Počítání týdnů v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  04.12.03 16:19
počítání týdnů v těhotenství

Ahoj všechny těhulky,

měla bych dotaz ohledně počítání těhotenských týdnů. Jsem teprve krátce těhotná a při první prohlídce mi lékař sdělil, že jsem dle MS v 7 týdnu. Druhý den jsem šla na UTZ a tam mi sdělil, že to je 4+3 tt. Nevíte náhodou, co znamená to 4+3? A podle čeho bych se měla tedy řídit?

Předem děkuji a přeji pohodové těhotenství.

Klára :-P

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  04.12.03 16:33

Ahoj Klaro,

mam doma takove to tehotenske kolecko, ktere pouzivaji doktori k urcovani tydnu tehotenstvi. To 4+3 predpokladam znamena, ze jsi tehotna (ode dne poceti) 4 tydny a tri dny. Ale zaroven jsi v 7. tydnu, nebot to je lekarske pocitani, kdy se pocita od prvniho dne posledni menstruace (v podstate je to dva tydny pred otehotnenim). Takze dle lekarskeho pocitani jsi v sedmem tydnu (ackoliv jsi tehotna paty tyden). Doufam, ze je to dostatecne srozumitelne a ze se takto domnivam spravne…

Anonymni  07.12.03 22:33

Nejsem si samozrejme uplne jista, ale lekari mi vzdy, i na UZV sdelovali tydny a dny od prvniho dne posledni MS. Na druhe strane, 4+3, to je paty tyden a to by snad na UZV nemelo byt nic videt. Takze se urcite preptej.

Anka

Lenda28
Povídálka 20 příspěvků 07.12.03 22:58

Ahoj

v podstatě souhlasím s odpověďmi, jen u mě v 5 týdnu bylo vidět něco velmi maléhokulatého měřilo to 0,5c a lužko 1,2cm a dokonce podle UZ už ve 3tt jsem tam měla vidět dutinku.

Mám problémové těh. tak jsem byla často na UZ.

Teď jsem v 17tt a mimčo je vélikééééé 10cm

Ahojky a ať vám všem pěkně rostou bříška :-P

Lenka

tinuš
Kelišová 7061 příspěvků 04.11.10 22:25

ahoj holky, chci se zeptat, když vím přesně den oplodnění, může doktor počítat délku těhotenství od tohoto dne a nebo jen od prvního dne poslední menstruace?

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 04.11.10 22:31

Delka tehotenstvi se vetsinou pocita na zacatku dle ms, pak se upresnuje utz, pokud se lisi TP dle utz a dle ms o vic jak tyden, koriguje se pak TP dle utz.

Ja nyni vim poceti tez presne, kdy probehla ovulace, tak jsem sama zvedava, co mi dr na utz rekne.
Pokud bych mela naprostou 100% jistotu, ze vim, kdy probehla ovulace, tak bych si podle toho pripadne upravila datum posledni ms, aby to vychazelo na vypocet dle ms v souladu s ovu, obzvlast pokud probehla driv nebo pozdeji nez obvykle mas.

tinuš
Kelišová 7061 příspěvků 04.11.10 22:51

1.10. jsem dostala poslední menstruaci a ovulace a oplodnění 15.10.
jsem tak poctivá, že by mě nenapadlo lekaři říct jiný datum :-D ale díky moc za radu, vlastně proč ne… :wink:

Aty
Echt Kelišová 7700 příspěvků 05.11.10 07:58

tinuš, tak to máš přesně po cca 14ti dnech od začátku menstruace, takže, termín porodu budeš mít za těch 40týdnů od začátku menstruace, takže ani žádná korigace nebude v těch 40ti týdnech už je započítáno těch prvních 14 dní do ovulace.

Pipet
Generální žvanilka 23425 příspěvků 05.11.10 12:49
tinuš píše:
1.10. jsem dostala poslední menstruaci a ovulace a oplodnění 15.10.
jsem tak poctivá, že by mě nenapadlo lekaři říct jiný datum :-D ale díky moc za radu, vlastně proč ne… :wink:

To je OK, tam je teoreticky skluz jeden den a to kdoví jestli=) Spíš kdyby byl rozdíl týden a více, pokud bych znala datum ovulace/oplodnění, tak bych s termínem poslední MS zalhala.

tinuš
Kelišová 7061 příspěvků 08.11.10 20:14

díky za odpovědi holky. a velikost plodu a co všechno už má je také počítáno od první menstr. a ne ode dne oplodnění?

gabča.sv
Nováček 2 příspěvky 13.11.13 17:59

Ahoj, mám takový dotaz. dnes jsem 25+4 ale nevim jak se to počítá - zda jsem ve 25 nebo ve 26.týdnu? mám v tom nějak zmatek :-)

Bella1988  19.11.13 14:43

Ahoj, já to počítám podle CRL - gestační stáří plodu, které zjistili na UZV v prvním trimestru, takže teď jsem 18+5 = 19 týden, téměř konec

Judithkaj
Ukecaná baba ;) 1096 příspěvků 05.10.15 16:43
Týdny těhotenství

Holky prosím o radu. Ve středu budu 31+00 To se počítá jako ukončený 31. týden a ve čtvrtek budu 31+1 tt což se bere jako 32.týden těhotenství? Já tomu počítání nějak nerozumím… Vím, že to je celkem fuk, ale ráda bych věděla, ve kterém týdnu vlastně jsem…snad to zvládnu to konce těhotenství nějak pochopit :lol:

paola white
Extra třída :D 12629 příspěvků 05.10.15 16:45

Ano je to tak 30+1 až 31+0 je 31.týden. 31+1 až 32+0 32. týden atd :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Lesní školky: Mimo normy, ale podle představ rodičů

Lesní školky jsou alternativou pro rodiče, kteří více než sterilnímu... číst dále >

První inteligentní elektrokočárek pochází z Česka. Seznamte se s HAPPYGO

Ohřeje kojeneckou stravu, dobije mobil, pohoupe miminko a ještě posvítí na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nechci tajit svůj věk, jsem na něj pyšná, říká padesátnice Kidmanová

Herečka Nicole Kidmanová letos oslavila padesátku. Za svůj věk se nestydí a... číst dále >

Moje rozmarné léto: Hlasujte, posílejte a soutěžte o ceny za tisíce

Moje rozmarné léto je téma fotosoutěže, kam můžete celé prázdniny posílat své... číst dále >

Reklama