Pocit jako opilá ve 29. týdnu těhotenství

746
5.4.16 18:18

pocit jako opilá ve 29tt

Ahoj,

jsem trochu vystrašená. v posledních dnech jsem měla dost stresu a námahy tak je to možná jen tím.
Jsem ve 29tt, na posledním měření jsem měla lehce zvýšený tlak ale jinak vždy v normě nebo i nižší, přibrala jsem ani ne 10 kg, celkově jsem štíhlá takže cukrovka snad ne (na testu jsem ještě nebyla), mám hodně problémy s nervama a beru antidepresiva.

A problém:
Včera jsem měla několikrát dost ztvrdlé bříško, hodně mě bolelo (jako když si natáhnu sval) ale netahala jsem nic těžkého, jen dlouhé chození)
Dnes se mi celý den motá hlava jako při kocovině. Dokonce se opravdu musím „uzemnit“ aby to šlo vydržet jinak ani nemůžu zavřít oči. Nic jsem skutečně nepila (alkohol), pitný režim dodržuji, zkusila jsem dát nohy nahoru, ležet na levém boku, dál spát, pít víc než obvykle ale nic nepomáhá.
K tomu mám pořád pocit na zvracení ale nezvracím.
Také mě hlava trochu pobolívá.
Mimi se v bříšku hýbe i když mi přijde, že trochu slaběji než jindy (jenže to si možná jen namlouvám jak jsem nervózní XD )

znáte tyhle pocity, je to po delší námaze normální? přítel mě žene ať volám k doktorovy ale já zase nechci vypadat jako hysterka (a navíc bych musela volat asi spíše na pohotovost, neb můj doktor tam už není…)

díky za názory :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58662
5.4.16 18:22

@Shana lepší hysterka, než to podělat a přijet pozdě.. šupej do porodky na kontrolu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
5.4.16 18:28

@martina.se ale do porodnice asi ještě nemůžu když mě můj doktor ještě nepředal ne? Myšleno jsem tam zapsaná ale ještě jsem v ošetřující péči gynekologa…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
5.4.16 18:29
@Shana píše:
@martina.se ale do porodnice asi ještě nemůžu když mě můj doktor ještě nepředal ne? Myšleno jsem tam zapsaná ale ještě jsem v ošetřující péči gynekologa…

to je upa fuk, pokud je problém, jezdí se od 24 tt do porodky. A fičela bych jak vítr, tohle normální není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
5.4.16 18:30

@Shana ale můžeš. Na prohlídce, protože se ti něco nezdá nezáleží, jestli jsi, nebo nejsi předaná. Šupaj tam, řekni, co cítíš, že máš obavy, jestli je vše v pořádku. Opravdu beze strachu JED´.
a PAK DEJ VĚDĚT, CO A JAK, JU?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1401
5.4.16 18:36

@Shana Já tohle měla asi před dvěma měsíci. Nakonec jsem i zvracela (poprvé za celé těhotenství v pátém měsíci). Nikam jsem nešla, jen byla dva dny doma a spravilo se to. Dle doktorky to mohlo být kolísání tlaku nebo migréna ( normálně na to netrpím) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4786
5.4.16 18:40

@Shana doufám, že si pro jistotu zajela na kontrolu do porodky, ale věřím, že to je jen tlakem, kterej jako těhotná vnímáš hůř než normálně..
Každá sme jiná.. Já sem taky často mívala pocit, že půjdu k zemi a trvalo docela dlouho, než se to ustálilo.. Tvrdlo mi ke konci břicho denně..
Dej vědět jak jsi dopadla..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
5.4.16 18:41

@Veru P pokud má někdo vyšší tlak je tam riziko preeklapsie, s tim bych si nehrála :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
5.4.16 18:59

Nevíte zda má Podolí pohotovost? Asi by měla mít ne?
Musím se nějak objednat nebo prostě sednu na tram a dojedu tam?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
546
5.4.16 19:06

Nechci strašit tohle jsem měla já a byla to preeklapsie!!! neváhala bych a jela protože já přijela pozde :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28884
5.4.16 19:09

@Shana Můžeš jet do kterékoli porodnice. Přijmou tě všude. Všude mají pohotovost-příjmy rodiček a akutní případy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58662
5.4.16 19:27
@Shana píše:
Nevíte zda má Podolí pohotovost? Asi by měla mít ne?
Musím se nějak objednat nebo prostě sednu na tram a dojedu tam?

jéditi, kolik Ti je, 15? každá porodka přijímá problémy okamžitě. Se můžeš objednat a můžeš taky přijet pozdě :zed: zajeď do jakékoliv, problémy řeší všude a hned. V takových věcech se nečeká - tohle jsou základní informace :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1401
5.4.16 19:37

@martina.se Já neříkám, aby nikam nejezdila. Jen popisuji svůj stav, který byl podobný a nic to nakonec nebylo… Pokud má všechna vyšetření v pohodě (moč, tlak jen jednou zvýšený a mírně a bez otoků), tak by to snad preeklapsie být neměla…Ale, kdo ví… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3686
5.4.16 19:42

@Shana měla.jsem to samé! bylo mi takhle. hrozně když jsem jela v autobuse a musela jsem vystoupit. Neviděla jsem, vůbec. Motala se mi. hlava a nohy jak po 2 flaskach. musela sem požádat toho kdo seděl vedle mě, jestli mi. nepomůže. Na zastávce sem si sedla, vydychavala asi 20 minut a. už mi bylo lépe. U mě.to.byla šílená.nevolnost.a.tlak.dohromady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
5.4.16 19:50

@martina.se 27 :lol: ale ver nebo ne, ještě nikdy jsem nemusela nikam na pohotovost ani s ničím akutním k doktorovy a tak si nejsem 100% jistá jak funguje no…

@berry4 tak já chtěla totiž primárně zkusit tu, kde jsem zapsaná k porodu, proto se ptám na podolí (plus jí mám asi i nejblíže :) )

no vše jinak v pořádku mám, ale pokud by to mohli být příznaky preeklapsie tak tam raději vyrazím :( mám docela strach :(((

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama