Podrážděné slepé střevo, apendix

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
417
24.8.12 19:06

Podrážděné slepé střevo, apendix.

Dobrý den, prosím, mám dotaz. Jsem 18. - letá studentka středních škol. Od letošního května má dlouhodobé problémy se slepým střevem, apendixem. Byla jsem už 2 x hospitalizovaná v nemocnici, bohužel na infuzích a kapačkách bez efektu. Vrací se mi bolesti slepého střeva, apendixu, neustále. Nevíte, z čeho by to mohlo být, abych se daným věcem vyhla. Nikdy jsem problemy neměla, až teď. Rozhodně to není školou nebo nějakým stresem ten nemám. Jakou stravu mám užívat, dieta, pohyb? Lékaři tvrdí, že mám slepé střevo podrážděné silně, ale zánět tam asi nebude. Prý se ještě počká co a jak, máte někdo podobné zkušenosti, jak se mám při tomto zachovat? Ráda bych nějaké rady, nebo jak na zlobivý slepák. Hledám nějaké radičky zde, kdo s tím má podobné zkušenosti, že slepák zlobí a vyndají ho třeba až po nějaké době. Dlouho se nevědělo, co mi je, protožr lékaři to sváděli na gynekologické problémy, když teďka jsem zcela v pořádku, po této stránce. Díky za odpovědi. Mám Vás ráda. :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9552
24.8.12 19:13

No vida, Kamila podruhe…takze uz nechces rady jak si zhorsit zdrav.stav? to jje pokrok :potlesk:

ja mela podrazdeny slepak od 12ti let a na operaci jsem sla v 25ti jako akutni pripad.....bylo mi receno, ze zadna dieta nepomuze, takze bud proste cekat, az to zacne bolet vic, nebo otravovat doktory, aby to vyndali :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
417
24.8.12 19:18

Pro: Hanulka82

Takže děkuji, já k těm doktorům chodím teď často. Tak a to jsi neměla od 12ti let bolesti, já mám právě pár měsíců a je to občas fakt dost špatné. Byli mi doporučeny diety, bohužel bez efektu. Teďka mám předepsaný lék trošku pomohl, ale až to doberu, bolesti začnou znovu. Když někdy budeš mít krapet času napiš, mi sem o tom něco více z vlastních zkušeností. Budu velmi ráda. Díky, jsi moc hodná. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9552
24.8.12 19:22

Ja mela bolesti nekolik mesicu, delali mi vysetreni, zjistili podrazdeny slepak a poslali me domu.....uz si to nepamatuju, ale asi ty bolesti presly a pak me to chytlo po 13ti letech a to pak bylo za 5minut 12…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
417
24.8.12 19:31

Tak to jj, takže dieta myslíš, že nepomůže, mě tedy nepomohla, zároven mi byla nařízena. Ale změny necítím ani nepocituji. Já jsem v květnu měla cystu na vaječníkách, která prostě nechtěla zmizet ani po 3. vyvolání mestruace ale asi po dalších 14. dnech praskla, bylo mi ale nařízeno, že se mi budou opakovat, bohužel nevím z jakého důvodu mi vůbec vznikly. A od té doby mám problémy, ale tvrdí už všichni že je to podrážděný silně slepák. Tak se uvidí. Je možné, že mě to chytne dříve ten akutní slepák než tebe? Taky jsem měla všemožná vyšetření některá příjemná jiná nepříjemná, ale dalo se to vydržet. Nevím, tedy jaké stravě či pohybu se vyhnout, pomáhalo Ti něco během těch pár měsíců, jak Tě v dětství zlobil slepák, že bych se aspon špatným věcem vyhla. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
417
24.8.12 19:34

Jde nějak rozeznat akutní slepák, já jsem teďka v posledních měsících hodně zvracela, byla dehydratovaná, měla teploty, bohužel se nevědělo z čeho? Abych nešla do nemocnice nebo k doktorce když to akutní nebude, jak to poznám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3240
24.8.12 19:50

Kamilo, měla jsem podrážděné sl. střevo taky - chodila jsem s tím několik let(!!!) kdy se mi problémy pořád vracely a nikdo mi nevěřil, že je to apendix - oběhala jsem gyndu, urologii, internu… Nakonec už mojí (tehdy ještě dětské) se mnou asi došla trpělivost a poslala mě do nemocnice to vyndat. Nejlepší, co pro mě mohla udělat. Chirurg, co mě operoval pak říkal, že to sl. střevo pak bylo úplně obalené nějakými blankami - prý se to stalo pokaždé, co proběhl lehčí zánět. Pokud máš tyhle problémy, zvaž operaci, takto se budeš jen trápit, Mi tehdy bylo neustále zle, vážila jsem 48kg a lékaři mě podezřívali z anorexie, což nebyla ani náhodou pravda. Já bych tehdy tak jedla, ale vše jsem buď vyblila nebo mi bylo blbě a bolelo mě břicho a bylo jedno, jestli je to zelenina, jogurty nebo řízek.

Přeju ať se to brzo vyřeší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
417
24.8.12 20:00

Pro: Maddlen

Tak přesně takhle podobně je to u mně. Šíleně hubnu, přitom jím dost a stravu dodržuji, ale neví se z čeho hubnu. Jak mám říct té doktorce dětské, aby mi napsala doporučení jen tak mi to nenapíše, vždy mě pošle na vyšetření znovu a znovu, znám to zpaměti. Kdyžtak jestli máš icq nebo Fb, tak bych si o tom s tebou popovídala blíže. Děkuji mockrát. K.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3240
24.8.12 20:03

@Kamila17 Kamčo, FB ani ICQ nemám, ale jestli chceš, tak mi napiš tady soukromou zprávu. Já být Tebou, tak jdu a prostě řeknu, že to chci vyoperovat. Anebo ještě přetrpět a třeba by Tě pak poslal dospělácký doktor… kdy máš 19?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
417
24.8.12 20:10

Pro: Maddlen

Děkuji, za rady napsala jsem Ti do zpráv osobní příběh. Díky, napiš, co by jsi mi doporučila změna stravy, pohybu a další nepomáhá. Až tedka jeden lék, co jsem měla z nemocnice ale to mi prý dětská doktorka nepředepíše, že si to na sebe nevezme, když mi to udělá nějaké vedlejší účinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30276
24.8.12 20:36

Spis bych to videla na nejakou poruchu zazivani. Uz jsem to tu jednou resili, proc se na to nezeptas radsi dr., ktery o tobe ma daleko vic informaci?
U slepaku se nehubne a vubec jsou priznaky jine nez popisujes( a popisovala jsi minule). Nechapu, proc ses zrovna na ten slepak tak upnula. Existuje spousta dalsich nemoci a poruch, ktere se muzou projevovat stejne nebo podobne…
Bez presnych info( ktere ale nemas ani ty) ti stejne nikdo nic skutecne pouzitelneho neporadi. Od toho je tu tvuj lekar, ne emimino.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
417
24.8.12 20:42

Pro: mroe

Mě lékaři řekli, že je to tipický apendix, silně podrážděný. Jestli se míníš do mě navážet nepiš. Dík. K.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30276
24.8.12 20:51

Tak ted nevim, podle slohu a typu popisovanych potizi jsem mela pocit, ze uz jsme tu jednou tvoje problemy resili… ale v profilu jinou zalozenou diskusi nemas, tak nevim :think: jsi to ty, nebo nekdo jiny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
417
24.8.12 20:54

Pro: mroe

Já jsem zde toto rozhodně neřešila, to bych měla v profilu a věděla bych to. Je tu dost podobných místnosti. Já hledám jak se toho zbavit. Díky. K.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30276
24.8.12 20:55

Tak to budes ty. Pokud je to typicky silne podrazdeny apendix, tak uz mel byt venku. Vzhledem k tomu, ze venku neni, ac mas za sebou laparoskopii, tak to asi slepak nebude. Asi se lecis u sarlatanu, pokud se jim zda apendix jako dulezity organ, ktery v zanetu neni radno vyndavat. Jen pak nechapu tvoji slepou viru v jejich spravne urcenou diagnozu a nasledne spravnou lecbu( pokud to tedy cele neni nejak jinak)
Koukam, ze Hanulka to taky odhadla stejne. Kamila podruhe, nerikej, ze to nejsi zase ty. Pises uplne stejne, i potize mas stejne :nevim: Myslim, ze i jmeno sedi - tak predpokladam, ze sis zalozila novy profil…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat