Podezření na salmonelu v těhotenství

275
15.7.15 11:22

Podezření na salmonelu

Hezký den, mám dotaz, od pondělí mám silné křeče a průjem. Jsem v 15 tt. Gynekolozka mi dnes dělala vyter, že má podezření na salmonelu. Mám si zavolat v pátek na vysledky. Tuhne mi bricho a dr mi zvýšila i přísun magnesia. Dnes jsem volala radeji do nemocnice na příjem, aby mě tam i miminko pohlidali. Máte se salmoneou nektera nějaké zkušenosti nebo vaše známé? Děkuji moc za jakékoliv odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15.7.15 11:31
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
15.7.15 12:22

Já měla na úplném začátku těhotenství campylobactera (něco jako salmonela), miminko to zvládlo.. Pěchovala jsem se probiotikama a smectou (ta se v těhu může)… Zvládnete to, neboj :hug: Ale nemocnicí nic nezkazíš, jistota je jistota…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
15.7.15 13:54

@Lejaa
Ja si smectu vzala včera 3× a nijak to nepomohlo. Stále mám průjem. Jen mám vážně strach aby to mimisek vše zvladl :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
15.7.15 14:27

Musíš ji pít pořád, jednorázově to nepomáhá.. Případně ještě prý pomáhá Enterol, ale ten nevím, zda se může, to jsem nestudovala..
Neboj, zvládnete to:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
15.7.15 16:08

Tak už jsem v nemocnici. Dr mi rikala že mi daji kapacku aby měl mimisek dostatek vody a minerálů a že mi pak dají ještě nějaký tabletky na ne uplne zastavení toho prujmu ale na to aby se prý jakoby střeva vycistily a obnovilo se to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
15.7.15 20:12

Tak ja jsem mela salmonelu v 13 tydnu, brala jsem i antibiotika a prcek to nastesti zvladl. Ted jsem v 19 tydnu a salmonelu mamstale sice bez priznaku ale vysledky jsou stale pozitivni ale do porodu to snad bude ok. V opacnem pripade musi mimco pred porodem pokryt antibiotiky ale do te doby k nemu salmonelanepronikne. Takze bud vklidu :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
16.7.15 07:32

@Bambio
Ty blaho, to si nedokazu predstavit. Mela bych sileny strach. Prvni tehu u nas skoncilo se spatnym koncem a ted si proto davam pozor uplne na vse. Ale dnes mi dr bude davat kapacku s magnesiem. Protoze mi porad hrozne tuhne brisko :think: Ale vcera mi gynekolog rekl ze je uplne vse v poradku. A vysledky taky dopadli celkem dobre, ze je tam lehka infekce pry. Ale priklaneji se i k zanetu moc.cest. dost na ne trpim.
Nicmene si z vas beru priklad. Jsi statecna a miminko taky! Drzim palecky at to zvladnete spolu az do porodu a je vse v poradku! :) :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
16.7.15 07:42

Tak hlavne ze je vsechno v poradku. Me i muj gynekolog uklidnoval ze salmonela je nebezpecn jenom pro duchodce a novorozence, ze jinak je to jenom nafouknuta bublina. Na zanety mocaku taky obcas trpim =( ale ted je to nastesti v klidu =) Taky ti preju hodne zdravicka urcite to bude vse ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
20.7.15 09:59

Tak zanet mocaku to neni. Ani salmonela. Pry nejaky norovirus. Pustili me domu a doktor mi napsal prisnou dietu na tyden a probiotika lacidofil. Dnes mi volala gynekolozka a rikala mi, ze mam nejakou hroznou bakterii ve strevech (nazev si nepamatuju) a ze je to sikena mrcha a hned mi napsala antibiotika na preleceni. Tyjo tak me docela vydesila. Zitra jdu na kontrolu podivat se jestli je hlavne mimisek v poradku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49
20.7.15 11:18

Bude určitě v pořádku :-), taky jsem měla hrozný strach, ale ono jsou antibiotika, které se můžou v těhotenství brát. A co se dá taky jiného dělat. Tak hodně štěstí a brzké uzdravení přeju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
21.7.15 08:46

Uz jednou jsme o mimimnko prisli, ted ty vselijaky prasky do sebe cpat. Je to hrozny :( Ale kdyz jste dokazala prekonat strach vy, tak to snad take zvladnu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.10.16 11:30

Holky, měla bych dotaz. Jsem ve 24 týdnu těhotenství a už pátý den lítám na záchod, střevní potíže. Nezvracím. První dva dny jsem byla několikrát, ale šla ze mě vysloveně voda, ale přes noc jsem žádné potíže neměla. Pak přišel víkend, takže jsem se nedostala do lékárny, brala jsem akorát laktobacily a nasadila dietní stravu. Teď bych řekla, že poslední dva dny, od neděle jsou lepší, už mám o trochu tužší stolici a šla jsem za ty dva dny jenom třikrát, nicméně furt to ve mě občas divně bublá, no zkrátka je poznat, že to ještě není úplně ok. Ráno jsem koupila smectu a asi je to už lepší. Nicméně docela mě děsí přítel odkazy na salmonelu v těhotenství a listeríi, tak se bojím, aby to miminku nějak neublížilo. Mám jít vůbec s tímhle k doktorce, když neběhám více jak čtyřikrát denně a už ze mě nejde jenom voda? Pitný režim dodržuju, dehydratovaná fakt nejsem.

Zase na druhou stranu bych nerada něco podcenila… :think:

Děkuju za reakce, jsem vystrašná :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
507
10.10.16 14:09

Listerie je blbá, ale tak vzácná, že nemá cenu se tím nervovat! A i kdyby se těhotná maminka nakazila, automaticky to neznamená tragédii… Salmonelu měla moje máti v těhotenství, a dobrý! Já mám také hrozné starosti s těmahle věcma, ale těhotenství toho vydrží víc, než si myslíme :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama