Vložky do porodnice

163
21.9.05 07:59

Vložky

Ahojte holky mám takový netradiční dotaz. Vzhledem k tomu, že běžně jsem už roky používala tampony nemám vůbec zkušenosti s vložkami. Když jsem rodila svého prvorozeného (před víc jak sedmi lety) tak moc velký výběr nebyl, ale teď je toho na trhu spousta, tak váhám, které vlastně do porodnice vzít. Poraďte. Dík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Missorka
21.9.05 08:04

Ahojky,

my v porodnici dostávali erární porodnický vložky a byly super, měkký a mohlo se jich spotřebovat kolik jsi chtěla. Pokud je tvoje porodnice nedává (ale myslela jsem, že už je to dneska standard), tak je patrně seženeš v lékárně… Na doma jsem si koupila klasický allways, ty tenčí. Ale už je to 7 týdnů, mezitím určitě vymysleli nějaký lepší, savější a pružnější ;)

Aojky a fajn porod přeje

Peta

• Nahlásit
  • Citovat
948
21.9.05 08:40

povídálku - já jsem si do porodnice musela koupit, nám tam nedávali, jsou spešl poporodní, seženou se v lékárně, doktoři je vyžadovali, nemají tu igelitovou vrstvu, tudíž jsou prodyšné a nutí k časté výměně, jo a neboj , nejsou to ty děsy vatové v té síťce :) (které jsou při dorůstajících chloupcích úděsné), já měla myslím od Hartman, domů jsem si pak koupila obyč, hlavně co nejměkší povrch, protože mě dost bolelo šití, takže u mě Allways s tím pórovitým povrchem nehrozily, jsou takové tužší, jo a absolutně néééé křidélka :evil: , bolelo, bolelo :oops: :wink:

Takže se poptej v porodnici a jinak ti už v lékárně určo nějaký prodají, není to taková pálka, myslím 28,– za 20 ks, jo a u nás vyžadovali ty síťované poporodní kalhotky :roll: , mně stačily troje, dají se přemáchnout a hlavně jsem si je dávala před vizitou, pak už jsem jela v normálních.

tak jsem na tebe vybalila i to, co jsi vědět nechtěla, ale neva, ne?

pa sany
Hlavně přeji bezproblémový porod :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16729
21.9.05 09:28

ahoj, doporučuji také ty poporodní vložky z lékárny a to několik balíků :-) Prodávají k nim také spešl kalhotky - 2 druhy (pratelné) a stojí asi 15-20 kč, stačí ale tak troje. Doma jsem už používala obyč. vložky, nedoporučují se ty s igelitem např. Always - kvůli větrání :-)

Irias

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1016
21.9.05 09:46

Ahoj,
taky doporučuji koupit porodnické vložky v lékarně (cca 20,–Kč za 20ks a potřebuješ cca 4-5 balíků). Jsou opravdu měkoučké a dobře větrají, což je nejdůležitější na hojení jizvy. Já jsem je z toho důvodu používala i doma. Jediné z volně prodejných, které nám doporučila PA jsou Lydie.

Taky se mi osvědčily ty síťované kalhotky z lékárny. Dobře schnou a opět jizva krásně větrá :wink:

Petta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.9.05 09:48

porodnické vložky Samu od značky Hartmann-Rico

• Nahlásit
  • Citovat
196
21.9.05 10:44

Doporučuji koupit porodnické vložky (např. Hartman) v lékárně. Já spotřebovala doma asi 8 balíků, pak jsem přešla na slipové vložky (nějaké větší, cca 1 balík/20ks/ na den, levné a dobré byly např. Delvita-large nebo Droxi).
V porodnici - Apolinář- byly naštěstí erární (spotřebovala jsem jich cca 20ks/den).
Pa.
Lucka+bára5m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
741
22.9.05 14:05

Nejlepší sou ty vložky co mají v porodnici. A strašně se mi osvědčily ty jednorázový kalhotky do porodnice, normální co by mě škrtily, si nedovedu vůbec představit, to by byl děs.

Bibina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
665
23.9.05 00:09

Přidávám se k ostatním - porodnické vložky z lékárny a jednorázové kalhotky (též mají v lékárně). Ty kalhotky sice moc fešácký nejsou :wink: , ale podstatné je, že větrají, takže se vše hojí rychleji. V řadě porodnic tě ani v ničem jiném chodit nenechaj (je to ale pokrok, dřív musely šestinedělky chodit po porodnici jen s vložkou bez kalhotek… :? )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
204
23.9.05 09:43

Ahoj, v porodnici jsme dostavaly mekke prodysné, a fakt byly super, a mela jsem sebou sitované kalhotky, a bez nich by\ to fakt neslo. Takze zasoby vlozek, co jsem jich mela skoro plnou tasku do porodnice, jsem zas odtahla domu. A mám je dodnes. Asi na dalsí porod :lol: . Takze je lepsí si zjistit, zda je poskztuji u vas v porodnici, ci ne. Hlavne zdravé mimco, misa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
23.9.05 10:06

Take jsem mela ty porodnicke z lekarny. Balik stal kolem 20,–. Koupila jsem si i ty udesne sitovane kalhotky, ale sla jsem na cisare, takze nakonec jsem je nenosila a mela dovolenou nosit bavlnene normalni kalhotky, pouze na vizitu jsem hupsla do sitovek.
Jak uz tu psaly holky, tak s igelitem se vlozky nedoporucuji kvuli vetrani. Ja jsem sice vetrat nepotrebovala, siti jsem mela jinde, ale i tak mi doktor doporucil na ocistky pouzivat tyhle porodnicke. Jednak proto, ze je clovek casteji meni a taky v tech igelitovych mi prislo, ze je ta krev proste citit (to mi teda doktor nerikal :-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6
23.9.05 22:50

Souhlasím, Samu vložky v lékárně jsou moc fajn. Nejdřív jsem se jich lekla, ale pak jsem to docenila, po šití jsou bezvadný 8) No bezvadný, po šití není nic bezvadný :roll: 8) :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.10.05 16:25

Ahoj, taky můžu doporučit porodnické vložky SAMU od Hartmanu Rico. Je jich tam 20 ks, cca 30 Kč, spotřeba cca 4-5 balíků. Mají je v lékárně, viděla jsem je i v nějakých drogeriiích.

• Nahlásit
  • Citovat
6545
25.10.05 18:00

Doma jsem měla připravené úplně obyčejné Ria nebo Lydie? Ale stejně jsem cestou z porodnice koupila dva balíky těch porodnických. Byly super a musim se přiznat, že na allwaysky jsem si sáhla až asi půl roku po porodu, jak mi v těch obyč bylo fajn a musim říct, že jsem se k obyč vrátila alespoň na doma. Stály pár kaček. Kalhotky jsem si před porodem koupila několikery a přepírala jsem je a používala jsem je durch celý šestinedělí.
V Motole dávali vložky. Sice psali šetřit, ale:)…kalhotky ne.
Mmch taková zajímavost, na pokoji jsem byla s jednou druhorodičkou, která byla taky šitá a hned v den po porodu, tedy konkrétně asi 4hodinky po, už měla tanga! (nešmíruju, ale černý prádlo bylo holt přes ty košile vidět:)))) Ale jinak je nedoporučuju, v porodnici ještě radši než ty síťovky doporučují nemít pokud možno krom vložky nic…
Gabča a Barča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
665
6.12.05 09:58

Pro první dny po porodu vřele doporučuju ty porodnické - měla jsem s sebou pro jistotu jeden balík do porodnice koupený, ale nakonec tam byly volně k dispozici (záleží asi na porodnici). Každopádně jsem jim tam za dva týdny (byla jsem tam trochu dýl kvůli miminu) spotřebovala tak 5 balíků, možná i víc… :oops: Pak jsem používala Libresse a teprve tak 5. týden po porodu jsem se vrátila k Always (jsou dost neprodyšné a po porodu mi nebyly moc příjemný).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama