Podílet se stejným dílem

Anonymní
15.6.15 09:27

Podílet se stejným dílem

Děkuji za anonymitu.
Jsem rozvedená už několik let, dceru 9 -let mam v péči, otec má plat přes sto tisic a možná už dnes i vic (mel v době rozvodu, nyní v te samé firmě povysil a řediteluje). Já v době rozvodu mela dceru školkovou a plat 17tis. Výživné jsme stanovili dohodou nižší než navrhoval právník. Školu vymyslel ex soukromou anglickou s Tim ze finančne zajisti a Já se budu podílet podle možností. Školne je 25000. Platila jsem většinou kroužky a školy v přírodě do zahraničí a komplet vse kolem dítěte. Denne vozeni, svačiny a obědy, ktere v škola má 100,–/den. Poslední dobu se ex změnil. Vím že má s novou partnerkou dite a nějaké vztahove problémy. Já mám druhé dítě, jsem s nim rok na rodicaku (4lety) a s jeho otcem nejsem ve společné domácnosti. Ten mi finančne dotuje vse kolem svého dítěte (pleny, jídlo, obleceni). Nyní se ozval ex první dcery ze jednal s právníky a ze mi plati hodně a rodiče se mají podílet na nákladech deti stejnym dílem a tak si pulku vyzivneho začne ponižovat. Chci říct že poslední dva roky posila jen výživné a plati školne.
Ano souhlasim ze se mají rodiče podílet stejne ale také dle svých možnosti. Dceri z výživného platim tři odpolední aktivity (tenis, balet, florbal),. Po platim vse co musíme a da se říct zijeme od výživného k výživnému. Na dovolene k Mori nemáme. Jezdím deset let starou Octavii. On si mezitím koupil dum, druhé nové auto a co rok litají exotiku. (Dceru tam nebere). Jinak si ji bere pouze víkendy, ale sporadicky, ne pravidelne. V létě týden v kuse k sobe domu a to ji hlídá ta jeho. Pokud ji něco koupi (kolo, brusle, hry tak musí nechavat u nej).
Zvažují proti ex jít nechat si soudem přezkoumat výživné. Poměry se změnily. U mě k nule da se říct a dcera ze školkove na už studentku s vyssimi náklady. Myslím že když se bude ex ohánět ze plati školne, tak to byla jeho volba, dcera mohla Mít školu státní.
Co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1482
15.6.15 09:32

Souhlasím s tebou, pokud bylo dítě zvyklé na nějaký standard, tak by o něj nemělo přijít. A že rodiče se mají ´podílet stejným dílem je blbost. Podle možností.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11133
15.6.15 09:32

Tohle ti tady nikdo nerekne, protoze malokdo se setkal s podobnou situaci. je podstatne kolik toho skutecne vis o jeho prijmech a zivotnich nakladech a pak, co z toho sji schopna dokazat.
jedna z myslenek je, ze deti otce by meli mit obdobnou zivotni uroven. tzn. pokud jedno dite leti na dovolenou, druhe by melo taky nebo by m to melo byt nejak kompenzovano. jenze obecne - cim vyssi prijmy, tim lepsi pravnik, tim vetsi boj.
kdyz jsi stejne anonymni, kolik tedy na dceru plati a kolik by chtel platit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
15.6.15 09:33

Rodiče se nepodílejí stejnou měrou, ale adekvátně svým příjmům, takže ano, já bych si šla nechat vyměřit výživné.
Jak soud bude reagovat na školné to nevím, to stojí 25000 měsíčně?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
15.6.15 09:34

A argumentovat i těmi dovolenými, kam jedno dítě létá a druhé ne a podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28834
15.6.15 09:34

Rodiče nemají vše platit stejným dílem, ale jak správně píšeš, dle svým možností. Dítě má právo sdílet životní úroveň rodiče. Takže Tvá dcera má právo „na víc“ ze strany svého otce.
Jestli se už nemůžete domluvit, nech si výživné stanovit soudem, aby přesně vymezil, kdo a co bude platit.Na druhou stranu, není standartem anglická školka, škola, školy v přírodě v zahraničí a 3 drahé lukrativní odpolední aktivity. Troufnu si říct, že dítě se může spokojeně rozvíjet i bez toho. Z mého pohledu je to dokonce zbytečnost, dítě předškolní a dítě mladšího školního věku to svým způsobem přetěžuje. Z mého pohledu toho má moc a nemusí to mít.

Nezáleží ale na názorech v diskuzi, ale na rozhodnutí soudu. Určitě přezkoumají majetkové poměry v obou rodinách. Je možné, že soud výživné trochu sníží s ohledem na to, že se mu narodilo druhé dítě a tím přibyla další vyživovací povinnost.Ale Ty máš taky druhé dítě, takže to platí oboustranně. Myslím, že ho ale žádný soud nemůže přinutit, aby zmíněné aktivity platil dceři dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4212
15.6.15 09:35

No, ono je to tak, že dítě by mělo mít i po rozvodu stejnou životní úroveň jako rodič - pokud jsem to pochopila správně. Tudíž si myslím, že tatínek s nějakým tím snižováním výživného asi neuspěje. Pokud se mu změnila životní situace ve stmyslu toho, že mu přibyla vyživovací povinnost (nové dítě, matka dítěte, pokud je na rodičáku), tak k tomu soud přihlédne. Stejně tak by měl mít vyživovací povinnost vůči Tobě partner, se kterým máš nyní dítě.
Vím, že je to pro Tebe momentálně zřejmě finančně báročné, ale měla by ses zajít sama poradit k právníkovi, ten dokáže na situaci pohlédnout nezaujatě a poradí Ti co udělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
15.6.15 09:44

To, že se rodiče mají podílet stejně, je blbost. Každý přispívá podle svých možností, přičemž ty se o dceru staráš, platíš bydlení a náklady s tím spojené- to se také započítává. Pokud by se s takovýmhle příjmem cukal platit pořádně na své dítě, tak bych se obrátila na soud…
Mmch. to školné 25 tisíc je za rok, za půl roku, nebo za měsíc? Pokud je to za rok, tak když se to rozpočítá na měsíc, tak je to vzhledem k jeho výdělku prd. Pokud je to za měsíc, tak chápu, že je to darda, to je 1/4 jeho platu jen na školné- v tom případě bych zvážila přestup na státní školu. Nebo nevím, jak moc zásadní pro vás ta škola je, ale když tak přemýšlím, že bych měla 2 děti, z čehož je jasné, že to druhé si takto drahou školu nebude moci dopřát- a díky takto vysokému školnému bych žila vlastně nuzně (staré auto, bez dovolené), tak bych spíš popátrala po nějaké kvalitní státní škole…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.6.15 09:48

Stejným dílem? ehm to je ptakovina, sama jsem byla u soudu kde otec mel velke příjmy a matka žila od vyplatě k výplatě :? Rozebírali tam otcovi časté dovolené k moři, koupi auta, vlastnictví movitých i nemovitých majetků. I přes dobrého pravníka otce se alimenty navýšili tak, aby dítě žilo ve stejných poměrech jako otec :) Tak vzhuru do toho :palec: :palec: :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.6.15 09:50

Víte jedná se i o to, že vím, že odpolední aktivity v teto mire dítko mit nemusí. Ale to je iniciativa ex, přihlásil ho a Já musím platit. Jde mu o to abych náhodou z výživného neprofitovala Já. Je šéf Velké akciovky. Vse přiznáné. Znám se s jeho mzdovou ještě z dob manželství. Neřekla mi kolik má ale naznačila ze mnohem vic než před 5 lety.
Nemusíme zvyšovat výživné, ale ať si teda otec co vymysli plati on a dále vse kolem te školy. Pak Já nespotrebuji výživné cele a usetrim nám i na dovolenou. Plati mi 13000.

• Nahlásit
  • Citovat
30840
15.6.15 09:55

Dej ho k soudu. pokud nebude platit skolne, prehlasila bych dite na normalni ustav.
kamaradka ma to same, jedno dite, on ma novou rodinu. tam letaji do sveta, prvni dite neberou. uvedla to u soudu a slyseli na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
15.6.15 09:55

Školne je mesicne 25000. Je to anglická škola v Praze 6. Ex příjem bych odhadla ted na 140-160 tis. Jinak to výživné 13000 bylo před šesti lety a ex mel příjem 90000 a Já 17000.(psáno v rozsudku).

• Nahlásit
  • Citovat
15.6.15 09:59
@Anonymní píše: Školne je mesicne 25000. Je to anglická škola v Praze 6. Ex příjem bych odhadla ted na 140-160 tis. Jinak to výživné 13000 bylo před šesti lety a ex mel příjem 90000 a Já 17000.(psáno v rozsudku).

Nezlob se na me ale 13 tis. je opravdu velmi malo, na jeho pomery :! Ja být tebou tak ho dam k soudu a myslím že vysoudíš minimalne 25tis. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3141
15.6.15 09:59

Nech si stanovit výživné soudem, které odpovídá otcově platu- a u toho si pak budeš sama rozhodovat, za co ho utratíš. Neslyšela jsem nikdy o tom, že by otec odevzdával výživné společně se seznamem předražených kroužků, které se z toho výživného mají zaplatit… pokud má ex pocit, že dítě ke svému štěstí nutně potřebuje balet a tenis, má možnost to hradit nad rámec výživného, dobrovolnosti se meze nekladou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69307
15.6.15 10:03
@Anonymní píše: Školne je mesicne 25000. Je to anglická škola v Praze 6. Ex příjem bych odhadla ted na 140-160 tis. Jinak to výživné 13000 bylo před šesti lety a ex mel příjem 90000 a Já 17000.(psáno v rozsudku).

takže to přednes u soudu, společně s tím, co on s druhým dítkem podniká a že prvnímu dítěti to nedopřává, že anglickou školu si vymyslel on, prostě všechno. Že klidně dáš dítě do normální základky, že takhle sice dítě chodí do super školy, ale nemá ani na výlety. Že ji přihlásí na tenis a dá ti povinnost ho hradit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama