Podolí - nadstandart?

131
10.9.05 13:05

Podoli- nadstandart?

Nevite nahodou, kolik stoji nadstandartni pokoj v Podoli na den?
Jsou ty pokoje jedno nebo 2-luzkove?
Je to i pro tatinky?

Doposud jsem o tom neuvazovala, ale sestrenka rodila pred par tydny, tak jsem ji byla navstivit na oddeleni sestinedeli a docela jsem se zhrozila, jak to tam vypada. Obzvlast se mi jevilo jako dost nestastne, ze sprchy a WC jsou na chodbe, takze v dobe navstev se rozbolavele maminky potacely na chodbe mezi cizimi. O soukromi tedy nelze vubec hovorit.

Dekuji za vase zkusenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1296
10.9.05 15:21

http://www.upmd.cz/?…

Zkus se podívat sem. Máš tam obrázky i ceník.

Jinak www.porodnice.cz - vybíráme porodnice

Hodně štěstí :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
563
10.9.05 22:38

Což v Podolí vypadají nadstandardní pokoje prima (kamarádka ležela v tom nejjednodušším, před rokem za 500 na den), ale spíš je problém, aby bylo volno. Mě se to bohužel nepoštěstilo. Ale na druhou stranu - na obyčejném pokoji jsme byly dvě a ty sprchy na chodbách se daly vydržet. Kupodivu nikdy nebyla fronta, a že bylo tenkrát Podolí nacvaknuté :D . Upřímně řečeno, mě spíš šlo o soukromí u porodu než na pokoji, a v tomhle mě Podolí nezklamalo.

Tak hodně štěstí při výběru!

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
23.10.05 01:00

Ahoj,na mne zbyl pred dvema rokama v Podoli ten nejdrazsi nadstandard,ale diky Bohu,ze aspon nejaky zbyl.Je to opravdu problem,techto pokoju tam neni mnoho (tedy v te dobe nebylo,jak je to ted nevim) a zejem byl a je veliky.
K tomu pokoji.Za noc jsem platila 1700,–.(nastesti jsme sli domu za 72 hodin :) a 2500,–za mne platila pojistovna :) )Na pokoji byly dve postele (ne nemocnicni!) ,manzel tam mohl spat se mnou po celou dobu pobytu zdarma (platis za pokoj ne za osoby,ale to je asi jasne) a az na jednu noc,kdy slavil narozeni dcerky,to i vyuzil:-),dale tam byla lednice,televize,telefon,kreslo „usak“, ve kterem se bezvadne kojilo,samozrejme sprcha, WC a dalsi nabytek jak v hotelu(stul, 4 zidle-pro navstevy idealni),dale vestavena vanicka na koupani mimca a hned vedle prebalovaci pult.Proste maximalni pohodli,zadny stres,vse po ruce.
Vubec jsem si nepripadala jako v nemocnici.Krasny vyhled na Vltavu.Celkove jsem tam byla moc spokojena,co spokojena-nemuzu si to vynachvalit.
Jinak pokoje za 500,– jsou take dvouluzaky.Pokud neni preplneno,muze tam byt i tatik,ale to samozrejme plati pro vsechny nadstandardni pokoje.Jen vybaveni je nemocnicni,ale soc.zarizeni nechybi,coz je nakonec to nejdulezitejsi (tedy po tatkovi :oops: )
Krasne prozitky a volny nadstandard preje Bubo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
920
3.11.05 17:47

Ahoj taky chci rodit v Podolí a modlím se aby na mě nějaký nadstandart zbyl. I když je pravda, že přednější je opravdu soukromí při porodu. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
DD
337
3.11.05 18:16

Ahoj,
souhlasim s Bubou. Rodila jsem v Podoli v cervenci. Nadstandard jsem mela jednoluzkovy, stal me 1400,–. Vybaveni pokoje skvele pro me i pro mimco. V podstate jsem vubec nevychazela z pokoje - nic mi nechybelo. Jedine co mi vadilo: byla jsem po cisari a slezat tu vysokou postel nekolikrat za den a noc (kdyz jsem pak mela malou u sebe) s cerstvou jizvou, bylo hodne neprijemne. Take mi trosku na tom „soukromi“ vadilo, ze mi do pokoje chodily sanitarky a uklizecky kdy se jim zachtelo. Takze smetakem vrazely do postylky se spinkajicim miminkem nebo me prekvapily zrovna kdyz jsem si davala na bolava nalita prsa studene obklady a nepredstavitelne blbe na me koukaly. Proste jsem platila nadstandard, abych mela soukromi, ale tohle jsem musela prekousnout.
Tolik moje zkusenost - kdyz to shrnu - bylo to fajn, byla jsem asi jen moc precitlivela, ale to je po porodu asi každá mamina :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.11.05 11:15

Ahojky,
já jsem rodila v Podolí letos v únoru. Ze začátku jsem byla rozhodnutá, že rozhodně chci nadstandart, ale protože se zrovna nějak moc miminek rozhodlo se vyklubat, tak na mě žádný nezbyl. A byla jsem moc ráda.
Na pokoji jsme se sešly tři maminy provorodičky, všechny jsme rodily ve stejný den a všem se nám narodili kluci.
Je totiž fakt k nezaplacení, mít s kým mluvit o tom, co zrovna mimčo dělá, proč panebože tak řve, jestli taky četly, že tohle se dělá tak, tohle je normální a pod..
Měla jsem strach, že se ani já, ani moje mimčo nevyspíme, když nás tam bude budit křik dalšího…, ale tohle byla fakt naprosto zcestná obava. Kuba spal jak pařez a já se budila, jen, když kvíknul on. Ostatní kluky jsem fakt vůbec neslyšela. A to prý kolikrát opravdu ječeli.
Jinak jsem byla s péčí v Podolí opravdu mooooooc spokojená, sestřičky na šestinedělí jsou normálně převtělení andělé, na pokoj k nám chodily snad pořád, jestli je vše v pořádku, jestli něco nepotřebujeme, jestli mimča dobře jí…
Co se týká kojení, opravdu moc pomohly. Prostě se zkoušelo, co se dá, až ten malej prcek pochopil, že to prso prostě musí sát a ne jen tak dudlat.
A ještě jedna rada na závěr: Vězměte si s sebou do Podolí několik hezkých nočních košil, trochu make-upu a tak vůbec něco zkrášlujícího, protože porod a následné polehávání v zakrvácené košili vám krásy moc nepřidá, tak a´t si nepřipadáte jak běženkyně. (to byl můj případ :-)) )
Přeju krásný porod

Luzilka a Kubík (9m)

• Nahlásit
  • Citovat
007
111
21.11.05 11:25

Ahoj,
ja jsem v Podoli rodila pred tremi lety a rozhodne jsem chtela nadstandart, ale nezbyl na mne. Nakonec jsem byla rada. Na pokoji jsme si s holkama padly do oka a dny nam utikaly jako voda. Za chvilku jsem byla doma.
A toalety a wc na chodbe? Nevadilo mi to, vzdyt jsem na tom byly vsechny stejne.
Mej se
Klara 40+4tt (a zase do Podoli)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.11.05 15:55

Ja jsem tu kdysi cetla postreh, ze nevyhoda samostatneho pokoje muze byt take v tom, ze se navstevy dost „rozsedi“, coz nemusi byt vzdycky prijemne. Preci jen, kdyz jsou na pokoji alespon 2 maminky a jedna se ma ke kojeni apod.,tak treba druhou navstevu napadne, ze by se uz mohla pomalu sbirat k odchodu. Ale v krasnem samostatnem pokoji s kresilky to muze dopadnout i spolecnosti na cele odpoledne :oops: :o A tezko se nekomu rika „uz bezte, ja se chci mazlit s miminkem a spat“ ......

• Nahlásit
  • Citovat
920
24.11.05 16:15

Ahoj,
naše malá se narodila ve středu večer a nadstandard v Podolí volný nebyl. Měla jsem se zeptat na druhý den po vizitě. Taky nebyl volný, ale hned v pátek za mnou přišla sestra, že se jeden pokoj za 1700 uvolnil. Brala jsem ho všemi deseti. Takže od pátku po obědě až do neděle jsme byli na nadstandardu a spal s námi i manžel. Nezdá se to, ale ty sprchy a záchod v úplné blízkosti a v soukromí stojí za to. Řekla bych, že i díky tomu se mi jizvy rychle zhojili a setsry docházely k nám mnohem častěji a více si povídaly než na normálním pokoji. Tam mi taky nic nescházelo, jen to sociální zařízení.

Mějte se fajn

Gabka a Stázinka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
25.11.05 00:19

8O 8O
ja v podoli teda nikdy nebyla,ale prave jsem videla porodni sal,a jsem z toho vedle,vypada to tam jak na meziplanetarni vesmirne lodi 8O
to kreslo nahani strach–skoro jako u zubare,ja rodila na normalni posteli,s polstarem,na boku,a pripadalo mi to vic domaci" prostredi.
To maji vsude v CR takova kresla :?:

kazdopadne pokoje tam maji urcite hezkè,vypada tam vsechno nove..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
107
25.11.05 14:24

Jé,to já se spíš víc bojím,když mají někde staré vybavení 8O :?
Rodila jsem na podobném křesle a polštář jsem taky měla:-) a ty možnosti-jeeeeje :wink: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
25.11.05 15:53

Ahoj,

rodila jsem v Podolí loni na Vánoce. Nejprve nebyl volný nadstandard, tak jsme byli 2 dny na dvoulůžáku. Spolubydlící byla v pohodě, holčičku měla na JIP a náš Matýsek spinkal a papal, pak jsme se naštěstí mohli přestěhovat na nadstandard. Píšu naštěstí, protože malej trpěl na prdíky, mlíko se mu vracelo do krku, tak se šíleně vztekal, já ještě neměla moc mlíko, prostě abych to zkrátila, další tři dny řval skoro pořád. Na standardu, pokud jsem něco potřebovala, musela jsem na sesternu, kde se na mě otočilo od jídla x sester a zeptalo se přezíravě, co chci… Z nadstandardu jsem mohla sestru zavolat interkomem (nebo jak se ten bezdrátovej telefon jmenuje) a hned podle možností přišla (i ve tři ráno), byla milá a pomohla. Manžel byl samozřejmě celou dobu s náma. Psychicky jsem byla vyčerpaná a představa, že mám ještě „pocity viny“ kvůli cizímu mimču…

Co se týče návštěv, mě teda hodně vadily návstěvy spolubydlící. Pokud by se rozseděla moje návštěva, řekla bych slušně, že už je čas kojit, koupat, nebo cokoliv jinýho a že děkujeme za návštěvu.

Příště se budu modlit zase za nadstandard.

Lasička a Matýsek 11 m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1098
25.11.05 16:55

Co já bych dala za to soukromí na nadstandartu. Moc se mi nechce s někým sdílet pokoj, někdo je rád, že si může s někým popovídat, ale mně se povídat nechce, je pro mne milejší mít u sebe manžela!
Taky budu rodit v Podolí, ale bohužel finanční situace mi neumožní nadstandart využít, tak snad i tak budu mít štěstí na ochotné sestry!
Někdy si holt člověk musí za příjemné zacházení zaplatit :? No nejdu tam bydlet, ale rodit, tak to nějak vydržím!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.11.05 17:46

Ahoj,chci povzbudit Danny.Nemyslim, ze v Podoli si musis priplacet slusne chovani. Rodila jsem tam v dubnu 05, byla jsem na standartu a vsichni byli mili a profesionalni. Zvlast sestry, to uz spis lekarky jen „proletly“ pri vizite.Porodni asistentky ( vystridaly se u me 2) super, sestry zenske i detske ochotne, pomahaly me i druhe mamince hodne s kojenim, nemuzu si stezovat. Ta socialka na chodbe mi trochu vadila, ale da se to a hlavne to utika. Niceho se neboj. Myslim, ze mas super pristup k tomu, ze tam nejdes bydlet, a rodit tam umi :)
Ikula

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama