Počůrává se ve školce

602
20.9.13 08:28

pocurava se ve skolce

Ahoj. muj syn 3roky zacal v zari chodit do skolky. skolku zvlada naprosto v pohodě. neni mamanek. hraje si i s detmi nebreci. je tedy zivejsi a jak rika ucitelka ze je tvrdohlava osobnost :D
ale problem je ze se ori spani zacal pocuravat. doma i v noci spi bez pleny a nepocura se. ja vim ze je jeste malej a ze se proste stat muze ( neni to kazdy den zatim jen3× ) ale ucitelky blbe koukaji a i aby deti se mu nesmaly. ikdyz tedy neni nikdy jediny kdo se pocural. co s tim? ucitelka mi rekla ze jde curat a ze mu pri obede nedavaji moc pit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64683
20.9.13 08:29

@Mar80 :think: u nás se taky stávalo, max jsme dostali věci dom na vyprání.. děti se mu smát nebudou, v tomhle věku se to povede každému. Asi není jiná možnost, než že ho před spaním pošlou vyčůrat a třeba při obědě nebude tolik pít.. chce to čas :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6130
20.9.13 08:34

@Mar80 Nerozumím moc té poslední větě:

ucitelka mi rekla ze jde curat a ze mu pri obede nedavaji moc pit.

Mně by tedy vadilo, kdyby malé nedávaly učitelky pít. Při spánku se může dítě počurávat až do pěti let. Je jedno jestli se doma nepočurává a ve školce ano. Prostě je to zásadní změna režimu.

Nevím jak čurání hlásí, ale myslím, že tak malé dítě by se mělo v tomto směru ještě více hlídat. Více se dětí ptát a častěji je na záchod posílat. Nemusel si v tomto směru na školku ještě zvyknout. Ale omezení tekutin by mi zásadně vadilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1723
20.9.13 08:44

My to ve školce řešíme tak, že takové děti během spaní dáváme ještě jednou vyčůrat. Oběd je v půl 12, ve 12 se převlékají jdou čůrat a spát a třeba v jednu ho vezmu, ve spánku ho odnesu na záchod a zase zpátky položím. A ve dvě vstávají. Tak zkus se na tom domluvit s učitelkama, třeba to za pár měsíců vymizí..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35707
20.9.13 08:53

My jsme tento problém neměli, ale mě by vadily obě věci - že dítěti nedávají při obědě moc pít a i to, že by mi ho učitelka v polospánku odnesla na záchod nebo ho dokonce probudila. Nejsem toho zastáncem. Udělala bych peklo. Při spánku se může dítě počurávat až do 5 let, i déle..Dřív jak v 5 letech se to neřeší.

Trvala bych na tom, aby si moje dítě mohlo vzít na spánek plenu..Prochladnutí z mokré postýlky bych taky riskovat nechtěla.
U starších dětí jsem to řešit nemusela, tento problém neměly. Ale ještě mám třetí roční a kdyby tento problém ve školce měla, důsledně bych trvala na pleně. I když vím, že domluvit se na tomto v běžné státní školce je někdy problém. Natahovací jsou diskrétní, vypadají jak kalhotky, tříleté dítě to zvládne samo a i ty levnější(třeba z DM), pojmou celou dávku.

Pokud se už nepočurával, určitě to brzy ustane. Je to jen reakce na změnu režim. Tím víc bych ho nechtěla stresovat nepitím nebo buzením ze spánku. 3 leté dítě je ještě malé, má právo na takovou reakci a i na tu plenu při spaní.

Nechápu, proč s těma plenkama na spánek dělají takový pseudoproblém. Moje sestra se taky dlouho v noci pomočovala(až do 8 let, potom to najednou ustalo). Ve školce tenkrát neprudil nikdo, dostala plenku, byli rádi, že nemusí převlékat a mamka, že nemusí prát. Ale bydleli jsme na malé vesnici, školka byla téměř „jedna rodina“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6130
20.9.13 09:18

@Jana206 Si to myslím tak nějak obdobně. Malá nastoupí do školky přesně ve třech letech. Teď má cca 2,5 let. Plenku nemá asi od těch cca dvou let. Ale na noc jsem jí plenku musela vrátit, poněvadž se prostě začala počurávat - nešlo o jednorázové nehody.

Když spí přes den (spánek není pravidlem), tak se to zatím nestalo, ale věřím, že ve školce se to klidně může změnit.

Vidím jedinou komplikaci, naše školka si dala 3 měsíční zkušební lhůtu na vyloučení v podstatě za cokoliv. Pokud by se něco mělo s plenkami řešit, tak ji přesně z tohoto důvodu mohou v této lhůtě vyloučit. Státní školky prostě plenky řešit nechtějí. Se jim na jednu stranu nedivím, ale taky se mi to moc nelíbí…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
20.9.13 09:30

Me teda nevadi ze mu behem obeda nenaliji celou sklenici dokonce jsem ji to sama rekla. ma k obedu polevku, kterou sni celou. behem dne pije normalne tak pred tim spanim nemusi. dalsi vec je taky to vylouceni ze skolky. taky mame 3m zkusebni lhutu a nerada bych kdyz uz se tam dostal aby ho vyloucil. hlavne by to spatne nesl.
kadzy den jsem jak na trni zda byla nehoda nebo ne. uz jsem premyslela i o uplaceni bombonem, ale z vychovneho hlediska jsem to zamitla.
takze radite neresit? nevytykat mu to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1532
20.9.13 10:07

@Jana206 : U nás v MŠ taky pleny zamítají - ALE dozvěděla jsem se, že i tak je tam někdo měl (nebo má) povolený. Takže je to zřejmě jen a jen o domluvě a známosti - bohůžel :nevim:. Spíš asi nechtěj, aby pak pleny měla většina dětí na spaní, což na druhou stranu i chápu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2529
20.9.13 10:14

@Mar80 No,ono se těžko radí, ale z mé zkušenosti, že čím víc se to dětem říká, aby se nepočůraly, aby hned, jak se jim bude chtít, aby šli, atd.,tím víc jsou tak nějak podvědomě ve stresu a počůrají se. Takže já třeba dětem v práci říkám…" když to vydržíš a půjdeš hned po probuzení na záchod, bude to paráda, ale když se stane, že to nestihneš, nevadí, podaří se to třeba příště„. Zabírá to daleko lépe než "a né aby ses počůral/a, jsi už velký/á“. Taky dost záleží, co na to děti ve školce, jak reagují, jestli se mu někdo nesměje a jak to komentuje pí učitelka. Když řekne " no a už jsi zase mokrý, to je hrůza, asi budeš muset zůstat doma s maminkou a přijít, až se to naučíš" nebo něco podobného, už v něm pěstuje podvědomý stres. Jenže Vy u toho nejste a i když pak pí učitelka tvrdí, že se nezlobí, může to být jinak. Mě se tohle stávalo s dcerou u babičky. Je dokonce starší, je jí 6 let. Doma ani ve školce se nepočůrává už dávno, ale když spala u babičky, tak skoro pokaždý. Moje máma to dávala za vinu mě, že jsme jí nenaučily čistotě, až jsem to pak zjistila od syna, když tam byly spolu. babička jí prý párkrát řekla"a né, že tady zas zčůráš tu novou postel",čímž se pak zjistilo i proč u mámy nechtěla spát. Takže dcera chodí na návštěvy jen s námi. Některý dospělák si myslí, že když dítě postraší, že o to víc si dá pozor, ale ono to má většinou opačný efekt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
602
20.9.13 10:28

@klafina123 no právě, že já vubec netuším jak ty učitelky reagují. on sicce není cíta na povrch, ale je to určitě v něm. s tím stresem máš pravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20386
20.9.13 10:37

U nas je to naopak. ve skolce (nebo doma o obede) se nepocura vubec, ale v noci ano… uz taky nevim, co s tim mam delat… :( (a to se uz nepocuraval v noci vubec)

Ale rikala mi ucitelka, ze je to novymi dojmy, ze se to stava muze, protoze maji spoustu dojmu ze skolky, ktere jeste neumi plne zpracovat, takze se to pry ze zacatku stavat muze… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2529
20.9.13 10:39

@Mar80 Tak ze syna zkuste dostat, co na to říká pí učitelka a co děti, jak reagují. Ale zeptala bych se jen tak mezi řečí, neklaďte na to moc důraz, aby se pak nestalo, že malý uvidí, že těmahle nehodama ve Vás získal nový zájem a že by třeba mohlo stát, že bude zas moct být doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5502
20.9.13 13:25

Tak naše malá nastoupila teď v září 3 dny před 3. narozeninama a doma na spaní na noc má normálně pleny, teď se to začíná lepšit a někdy se v noci vzbudí na vyčůrání a pak má sucho… ve školce pleny nemá, odpoledne je nemívala ani doma, ale to většinou nespala… už se počurala taky 3krát, paní učitelka mě po druhé nehodě jen poprosila o nepromokavou podložku na postel, ať nemají mokro okolo, tak tu jsem jí tam dala… jinak nevím, jak na to reagují, mně to říkali v klidu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35707
21.9.13 06:35

Já bych se s ním o tom vůbec nebavila, neptala se a nevyčítala mu to.
Bavila jsem se o tom tenkrát se svou sestrou(už ale byla starší a já o 7 let od ní, bylo mi jí líto), ona říkala, že si to vůbec neuvědomuje, nepamatuje si to, jen se potom probudí s mokrou postelí..Tak asi tak se to dítě musí cítit.
A najednou, ze dne na den to ustalo. O tom problému nikdo nevěděl, spávala doma a škola v přírodě tenkrát u nás ve škole ještě nebyla.

Co se týče těch plen ve školce, i kdyby každé dítě měla na spaní plenu, co je učitelce do toho. Většina dětí ty pleny stejně mít nebude. A děti se mu smát nebudou, protože pokud na to někdo výrazně neupozorní, tak si toho v tomto věku ostatní nevšimnou. Jako kdyby se dítě počurávalo přes den, tak to chápu..
Kdyby nebyla ve školce domluva, tak bych opatřila lékařské potvrzení.

To je jen pohodlnost ze strany učitelek, nic víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1723
21.9.13 07:34

@Jana206 hle už jsi někdy ve školce pracovala, že dokážeš tak zasvědceně kázat o pohodlnosti učitelek? Ve chvíli kdyby se pleny povolily, tak je mají všechny děti a zkus si 20 dětí zabalit do plen a po probuzení je zase rozbalit. Tam na to prostě není prostor. Jsou normy na to v kolik mají jíst, jak dlouho mají spát a kdy zase mají dostat další jídlo. Takže půl hodiny navíc nikde nenajdeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat