Pocení z nervozity

Anonymni
1.8.09 22:37

Pocení z nervozity

Ahoj,
potíte se taky, když máte mluvit před více lidmi, nebo když se dostáváte do stresové situace, nebo když je vám v nějaké situaci nepříjemně - zkrátka i tehdy, pokud vám není vysloveně vedro, ale dělají se vám takové ty hnusné mokré fleky v podpaží???
Už z toho šílim, začalo mi to myslim v 15 (rozhodně to bylo v prváku na gymplu), antiperspirant pomáhá maximálně na zápach, ale na tu vlhkost ANI NÁHODOU, zkoušela jsem Rexonu, Adidas, a prostě všechny ty další (v průběhu let snad skutečně už doopravdy všechny).

Injekce proti pocení - to mi připadá nebezpečný… nebo je to v pohodě?? Dělám v práci, kde jsem neustále mezi lidmi, a když kupuju oblečení nebo se ráno obléká, pořád musím myslet na to, aby nebyly vidět hnusné mokré fleky- už se asi fakt picnu!!!!
A o tom když jsem na návštěvě nebo v baru, a třeba to tam trošku zhoustne, nebo tam přijde někdo nový, s kým se necítím uplně v pohodě, tak je to tady…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

23860
2.8.09 09:15

Nepotím, stresy zvládám relaxací (autogenní trénink) ale pokud nechceš jít do takových věcí, mohly by ti pomoct podpažní vložky
http://www.bonprix.cz/…e_vlozky.htm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.09 09:26

Ahoj, ja tohle mela celou stredni a skoro celou VS :roll: :twisted: Jakakoliv nervozita me dostala a „kolace“ v podpazi jsem mivala taky, fuj :twisted: Desny, kdyz si na to vzpomenu, nepomahaly antiperspiranty ani vyber pouze bavlneneho kvalitniho obleceni :roll: nic.....
Uz jsem premyslela i o tech injekcich, ale nejak se mi do toho nechtelo..
No a proste to casem preslo a zmizelo… Fakt neporadim, asi jsem se z toho nejak vekem dostala a ted jak uz vim, ze se mi to nedela, tak na to nemyslim a ono se to opravdu nedela… byl to zacarovanej kruh :roll:

Jee, kdybych vedela, ze jsou nejake vlozky, jako pise Gina , tak jich koupim kila, teda mozna, ze tehdy nebyly… :wink: Obcas, kdyz byla opravdu dulezita schuzka nebo neco, jsem si tam davala papirove kapesnicky, uz jsem premyslela, ze si usiju nejake vycpavky nebo co 8O 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.09 09:28

Jen jeste podotykam, ze nejsem zadne cunce, sprchovala jsem se min. 2× denne, menila obleceni, placala toho na sebe kila :roll:
Proste kdo tohle nezazil, nepochopi, mam kamaradku, co se v podpazi nespotila v zivote 8) 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.09 11:13

Ahoj, tak tohle znám hooodně důvěrně, začalo mi to kolem střední školy a na VŠ jsem z toho byla zoufalá. Bohužel se to věkem nezlepšilo - spíš zhoršilo…dokonce se mi stane, že mi prostě tečou „čůrky“ po rukách a to nemusí být vedro..prostě najednou tečou. Je to příšerný, musím nosit buď trika bez rukávů a nebo černý, na tom to není tolik bvidět..Prostě trapas, pokud zvednu ruku a mám tam propocený kolo jak od mlýnskýho kola…A v rodině to moc nemáme, jsem v tom černá ovce v rodině - ségra se nezapotí i kdyby běžela maraton…takže s tebou soucítím…mě je to taky trapný..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
2.8.09 19:48

Nazdarek, jooo to moc dobre znam. Ja se potim porad. Bohuzel i na zadech, takze kola pod pazi, curky na zadech… Ty vlozky z bonprixu jsem si objednala, no to vam byla parada, klidne jsem kdekoliv zvedla ruku a vedela, ze nejsou zadna kola. Jenze dalsi varka mi prisla tak strasne tlustych vlozek, ze se to neda nosit, je to strasne videt :cry: Taky jsem zkusil Driclor, no svedi to strasne, ale ucinne to je. No a ted chodim zase s kolama a pomalu se s nimi ucim zit, asi mi nic jineho nezbyde :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.8.09 20:20

Díky za tip aspoň na ty vložky…
a ten autogenní trénink by u mě osobně asi stál za to. proti takovým věcem nejsem. vím jasně, že je to psychické a zase psychické!
Teď například tady sedim a tričko v podpaží absolutně suchý.
tak vám děkuju za týpečky
(moje mamka říkala, že si kdysi šily takový „potítka“nebo jak to nazvala… hadrovou vložku na obyčejný pasový gumě a to si navlékaly na ruce… trapas by asi byl, kdyby mi to sjelo…) ale už jsme s kolegyní se shodly, že si do práce vybíráme věci buď černý, třeba co nejvíc vzorovaný (černo-bílo-fialovo například a pořádnou divočinu, aby to zaniklo) - a nebo že pořád myslíme na to, aby to prostě bylo něčim přikrytý… se pudu picnout.

• Nahlásit
  • Citovat
2724
2.8.09 22:37

Já se teda potím jen při fyzické námaze a v teple, ale taky dost. Dlouhou dobu jsem nepodléhla heslu doby - holení podpaží, chloupky u mně fungovaly jako drenáž a umožňovaly přísun vzduchu tj. odpařování potu tj. ochlazování…ale chci nosit i věci na ramínkách a aspoň jednou týdně jsme v bazénu, takže pro kamufláž (aby na mně všichni nehleděli) holím taky.
Rady proti pocení:

• antiperspiranty (kdo se nebojí hliníku, já váhám a raději se potím, v posledních modelech jsem zaznamenala stříbro, no nevím jestli je bezpečnější…, kdybych měla prezentovat v halence s dlouhým rukávem prezidentské kanceláři za účasti TV tak neváhám, funguje to spolehlivě)
  • Čajová směs proti pocení - Dr. Popov - stojí 40,–kč a ač nejsem žádná bylinkářka radím vyzkoušet, není špatný a po měsíci užívání zdá se i funguje
  • krátké vlasy nebo stáhnout nad temeno (výše uvázný ohon nebo stáhnout skřipcem), to je u mně to nejúčinější (osud žen s hustými vlasy, silnými nehty a jemnou kůží…jak já závidím dámám s „pochcanou slámou“ a lámavými nehtíky…)
    V žádném případě neomezovat pitný režim. Pokud jsou potíže neurologické, dá se medikamentózně léčit.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.8.09 03:08

Holky zajímavé téma. V dětství si nějak napamatuju, že bych se potila, ale na střední to asi začalo a teď je to hrůza (v tropech se komplet převlíkám asi tak 3× denně), při stresu já mám zas jiný problém, je mi šoufl od žaludku, ale jak začnu mluvit nebo zpracovávat ten úkol, tak jsem jak ledovec a nervozita mizí, u návštěvy doktorů mi to bohužel vydrží dýl :roll:
Horší to má s pocením manžel, z toho leje i když jen dejchá, na svatbě to bylo docela pro něj síla, než jsme se oddali, tak 3 látkový kapesníky mokrý a než jsme se odfotili, tak už žádný nezbyly :lol:
Ale musím říc že pot má voňavej jemně mužnej, teče z něj fakt snad jen voda 8O

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.8.09 09:44

BaroF , ja teda z vlastni zkusenosti musim rict, ze pro „nervove poceni“ zadna pomoc neni, antiperspirant a Dr. Popov caj ani caj „antipot“ nefunguji :wink: Teda alespon me ne, protoze to neni to normalni poceni z namahy, to mam porad (treba v SO jsem tahla v satku dite na Pravcickou, 30st vedro a tricko mokry 8) ).
Ten Driclor myslim, ze mi obcas pomohl, ale pokud jsi nervozni, tak se proste potis a kola se delaji at chces nebo ne :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13995
3.8.09 09:52

Neznám, ale vezmi to pozitivně, mohlo by být hůř. Měla jsem kamarádku, která se při trémě vždycky zpotila (hraje na klavír a když měla vystoupit, měla během minuty dokonale mokrou klaviaturu 8O , tj. by ani ruku nemohla podat), ale ke všemu ještě velmi nápadně rudla v obličeji. Pak už je to ten začarovaný kruh.

Nervové pocení jsem měla jen v době, kdy jsem šla učit na ZŠ a uhnala si tím několikaměsíční průjem a propotila celý šatník, dost triček jsem si zničila :roll: .

Vzorovaná trička bez rukávů jsou taky fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
vimule
6.8.10 10:36

podpažní vložky

Ahoj, doporučuju podpažní vložky, které prodávají na www.protipoceni.cz.
Jsou to jediné, které jsem našla a fakt mi vyhovují. Je to super řešení na koláče na tričkách a košilích a hlavně si neucpávám potní žlázy nějakou chemií. I na poceni zad tam jsou nějaké diskrétní pásky, nevím přesně. Mrkni na to.

• Nahlásit
  • Citovat
lucckaa
27.9.11 22:37

já chodím do devítky a je pro mě hrozny trapas dyš mě ostatní vidí s propocenymi koly ale nic s tim nejde dělat skoušela sem už opravdu všecky deodoranta a nic nepomáhá jinak sem v kolektivu oblíbená ale tohle mě prostě hrozně děsí a už nevím co s tim mám dělat… :cry:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama