Pochva po porodech

Anonymní
18.5.21 10:07

pochva po porodech

Ahoj, chtěla bych se zeptat, v jakém stavu bylo vaše pánevní dno pár měsíců po porodu? Mám pocit, že to mám dole úplně povolené, roztažené a že jsem úplně na odpis. Prosím o rady a zkušenosti, děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9681
18.5.21 10:13

Tak jako před.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
18.5.21 10:16

Tak ono to u mně není stejné jako před porodem. Ale ono se to ještě může změnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22452
18.5.21 10:19

U prvního sem byla sesita ještě těsněji než predtim, u druhého žádná změna. Povolené nic nemám, vytahané taky ne :lol: musíš cvičit, kamarádka to taky měla, nemohla ani popobehnout, aby se nepocurala, vyfasovala pak venusiny kuličky na posilování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
18.5.21 10:41

Půl roku po třetím porodu a úplně v klidu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31832
18.5.21 10:51

Doporučuju cviky na posílení pánevního dna :palec:
Rodila jsem čtyřikrát, taky věk a gravitace, nejsem v takový kondici, jako holky nademnou :P Ale cvičení hodně pomůže :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.5.21 11:51

Anonym z důvodu zdravotnich info. Po porodu jsem taky zacla cvičit pánevní dno, ale nejak to nešlo, svaly neposlouchaly. Taky jsem mela pocit povoleného panevniho dna. Po par mesicich se k tomu pridal problém s močením (někdy časté, jindy neschopnost se kompletně vyprázdnit). Řešila jsem to na urogynde. Ukazalo se, že mám utržené svaly po obou stranách pánve. Nasledovali pak elektrostimulace, a pak cvičení s fyzioterapeutkou. Vubec nějakou odezvu svalů při cvičení jsem začla pociťovat až tak po měsíci elektrostimulaci. Je to lepší, cvičím vcelku pravidelně, ale nikdy to už nebude dobrý. Píšu to, abys věděla, že to nemusí byt jenom o cvičení, jak psaly holky nade mnou. Na urogyndu mne vzali i bez zadanky od doktora. Pokud vidíš, že cvičení nepomáhá tak jak by melo, event mas i jine potíže, nech se skontrolovat. I kdyby ti meli jenom napsat rehabilitace na panevni dno, aspoň budeš vedet že cvičíš dobře.

• Citovat
  • Nahlásit
16078
18.5.21 14:11

Po prvním porodu jsem si mohla zakašlat už po šestineděli, po druhém cca po půl roce, po třetím taky cca po půl roce.
Skákat, ale nemůžu už skoro 12let. Třeba se jednou dočkám :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat