Podělal jsem to...

22
23.8.20 17:38

Podělal jsem to ...

Zdravím, píšu sem, protože už nevím kudy kam a myslím, že víc by mi pomohl a prospěl názor žen. Jde totiž o to, že mě opustila žena a podává žádost o rozvod. Jako, ani se jí nedivím, podělal jsem to… uplně. Vím, že si to budu vyčítat do konce života, nechci takhle žít… 

Co se vlastně stalo? Začnu tedy od začátku, pokusím se to zkrátit i když je to na dlouho. Měl jsem dost těžký dětství - do podrobností radši ani nebudu zacházet, to jen pro nastínění situace. Začal jsem totiž kvuli tomu co se mi dělo  mít záchvaty vzteku a chtěl jsem rebelovat proti všemu a všem - to mi bylo cca 12-13 let. Začal jsem kouřit, pít, a taky jsem hulil trávu. Ve škole jsem se pral a tak. Zhruba v 15 jsem vyzkoušel i pervitin. Zhruba do 17 jsem to měl řekl bych pod kontrolou, nebo jsem si to alespoň myslel. O rok později jsem ale už byl v tom až po uši. Tři roky jsem byl závislej - nebudu rozepisovat všechen ten hnus a kam až jsem klesl. Prostě jsem byl na dně. Byl jsem i na léčení ale první pokus přestat nebyl úspešnej. Dal jsem to až na podruhé. Byl jsem čistej asi cca rok když jsem spoznal mou nynější manželku. Zamiloval jsem se jak blázen, úplně jak pomatenej. Ona to opětovala.  A to jsem nikdy nezažil, nevěřil jsem že tohle existuje, a už vubec , že já bych se do někoho mohl takhle zamilovat. Řekl jsem jí všechno o mně o drogách, o všem, o všech těch hnusech co jsem dělal. Stála při mně a i díky ní jsem si dal život do pořádku, měl práci, ji, kamarády. Brali jsme se když nám bylo oběma 25. Pak jsme se začali snažit o dítě a tady to začíná. Nedařilo se nám, pak i potratila. Po 3 letech snahy bez úspěchu a hlavně po tom potratu, jsem začal propadat depresi. Pak už jsem viděl černě úplně všechno. Do toho zasáhla náhoda že jsem po letech potkal kámoše z mládí, z drogového období. Nevím co se přesně dělo v mý blbý hlavě ale dal jsem si s ním, a pak zas a pak jsem měl výčitky tak jsem se sjel kvuli špatnýmu svědomí. Začlo mi opravdu přepínat v hlavě. Nafetovanej jsem ji pak i podvedl, pak jsem měl zas výčitky a opět to řešil pervitinem, měl jsem pocit, že jsem to už i tak posral takovým zpusobem, že je všechno ztracený. V té době jsem jednal den po dni zkratově. Ona samozřejmě něco začla tušit. Podezřívala mě že v tom zase lítam, bylo to na mně dost vidět. Já jsem lhal, hádal se, zapíral. Takhle to šlo asi 4-5 měsícu. Pak to prasklo - nejen drogy, ale i má nevěra. Přišla na to nejhorším možným zpusobem jakým se dá. V pruběhu 24 hodin se zbalila, odešla, já jsem brečel, hroutil se. Prostě hrozný. Ze zoufalství jsem se chtěl ufetovat k smrti. Pak mi ale naše společná kamarádka oznámila, že moje žena je těhotná. Nebudu tu rozepisovat jak jsem byl šťastnej a zároveň v hajzlu a všechno, protože by to bylo nekonečný. Ve zkratce - v naději, že mi ještě dá šanci jsem se šel léčit a zvládl jsem to. Viděli jsme se i proto až když už byl malej na světe. Má teď 3 měsíce a já se celou dobu co jsem venku z léčení snažím ji a mýho syna získat zpátky, ona mi nevěří, bojí se, že to jednoho dne udělám znovu a bojí se že by si to už odnesl i náš syn.  Jsem hrozně rád alespoň za to, že se vídáme a ja tak mužu se synem trávit čas. Miluju ho nejvíc na světě. Opravdu brečím celé noci jak mi chybí vona i malej. Podělal jsem to vím, bojím se, že když si ona někoho najde zase udělám nějaký věci co ani nechci. I když mě odsoudíte, chci vědet názor, jestli si myslíte, že mi dá ještě šanci - byl někdo v podobný situaci? Nebo co by jste jako ženy ocenili? Co mám teď dělat aby mi odpustila? Možno jsem se potřeboval jenom vyventilovat, protože nejradši bych se voddělal.

P:S.: Za gramatiku se omlouvám, nejsem rozenej čech a školu jsem upřímně - flákal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11715
23.8.20 17:42

Ja bych ti ji nedala. Po tom vsem bych ti uz neverila. A jeste bych byla nestastna z toho, ze dite mam prave s tebou a tim padem budu porad resit problemy spojene s tebou. Snad ji vase dite nikdy nevycte, ze mu za otce vybrala prave tebe :?

Edit: Z toho co jsi napsal, je citit, ze litujes jen sam sebe. Sobecky bez ohledu na druhe :think:

Příspěvek upraven 23.08.20 v 17:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5198
23.8.20 17:42

Sorry, ale kdyby tohle udělal můj manžel tak už to nespraví nikdy nic. Ani tak by mi nevadila ta nevěra, ale drogy to prostě nikdy. Fetakum nevěřím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
23.8.20 17:46

Myslim, ze si to posral az az. Zenska ma aspon rozum, nezlob se na me, ale ja uz bych ti dalsi sanci nedala. Drogy ve spojeni s neverou.. :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9738
23.8.20 17:47

Ajaj, podělal si to hodně. Obávám se, že tohle už napravit nepůjde. I kdyby ti dala šanci, tak je u tebe velká pravděpodobnost, že když bude nějaký problém tak ho budeš řešit opět drogama. Nech jí žít, starej se o syna a nesnaž se nic vracet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3565
23.8.20 17:48

Snaž se být celoživotně nejlepší verze sama sebe. Pokud skutečně miluješ ji i dítě, budeš pro ně chtít to nejlepší. Pokud to bude jinej chlap, se kterým bude šťastná, musis to zvladnout. Protoze tu musis zustat hlavne pro sve dite! Bud s nim co nejvice casu. Venuj mu to dobré ze sebe. Uč ho a uč sebe. Dodelej si treba skolu. Zacni si sam sebe vážit. To, ze jsi schopny prestat s drogama znaci velkou vůli. Jsi už poučený. Dokážeš to!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
160
23.8.20 17:48

Pokud ti neodpustí, nedivím se jí, taky bych neodpustila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.8.20 17:49

No, nedivila bych se, kdyby ti šanci už nedala. Důvěra se zpátky hledá těžko. Obzvlášť pokud jde o kombinaci drogy a nevěra. Taky jsem neměla zářivé dětství a zažila hodně zlého. Na mém chování, psychice, to bylo dost znát - byla jsem jiná, divná - teprve až dlouhodobá (několik let trvající) psychoterapie mi opravdu pomohla. Staré rány jsem přeléčila, poznala samu sebe a naučila se žít s tím, co mi bylo dáno do vínku. Dokázala jsem věci, o kterých se mi dříve jen snilo. Myslím, že tohle by mohla být cesta, jak znovu nabrat sílu a sebedůvěru, změnit život a začít znovu - a třeba potom ti dá znovu šanci.

Dokud budeš v krizi hledat útěchu v drogách, budeš stále opakovat stejné chyby - ty se musíš naučit krize zvládat - v tom ta psychoterapie je skvělá.

Na jejím místě bych asi ocenila přirozený zájem o dítě i nad rámec soudního rozhodnutí, férovou komunikaci, žádné podlézání, doprošování nebo svádění problémů na těžké dětství. Ano, je jednou z příčin tvého stavu, ale jsi dospělý a máš mnoho možností, jak se s tím vypořádat tak, aby jsi tím neubližoval okolí. Pochopitelně zůstat čistý je základní podmínka.

Držím ti palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14339
23.8.20 17:51

1. platíš výživné na svého syna?

2. jsi v adiktologické ambulanci? No tak vstup do individuálu a časem, až to bude dobrý nápad navrhni své bývalé ženě společné v rodinné poradně.

Především se zbav fňukání a obřích frází - to co potřebuješ dlouhodobě dokázat je klid, spolehlivost, fungování v rutině, schopnost domluvy a schopnost akceptovat to, že ostatní lidi prostě chtějí něco jiného než ty.

Pokud neplatíš a nejsi v žádné následné péči, tak nemá smysl si namlouvat, že budeš mít kompetence jak zvládat příští relaps.

Nebudeme si lhát, že relaps určitě nebude, že ne? Respektive pokud chceš začít psát nějaké horoucí sliby, tak si šetři klávesnici a spíš se věnuj sebereflexi.

Příspěvek upraven 23.08.20 v 17:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3774
23.8.20 17:52

Nejhorší je, že z toho, jak jsi to napsal, vyplývá, že jakmile přijde nějakej problém, něco, co tě vyvede z míry, tak sám nevylucuješ, že to uděláš znovu, že si zase něco šlehneš. Na tom bys měl především zapracovat, možná psycholog nebo psychiatr? Nevím, ale v životě se určitě ještě pár věcí najde, který ti ten podnět dají a zase do toho spadnes.. proto bych ti ani já šanci nedala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
984
23.8.20 17:55

Upřímně…? Je to dost špatný, řešit problémy opět drogama dokazuje, že jsi schopný se k tomu kdykoliv vrátit a která ženská by chtěla po každém těžší období trnout hrůzou, že se její manžel šel zas někam zfetovat jen protože svět momentálně není zalitý sluncem? A opravdu by si chtěl aby tě syn viděl bůh ví čím vším napíchaného a nedej bože aby šel v tvých šlépějich… Nevěra se dá odpustit, ale drogy :roll:

Tohle bude běh na dlouhou trať pokud je chceš zpátky a kdo ví jak to všechno dopadne. Každopádně jestli je vážně chceš zpátky dělej všechno možné i nemožné. Důležité je se nevzdávát. Hlavně se vyhýbej bývalým kamarádům. A pokud cítíš někde hluboko, že touha po drogách tě vždycky premuze, tak nech ženu i s dítětem radši jít…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1869
23.8.20 17:55

Vzhledem k tomu, že píšeš, že o nevěře se dozvěděla tím nejhorším možným způsobem tipuji, žes ji navíc i něčím nakazil.
Já bych tě zpátky nevzala, možná za čas, kdybych viděla, že se opravdu držíš, pak by to možná kvůli malému stálo za úvahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6721
23.8.20 18:01

Bývalýmu feťákovi kterej má sebevražedný myšlenky a deprese by nedal dítě nikdo příčetnej.
Co uděláš když bude dítě celou noc řvát a ty to jako labilní nedáš? Zabiješ sebe, dítě, nebo se zfetuješ?

Najdi si psychiatra, choď do stacionáře, nauč se fungovat a pak teprve pokorně žádej o styk s dítětem pod dohledem matky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4668
23.8.20 18:08
@Aletheia píše:
Bývalýmu feťákovi kterej má sebevražedný myšlenky a deprese by nedal dítě nikdo příčetnej.
Co uděláš když bude dítě celou noc řvát a ty to jako labilní nedáš? Zabiješ sebe, dítě, nebo se zfetuješ?Najdi si psychiatra, choď do stacionáře, nauč se fungovat a pak teprve pokorně žádej o styk s dítětem pod dohledem matky.

Souhlas. Ono je krasny vídat malý mimino pár hodin denně. Ale nápor na psychiku je to sakra velkej, vzhledem k tomu že tě zakladateli všechno hned položí, a sáhnes po drogách.. Není nejlepší řešení se hnát zpět do vztahu. Já bych ti tu šanci nedala. Bez se léčit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5165
23.8.20 18:11

@dennyyss spousta slov, ale jen nejake vymluvy a sliby. A urcite je opakujes porad dokola, jelikoz porad dokola selhavas. Nauc se nejprve zit svuj zivot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama