Podezřelé znaménko na břiše

Anonymní
6.6.21 16:06

Podezřelé znaménko na břiše

Mám na břiše znaménko a mám strach, zda by se nemohlo jednat o melanom ☹️. Máte někdo prosím zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
6.6.21 16:08

Tady je fotka ☹️

• Citovat
  • Nahlásit
784
6.6.21 16:12

Záleží na tom, jestli takhle vypadalo vždycky, nebo se změnilo v poslední době. Změnit se mohla barva, velikost, plasticita (začalo být víc vystouplé)… Pokud je už x let stejné, nesvědí ani nekrvácí, mělo by to být v pohodě. Ale zajdi si na kožní, znaménka by se měla nechávat zkontrolovat každý rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32532
6.6.21 16:12
@Anonymní píše:
Tady je fotka ☹️

Je tmavé, trochu rozpité…osobně bych si ho nechala vyříznout, at máš klid.

Taky jsem si nechala vyříznout znaménka, které se mi jen trochu nezdály, jen pro ten klid…

A u doktorky jsi byla? :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30766
6.6.21 16:13

Zajdi na chirurgii, nech si to vyriznout a poslat na kontrolu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17420
6.6.21 16:17

Hele ještě dlouho to řeš na internetu a pak se nediv, že půjdeš rovnou do hospicu.

mazej k lékaři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.6.21 21:20

Asi takhle, takové mi vyrostlo rychle na prstu u nohy, po 30. což bylo fakt rizikové, melanom to nebyl… ;) Ale každopádně honem na kožní…ale bude to ok uvidíš

• Citovat
  • Nahlásit
1530
6.6.21 21:21

Měla jsem osobn podobné bylo to ok

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1530
6.6.21 21:27

,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1530
6.6.21 21:34
@Ou píše:
Hele ještě dlouho to řeš na internetu a pak se nediv, že půjdeš rovnou do hospicu.mazej k lékaři.

I ty naše psychožko, ty jsi takový zlatíčko, jen škoda že ten kdo má mozek v hlavě a je na e- Mimi déle jak měsíc, tak si musí zoufat nad tvojí radou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.21 12:59

Odstranění znamínka i s lemem?

Ahoj holky, vůbec nevím, jak to chodí, ale byla jsem u kožní doktorky, která mi napsala doporučení na chirurgii, aby mi odstranili podezřelé znamínko. Říkala, že preventivně, v tom doporučení stálo jen, že prosí o excizi znamínka. A chirurg mi znamínko vyřízl i s ochranným lemem, také říkal, že znamínku snad nic není, ale že raději bere ten lem, kdyby tam náhodou něco bylo, tak ať je to pryč… Budu mít celkem velkou jizvu, to mi zas tak nevadí, ale spíš jsem z toho teď rozhozená, zda je to standardní postup anebo má podezření na melanom. Díky moc za názory a zkušenosti..

• Citovat
  • Nahlásit
218
7.6.21 13:19

Poslali to na rozbor, pak uvidíš. Dělá se to běžně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.6.21 12:03
@Anonymní píše:
Ahoj holky, vůbec nevím, jak to chodí, ale byla jsem u kožní doktorky, která mi napsala doporučení na chirurgii, aby mi odstranili podezřelé znamínko. Říkala, že preventivně, v tom doporučení stálo jen, že prosí o excizi znamínka. A chirurg mi znamínko vyřízl i s ochranným lemem, také říkal, že znamínku snad nic není, ale že raději bere ten lem, kdyby tam náhodou něco bylo, tak ať je to pryč… Budu mít celkem velkou jizvu, to mi zas tak nevadí, ale spíš jsem z toho teď rozhozená, zda je to standardní postup anebo má podezření na melanom. Díky moc za názory a zkušenosti..

Kde jste znaménko měla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2996
8.6.21 12:15

Ochranny lem se nejaky bere vzdycky, jen je otazka, jak velky. U melanomu to muze byt i v centimetrech, u nepodezrelych lezi v milimetrech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.21 16:43

Znamínko jsem měla na trupu, na boku. Tak snad to doktor vzal preventivně a nic to neznamená… 8o

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat