císařský řez

803
6.9.05 11:58

císařský řez

Ahoj všechny, které s tím máte zkušenosti,
vím, že o císaři je tady už hodně diskusí, ale já to stále nějak nechápu. S 99% pravděpodobností budu rodit císařem a tak by mě zajímalo, jestli se den naplánuje bez ohledu na to, zda miminko už bude/nebude chtít ven. Zajímalo by mne to proto, co kdyby se stalo, že miminko bude chtít ven dřív, než byl naplánovaný císař, stihne se císař provést? Vím, že moje otázka je trochu krkolomná, ale jinak to napsat neumím :roll:
Moc děkuji za odpovědi.
Klára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

132
6.9.05 12:09

Ahoj, CŘ je buď plánovaný a to většinou dřív, než se má miminko narodit (prý je lepší tahat menší dítě) nebo normálně počkáš, až ti začne „porod“, záleží na okolnostech, proč je důvod k CŘ a hlavně na doktorech :)
Jinak já neměla plánovaný CŘ a nakonec to tak dopadlo a ujišťuju tě, že to je otázka několika minut, než miminko vytáhnou :) tak se neboj, všechno dopadne dobře :lol:
přeju ti krásné a zdravé miminko

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
6.9.05 12:39

Ahoj,

myslím, že i kdyby jsi začala dřív než máš naplánovaný termín na CS, tak se nic neděje. Byl by čas na klystýr, oholení apod., jako u normálních porodů, nerodíš z minuty na minutu. Možná by ti zastavili kontrakce, možná ne. To fakt netuším. Otázka otevření a vyjmutí mimi byla fakt pár minut a pak trvalo akorát čištění, šití.
Nám to dali týden před termínem dle UTZ, prostě jak měli volno na sále :-)

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
6.9.05 13:05

Ahoj,
jak uz psaly holky, vetsinou byva planovany cisar tyden pred terminem, ale fakt je to rychlovka, takze i kdyby sel prcek ven driv, tak to v poho stihnou. Jen je lepsi ten planovany termin kvuli tomu, ze muzes mit epidural, kdyz je to pak potreba rychle, tak se dela celkova anestezie.
Preju prijemny porod
Kacica

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2589
6.9.05 13:44

Ahoj Kláro,
my jsme měli naplánovanýho císaře v půlce 39.týdne- taky, jak někdo psal, podle místa na sále. No, a tři dny před plánovaným nástupem mi praskla voda, tak jsme jeli. A protože jsem byla po večeři, což na břišní operaci není úplně ono, tak mě nechali „vylačnit“ (dobrý slovo, že!) a monitorovali mimi. No, prostě protože bylo vše (mimčo) v pořádku, tak se narodilo až ráno a je fakt, že mě pak nebolelo břicho- teda kvůli tomu, že bych ho měla plný jídla. (A jinak taky moc ne.) Měla jsem epidurál a píchali mi ho mezi kontrakcema, takže nemusíš mít strach, že se něco nestihne, nebo tak něco.
Hezké těšení na miminko a pak pěkné vyloupnutí přeje Eva a mimi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
6.9.05 13:50

Ahoj,
já měla dva císaře a oba plánované, při prvním jsem skoro měsíc před termínem již ležela v nemocnici, prý že je miminko velké a bylo koncem pánevním, nakonec byl syn 3kilový a na svět vykoukl týden před termínem. Druhý syn byl také konec pánevní a dokonce je narozený 2 týdny před termínem. Pokud máš naplánovaného císaře není problém rodit v 38 TT, miminko je dostatečně zralé, alespoň mě to tak tvrdili, navíc druhý syn už měl v 38TT dle UZ víc jak 3,5kg.
Tak se ničeho neboj, nic to není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
6.9.05 14:08

...

Ahojky,

taky jsem rodila plánovaným císařem (malý byl koncem pánevním a já mám navíc úzkou pánev) - 31.5.05 - a bylo mi to vysvětleno tak, že je dobré naplánovat termín císaře nejdéle týden před plánovaným termínem porodu, protože je to prý lepší, když se porod vůbec nerozběhne. Údajně je to pro maminku i miminko menší šok (což je teda asi pravda, protože se mnou byla na pokoji holčina, která nejdřív 12hod rodila a pak jí museli vzít na císaře a byla z toho teda pěkně vyřízená…)

Další věc je ta, že když už rodíš, většinou si už nemůžeš „diktovat“, jakou chceš anestezi a uspí Tě úplně, tudíž přijdeš o moment narození… :roll: (no, ono má teda obojí své pro a proti…)

Takže asi tak nějak… :wink:

Peťula + Pavlík

http://tickers.TickerFactory.com/…f4c1/age.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
6.9.05 22:49

Ahoj, já jsem rodila císařem v červenci. Byl to plánovaný porod - mimčo bylo v poloze KP, malá nebyla nějaký cvalík a tak mi dali na výběr. Rozhodla jsem se pro císaře, protože porod v této poloze bývá komplikovanější - pro matku i dítě. Podle toho co mi říkal doktor, je lepší porod naplánovat. Je na vše dostatek času a předejde se komplikacím, když je to narychlo. Doktor mi řekl, že pokud se porod již rozběhne, žena je otevřená na několik centimetrů a nohy se tlačí již ven, není císař již tak bezpečný a rodí se raději normálně (prý se může poranit děloha). Toho jsem se celkem bála. Asi 3,5 týdne před termínem mi začali intenzivní poslíčci, byli obden a trvali i 5 hodin. Na kontrolu jsem šla ve 38tt a říkala jsem to doktorovi, prohlížel mě - čípek uzavřený, ale dle něj to do termínu nevydrží a že se tedy domluvíme na termínu porodu. Dohodl na sále místo o týden později s tím, že nastoupím o den dřív. Pokud by to však víc zlobilo, mám zavolat a domluvíme se, co s tím. Od té kontroly se mi však poslíčci zhoršili, byli každý den a trvali 7-8 hodin, bylo mi celkem zle. I psychicky. Tak jsem 2 dny po kontrole zvedla telefon a volala do nemocnice. Bála jsem se, že se porod rozběhne a já to ani nepoznám, no a pak už by to císařem nemuselo jít. Doktor si mě pozval na pozítří a ať si prý sebou vezmu věci. Měla jsem 2 týdny do termínu. Přijela jsem do porodnice, doktor mě šoupl na monitor - kontrakce byly po 7 minutách a tak rozhodl, že budu rodit. Manžel byl bledý jak stěna a také celou noc nespal - jen já byla v pohodě. Udělali zrychlenou přípravu - bez klystýru - já jsem s tím počítala a tak jsem od večera nejedla a jela jsem na sál. Nebála jsem se a byla v pohodě, pořád jsem se usmívala. Operace proběhla při spinální anestézii, manžel byl při tom (i když jsme měla strach, jak to snese), všichni byli moc příjemní a milí, povídali si se mnou během operace. Bylo to rychlé a uteklo to. Anestezioložka mi popisovala, co zrovna doktor dělá. Byl to nádherný pocit, když jsem uslyšela první nadechnutí miminka a pláč. Hned si ho odnesla primářka z novorozenckého oddělení na první Apgar skóre, ale za 5 minut byla zpátky. Doktor čistil dělohu a šil, mě přinesli miminko a položili mi je k ramenu vedle hlavy, objímala jsem je jednou rukou a dívala se na to vřeštící stvoření. Můj muž byl pořád ještě bledý a oči měl plné slz.
Porod tedy pro nás nebyl stresující zážitek, ale krásná chvíle, kterou si budeme navždy pamatovat. Jsem ráda, že to takhle dopadlo.
Jestli můžeš, domluv se v nemocnici na termínu porodu, předejdeš tak stresu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
803
7.9.05 16:10

Moc vám všem děkuju.Jsem už taky trošku klidnější.Určitě chci být při vědomí a přítel by se chtěl také účastnit :D Tak se ještě budeme muset domluvit v nemocnici.Měla bych ještě jednu otázku:jaký je rozdíl mezi spinální a epidurální anestezií? Jinak ještě jednou moc děkuju za povzbuzení

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
7.9.05 17:11

Ahoj,
taky jsem rodila v cervenci cisarem. Doktori si me ale prehazovali jak horkou bramboru, mimi bylo KP, ale podle UTZ melo 3300g, takze me chteli rodit normalne. Nakonec se doktorka rozhodla, ze to bude cisar (a ja si oddechla), kdyz jsem byla jiz 40+4 tt… a druhy den jsem sla na to. Holcicka nakonec vazila 3690, takze nad hranici ( KP se pry rodi prirozene do 3500g).
Jinak ja mela spinální anestezii, coz je epidural pichnuty do patere a necitila jsem nic od prsou, tedy citila, ale nebolelo to a ani to nebylo neprijemne, trvalo to chvilinku, mimi bylo cca do 10 minut venku, pak trvalo asi 30 - 40 minut sití.
Manzel mohl byt u toho, ale vím, ze nekde to nepovoluji ani u spinální anestezie ani celkové - napr. v Kladne. Já rodila U Apolinare, ale je fakt, ze jsem se manzela porad dozadovala, a nikdo nebyl schopny mi ho privest, privedli ho az „za pet minut 12“.
Tak at to mas brzy a uspesne za sebou!
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
34
11.9.05 19:52

ahojky,

já rodila císařem teď v červenci a měla jsem stejné otázky jako ty. Myslím, že Radulka mi dokonce radila, viď? :-)

Já měla císař naplánovaný až na 40tt+2dny, takže si dovedeš představit, že jsem byla dost nervozní, jestli to na mě nepřijde klasicky. Ale nic by se opravdu nestalo, času je dost. Nakonec kontrakce nepřišly, takže jsem jela v pohodičce ráno do porodnice. Původně jsem si vybrala epidurální anestezii, ale když už jsem ležela na sále a bavila se s anestezioložkou, tak jsem se rozhodla pro spinál. Rozdíl mi vysvětlila tak, že je to v podstatě stejné, až na to, že spinál napíchnou tenčí jehličkou do páteře a účinek nastupuje hned záhy na to. Je také silnější, takže méně cítíš, než u epidurálu. No a pak asi 2-3hodiny po výkonu přišly nohy zase k sobě. Epidurál nastupuje účinek pozvolna asi čtvrt hodiny a v páteři máš celou dobu kanylku s hadičkou (nejen po dobu operace, ale ještě 24hod potom), kterou se plynule aplikuje anestezie či různá analgetika. Není tak silné znecitlivění - samozřejmě to nebolí, ale cítíš prý jak ti hýbou břichem. Jak říkám, měla jsem spinál a necítila jsem nic. Jen jsem se těsně před výkonem hrozně bála, ale bylo to v pohodě.

Takže hodně štěstí!

ahoj Jajda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5044
11.9.05 21:14

Ahoj Klárko,

já jsem rodila císařem před 8 měsíci. Měla jsem naplánovaný termín, malý byl koncem pánevním a navíc jsem měla špatné jaterní testy, tak mi doktor doporučil císaře. Ale shodou okolností se mi večer před nástupem do porodnice spustily kontrakce :) V porodnici to šlo šupem - monitor, vyšetření a klystýr - během hodinky jsem byla na sále. Píchli mi epidural (celkovou anestezii jsem nechtěla), potom se 1/2 hodiny čekalo, až zabere, pak přišel doktor a za 10 minut byl Matyášek na světě :D
Spontánní porod jsem si sice neprošla, ale musím říct, že i tak to byl neuvěřitelně krásný a emocionální zážitek, na který ráda vzpomínám.

Držím ti palečky a ať ti miminko dělá jenom samou radost.

Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
225
4.10.05 08:48

Ahoj Klarko,ja som rodila cisarskym pred 4mes.Neboj je to pohodicka len potom je to trosku bolestive vstavanie z postele ale do 3dni je to zas lepsie.Malasom spinalku.Ta umrtvuje telo od prs dolu az k noham a ucinok nastava po pichnuti do 3-5minut.Necitis absolutne ziadnu bolest len taky zvlastny pocit,ze ti stuchaju v bruchu.Epidural zabera do pol hodiny a nemas uplne umrtvene nohy a vraj viacej citis ,ze ti nieco stvaraju s bruskom ale samoska neboli to.Nemusis sa bat urcite to zvladnes ako mnoho zien pred tebou.Prajem bezproblemovy porod a hlavne krasne,zdrave miminko :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2342
4.10.05 09:06

Ahoj Klaro,
rozhodně ti doporučuju na CŘ spinální anestezii. Jak psala maminka v předchozím příspěvku, spinál umrtvuje úplně, necítíš vůbec nic. Při epidurálu cítíš tahy a tlaky. Já mám dost šílenou zkušenost z 1. císaře, kdy epidurál fungoval velmi málo… 2. císař jsem už měla plánovaný, ve spinálu a byla to pohoda, manžel tam byl se mnou a užili jsme si ten porod.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1192
4.10.05 09:18

Ahoj Klárko,

tak já taky přidám svou trošku do mlýna. Rodila jsem koncem července plánovaným císařským řezem pro polohu koncem pánevním a podle ultrazvuku plodu přes 3,5 kilo a větší hlavičku. Doktoři v Motole mi dali vybrat, že prý 3,5 kg je hraniční váha pro spontánní porod a že jestli chci tak můžeme počkat až se mu samu bude chtít ale že to nedoporučují protože by mohly být problémy. Nakonec jsme se dohodli, že pokud se do 5 dnů porod sám nerozeběhne, tak mi ho dva dny před termínem vyndají. A bylo mi řečeno, že pokud by se tedy ten porod sám rozběhl, tak uvidí podle jeho průběhu jestli udělat řez nebo ne. Nevýhodou je to že takhle dodatečně už se nemůže dát částečná anestezie ale celková narkoza. Rozdíl mezi spinální a epidurální anestezií mi byl vysvětlen tak, že v tom vlastně skoro žádný rozdíl není, jen při epidurální ti zůstane v místě vpichu kanyla kudy aplikují léky. Já si teda nedokážu představit, jak se na té kanyle dá ležet…??? Vybrala jsem si spinál (jako prý většina žen), porod byl rychlý a bezproblémový, jsem moc ráda že jsem nemusela „trpět“ při spontánním porodu, sice to přicházení rány po porodu k sobě a rozhýbávání těla je dost hustý ale touha být co nejdřív s malým mě tak hnala dopředu, že 3. den po porodu jsem vesele běhala po chodbě a sestra na mě nevěřícně koukala, že by nikdy neřekla, že jsem rodila císařem a místo naordinované kašičky mi chtěla dát k obědu řízek :)
Ničeho se nebát, věřit zkušeným doktorům a bude to OK.
Přeji ať to dobře dopadne!
Gina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama