandartu.Sice si nepokecáš,ale ten klid za to stojí.

Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama