Migréna před menstruací

1
6.6.21 11:57

Migréna před ms

Ahoj, máte některá s tímhle zkušenosti?
Před dvěmi dny mi začaly zřejmě migrény, prostě bolest na jedné straně hlavy a nemůžu se toho zbavit :roll:.
Zdědila jsem po mamce PMS, ale nikdy jsem neměla migrény až teď. Zkoušela jsem ibalgin vůbec nezabral, pak Nimesil ten aspoň trochu.
Myslíte že bych měla pak na neurologii kdyby to to i za pár měsíců nepřestalo? Fakt se to nedá vydržet :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20753
6.6.21 12:03

Zkus ten ibalgin zapít silnou černou kávou. To mi funguje spolehlivě, sám o sobě nezabere. Pokud ti migrény nepřejdou, tak neurologie.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16870
6.6.21 12:10

Hele zkus užívat drmek - tak 250 mg denně. V tabletkách. Čaj je naprd, účinné látky se nevylouhovávají ve vodě a u tinktur musíš dávat pozor by to nebylo homeopatické či „bioenergtetické“ šméčko bez účinné látky.

Nesmí se kombinovat s HA, ale tu asi nebereš, když máš PMS a zlepšuje funkci reprodukčních orgánů, tudíž člověk snáze otěhotní.

podložené info zde

https://examine.com/…gnus-castus/

A teda hormonlní jóga s tím taky může pomoci, když nic, tak budeš mí zdravější záda, lepší držení těla a pánevní dno v dobré kondici.

A s tím ibalginem či nimesilem, ideální je ho užívat předem, než se rozjede bolest, tedy pokud pravidelně míváš bolesti 2 dny před menstruací, tak chceš nějakou menší dávku si dát večer 3 den před menstruací, a pak s těmi malýmí dávkam pokračovat ráno a večer, nemusí se to pak vůbec rozjet. Konkrétní dávkování ale řeš s lékařem.

A ano, pokud ti domácí léčba nepomáhá, zajdi na gynekologii (vyloučit komplikace jako jsou cysty, hormonlní dysbalance a pod) a případně ti dá žádanku na neurologii. Fakt nemá smysl hrdinně trpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20648
6.6.21 12:12

Mívám docela pravidelně chce to ibalgin 400 a hned než se to rozjede a pokud možno chvíli klid než zabere

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17569
6.6.21 13:13

Dlouhodobě brát magnesium, zmírňuje záchvatovité stavy.
Jinak mně zabírá Guajacuran v kombinaci s Novalginem (Algifen) nebo Nimesilem. Nemusí to být migréna, může to být nějaká tenzní bolest hlavy. Ale mně se to spouští právě před MS. Víc by ti řekl neurolog.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17098
6.6.21 14:42

Valetol a hořčík, hned co cítím že se to začíná objevovat. Migremy mam od cca 12. Pravidelně nepravidelně už přes 20let. Někdy zabere ten Valetol, někdy triptany- na předpis. Někdy nic a bliju klidně 2dny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
359
6.6.21 14:51

Pokud je to migréna, podle popisu by mohla, tak léky tipu Ibalgin, paralen, valetol, atd. Nepomůžou. Pokud by to neprošlo šla bych k lékaři. Neurolog muže předepsat triptany, které, když se vezmou v začátku záchvatu, zabírají spolehlivě. Jinak ještě někdy pomůže hodně magnezia a víno (alkohol roztahuje cévy a migrena vzniká v důsledku stažení cévy). Migrény vázané na hormony mám od puberty a bohužel jediné, co pomohlo preventivně, je HA. Bez ní mám minimálně dva záchvaty měsíčně a před menstruaci je to tutovka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat