Podceňování (důvod)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  05.05.18 19:20
Podceňování (důvod)

Ahoj jaké jsou podle vás důvody když člověka lidé podceňují asi častá odpověď bude kvůli sebevědomí. Zajímalo by mě jestli v tom může být i něco jiného. Tahle otázka je mířena konkrétně na práci. Přešla jsem do nové práce kterou jsem dělala i před tím a v tomhle směru jsem i vyučená (jinak všychni mají kurz). Nejsem ostýchavá stydlivka a ani nějaká „ufňukaná“ barbína ale i přez tohle všecko mě kolektiv v práci dost podceňuje a pořád se ohrážej náročností práce atd. Nedělám tu práci týden dělám to už léta chápala bych kdyby jsem tady byla první dejme tomu týden nebo kdyby jsem byla krátce po škole ale tohle mi příjde už přehnaný. Stalo se vám to taky? A jak jste kolektiv přesvědčily že nejste ta nula za kterou vás maj když vás extra k ničemu nepustí.

Reklama

Reakce:

Dana066
Kecalka 339 příspěvků 05.05.18 19:34

Lidé můžou podceňovat i kvůli příliš mladistvému vzhledu. Když jste malá, je vám přes třicet, např. hodně hubená, apod. Zkrátka vypadáte třeba na 15let, můžou vás podceňovat, aniž by vás vyzkoušeli, jak vám ta práce jde (osobní zkušenost).

Anonymní  05.05.18 19:34
@Anonymní píše:
Ahoj jaké jsou podle vás důvody když člověka lidé podceňují asi častá odpověď bude kvůli sebevědomí. Zajímalo by mě jestli v tom může být i něco jiného. Tahle otázka je mířena konkrétně na práci. Přešla jsem do nové práce kterou jsem dělala i před tím a v tomhle směru jsem i vyučená (jinak všychni mají kurz). Nejsem ostýchavá stydlivka a ani nějaká „ufňukaná“ barbína ale i přez tohle všecko mě kolektiv v práci dost podceňuje a pořád se ohrážej náročností práce atd. Nedělám tu práci týden dělám to už léta chápala bych kdyby jsem tady byla první dejme tomu týden nebo kdyby jsem byla krátce po škole ale tohle mi příjde už přehnaný. Stalo se vám to taky? A jak jste kolektiv přesvědčily že nejste ta nula za kterou vás maj když vás extra k ničemu nepustí.

Může za tím být třeba i závist kolegyň, nebo se cítí být tebou ohroženy, a tak raději dělají z tebe outsidera, aby se díky tobě neprokázala jejich profesní nedostatečnost.
Kdysi dávno jsem zažila něco podobného. Taky jsem nastoupila do zavedené provozovny, kde většina kolegň měla kurz, a ta s kterou jsem se tam střídala taky. Ze začátku, když si myslela, že je mystrině světa, tak to ještě šlo, ale za čas zjistila, že dost klientek přešlo od ní ke mně, a bylo zle. Začala mě pomlouvat kde mohla, a neustále snižovala moji profesní úroveň. Někdy to tak hrotila, že mi to samy klientky přišly říci, že už se jim to samotným nelíbí, a nakonec i kvůli tomu od ní odcházely. Já jsem si nadále dělala svoji práci jak jsem nejlépe uměla, a nesnižovala jsem se na její úroveň. Za krátký čas jsem si vybudovala slušnou klientelu, a milá kolegyně odešla sama, a dneska dělá jinou profesi.

Helileli
Ukecaná baba ;) 2494 příspěvků 05.05.18 19:35

Jsi tam týden, rozkoukávas se. Uteče ti něco? Dej jim čas, ať si zvyknou. Buď je opravdu nastavena látka kvality odvedené práce vysoko a potom chápu, že chtějí nováčka nejdřív pomalu zasvětit.
Nebo taky máš to sebevědomí vysoké moc a kvalita odvedené práce zatím není taková, aby tě „k tomu pustili“. Někteří lidé jsou o sobě přesvědčení, že jsou boží požehnání a přitom jsou schopni odflaknout na co sáhnou a ještě se urazit, když jim to někdo vytkne.
Případně může být špatný kolektiv, můžou mít pocit, že tě nepotřebují, že budou tratit na tom, když se ukáže, že jsi dobrá.

Těžko říct, já bych trochu zvolnila, vstřebávala atmosféru a vytvářela vztahy s kolegyněmi, ptala se jich na názor na mou práci, snažila bych se o nejlepší výsledky v tom, co dělám teď.

Paola21
Závislačka 3373 příspěvků 05.05.18 19:42

Neprohodíš někdy nějakou poznámku, třeba že se bojíš, že tu určitě práci neodvedeš dobře?? Nebo prostě působíš nejistě a od toho pramení to podceňování od kolegů.

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 919 příspěvků 05.05.18 20:58

Podle me jsi proste jen narazila na okruh takovych lidi :nevim: Ja ted uz dva mesice obchazim pohovory, zkousim vsechno co mi prijde zajimave, v oboru i mimo obor. V oboru mam uz nejake roky praxe, navic je to hodne dobre placena oblast, odbornost je potreba.. Jsem komunikativni, akcni, fakt nemam problem se naucit cokoliv - klidne pres leto jdu tocit zmrzlinu. A ted jsem prisla na pohovor do jedne male kavarnicky, a pani se mnou jednala jak kdybych neumela do peti napocitat a rekla mi, ze stejne driv jak za tri mesice me ke kavovaru nepusti 8o Docela jsem nevedela, co ji na to rict, nasypat kafe a zmacknout cudl zvladne i simpanz :nevim: Vlastne me to i urazilo, protoze fakt zvladam mnohem slozitejsi veci. A zas naopak mam i zkusenosti z oblasti, kde jsem treba zkusenost nemela zadnou a ti lidi vubec nepochybovali, ze to zvladnu. Takze podle me je to proste o lidech :nevim: Poradila bych ti - vydrzet. Bud sva, sama sebou, delej svou praci dobre jako dosud, na jejich pochybnosti odpovez s usmevem, ze prece nejsi zadny zacatecnik. Za cas se to zlepsi, az uvidi, ze svou praci zvladas levou zadni :palec:

Oplatečka
Zasloužilá kecalka 955 příspěvků 05.05.18 21:33

Mě shazoval a podceňoval šéf protože mi náročná práce šla dobře, co hůř, lépe než jemu a klienti mě měli rádi..to mi potvrdili i kolegové..jeho ego to prostě neuneslo…když jsem měla rozhovor s klientem hned běžel a začal to řešit sám stylem ona o tom ví houby, pomůžu vám já který to tady jediný ovládá :lol:

nostress
Extra třída :D 12614 příspěvků 05.05.18 21:38
@Kočičí duše píše:
Podle me jsi proste jen narazila na okruh takovych lidi :nevim: Ja ted uz dva mesice obchazim pohovory, zkousim vsechno co mi prijde zajimave, v oboru i mimo obor. V oboru mam uz nejake roky praxe, navic je to hodne dobre placena oblast, odbornost je potreba.. Jsem komunikativni, akcni, fakt nemam problem se naucit cokoliv - klidne pres leto jdu tocit zmrzlinu. A ted jsem prisla na pohovor do jedne male kavarnicky, a pani se mnou jednala jak kdybych neumela do peti napocitat a rekla mi, ze stejne driv jak za tri mesice me ke kavovaru nepusti 8o Docela jsem nevedela, co ji na to rict, nasypat kafe a zmacknout cudl zvladne i simpanz :nevim: Vlastne me to i urazilo, protoze fakt zvladam mnohem slozitejsi veci. A zas naopak mam i zkusenosti z oblasti, kde jsem treba zkusenost nemela zadnou a ti lidi vubec nepochybovali, ze to zvladnu. Takze podle me je to proste o lidech :nevim: Poradila bych ti - vydrzet. Bud sva, sama sebou, delej svou praci dobre jako dosud, na jejich pochybnosti odpovez s usmevem, ze prece nejsi zadny zacatecnik. Za cas se to zlepsi, az uvidi, ze svou praci zvladas levou zadni :palec:

Ke kávovaru za tři měsíce? 8o

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 919 příspěvků 06.05.18 04:22
@nostress píše:
Ke kávovaru za tři měsíce? 8o

Co, zda se ti to brzo? :lol:

nostress
Extra třída :D 12614 příspěvků 06.05.18 16:20
@Kočičí duše píše:
Co, zda se ti to brzo? :lol:
:mrgreen:

klára.h12
Kecalka 167 příspěvků 09.05.18 16:09

Přesně tak může to být závist :). Nenech se odradit a dělej dál svou dobrou práci, dřív nebo později to zjistí :). Držím palce :kytka:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Genderové psycho z Británie: Vláda vyhodila lékaře, pacienty dělil na muže a ženy

Má dlouholetou praxi a řadu zkušeností, přesto dostal lékař David Mackereth... číst dále >

Tajná párty ve Varech: Robert Pattinson to na večírku pořádně roztočil

Spadla z něj nervozita? Robert Pattinson se sice svým karlovarským fanouškům... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

VIDEO: Módě ve Varech vládla romantika, velké brýle a pohodlné tenisky

Móda návštěvníků karlovarského filmového festivalu se v posledních letech... číst dále >

Reklama