Podržte mě, prosím - předčasný porod, odloučení od dítěte

7381
28.6.13 07:10

podrzte me, prosim.

Zdravím všechny. Jsem ve 29+3, od včerejška jsem v nemocnici, začal mi předčasný porod. Díky kapakum mi kontrakce zastavili a nález se zda být dobrý, cipek se dál neztrácí a neotevira. Jsem ale na tom zlé po stránce psychiky, nebojím se o mimouska v bříšku, snad tam bude vše ok, ma se k světu. Mám hrozně výčitky, že jsem doma nechala 16-ti měsíční dcerku. Naštěstí už jsem ji před měsícem prrrestala kojit, ale stále spinkala semnou, všude byla semnou, jsem na ní moc fixovana a ona na me. Dnešní noc přežila pod paži s tatinkem, kterého taky zboznuje, tak snad to bylo ok. Dnes bude s babičkou, které důvěřují a malá ji ma rada, tak to snad bude taky ok. Nesu to ale špatně, nechci, aby ji cokoliv chybělo a asi to prehanim, ale strašně me trápí, že se ji bude asi styskat. Co vy? Zažili jste náhle odloučení? Co pak děti? Jak se s tím srovnali? Mi nebylo dobře, tak jsem byla asi ne nejhodnejsi, jen jsem ležela posledních pár hodin a s dcerkou jsem si nehrála, byla jsem protivna.., pak to nabrao grady, tak jsem z domů vyletěla jak Kulovy blesk a ani jsem se nerozloucila. Já pořád chtěla, aby to bylo jen od střev… Banalita.. Šla s dědečkem na procházku a pak už me nenašla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64457
28.6.13 07:18

@MarieOVMUC neměj výčitky, tohle nelze ovlivnit.. mě se porod rozjel 20 tt, na 2 prsty otevřená, postupný odtok plodovky.. nějakým zázrakem se povedlo vše zastavit a nakonec jsem rodila 40 tt.. ale měsíc ve špitále a pak ležení a pod.. Zvládnete to, neboj :kytka: 29 už je celkem krásné, i kdyby se náhodou mimčo narodilo, tak to bude v pořádku :hug: Jinak oni jí určitě vysvětlí (v rámci možností), co se děje, proč tam maminka najednou není. Ona to zvládne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11610
28.6.13 07:19

Však to obě zvládnete, tatínek jí to vynahradí. Já byla včera s holkama na večeři, dítě se mezitím osypalo puchýřky a v noci řvalo jak protržený. Nechtělo maminku, uklidnilo se až u tatínka 8o :zed:.
Hlavně, ať je vše v pořádku u Tebe a miminka, malé vše vynahradíš později :hug:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31600
28.6.13 07:19

@MarieOVMUC neboj se, hodně z toho, co cítíš je také způsobeno hormony, víc to prožíváš a tím je to pro tebe horší :hug: Ona to určitě zvládne, druhorozený byl poprvé ode mě celý víkend v 9 měsících s tatínkem a zvládli to úplně v pohodě. Počkej, jak ti bude pít krev, až se vrátíš, ať už chtějí nebo ne, tak se naučí spoustu zlozvyků :mrgreen:
Ty se teď nestresuj a odpočívej, ať se tam miminko hezky dopéká, ještě aspoň 2-3týdny by to chtělo,
Jinak teda jsem hrozná necita, ve 4m třetího jsem musela přes noc do nemocnice, mimino plně kojené a celkem dobře jsem si tam dáchla a kdyby to bylo realizovatelné a nebyl plně kojený, tak bych si odpočívala ještě aspoň den :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Sysel-v-tísni
28.6.13 07:29

Určitě je to horší pro Tebe než pro malou, tatínek i babičky jí budou Tvojí nepřítomnost vynahrazovat, nestrachuj se :hug:
Hlavně aby bylo všechno v pořádku s Tebou a mimčem.

• Citovat
  • Nahlásit
7381
28.6.13 07:29

Holky děkuju, já jen doufám, že malá bude v pohodě, já tu řvu jak zelva a nemuzu přestat. Vím, že je v nejlepších rukách ale nejsem to já, manžel říkal, že semtam me volá, ale, že se ji snaží zabavit a odvést pozornost. To jsem ještě nepsala, že jsem 100 km od ní, v ostravě nebylo místo, takže i návštěvy není šance..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11942
28.6.13 07:30

Když mě hospitalizovali, měl syn pár dní po prvních narozeninách. Až do porodu jsem v podstatě neopouštěla postel. Přes den byl u sestry, některé dny u tchýně. Manžel mi ho nosil zezačátku večer na pomazlení, potom jsem si lehávala tak, abych na něj viděla (v nemocnici na oddělení děti nesměly, takže jsem s infuzemi vyjížděla na chodbu - spoluležící neviděla svou tříletou holčičku tři měsíce, ale zase si telefonovaly). Ze zkušenosti - čím jsou ty děti menší, tím to snášejí lépe! Potřeboval jistotu, že se o něj někdo postará, že mu pofouká koleno, přebalí ho, dá mu najíst, pomazlí se s ním. Když jsme mu to zajistili, tak si na mě ani nevzdechl zmetek :mrgreen: tihle mrňousové jsou prodejní ;) teď mě to snad doufáme čeká znovu a popravdě s tříleťákem z toho mám mnohem větší obavy. Tam už je ta vazba na mě nejen čistě instinktivní a co se životních potřeb týče. Z porodnice jsem se vrátila s prázdnou náručí, když dělal první krůčky. Tak přeju ať to zvládnete líp než my :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47759
28.6.13 07:31

Tak druhorozeny je na mě dost fixovany, ale když někam musím, tak je s ním táta a zvládají to dobře, sice se chvíli vzteka když odejdu, ale nedá se svítit :think:
Je to 17 dní, co se narodil třetí syn, děti v noci chlap rychle odvazel k mamce, aby mohl být semnou u porodu, no měla jsem z toho hrůzu, nejstarší ten je v. pohodě, ale tomu už je 11 let, bála jsem se o druhorozeneho (21. měsíců) jak to zvládne, v autosedacce v pohodě usnul, u mámy ho jen vysvlekli do trička a kluk spal dál, celý den po mě a po tatovi ani nevzdechl :evil: :evil: :lol:
Ty děti to snášejí mnohem lépe než my si myslime ;-)
Hlavně buď v klidu stres ti ted vůbec nepomuze :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7381
28.6.13 07:31
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64457
28.6.13 07:34

@MarieOVMUC Neboj, ona to tak fakt nevnímá, stresuješ se jen Ty.. Rodina se o ni dobře postará a pak si to vynahradíte.. Teď se soustřeď na sebe, ať jsi co nejvíc v klidu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22509
28.6.13 07:37

Neboj se, dcerka to bez tebe jíste zvladne, tatinek s babickou ji zabavi. Ale tak zhruba vim, jak ti je, mne uz 2× hrozili nemocnici, naposledy vcera kvuli spineni(a to nezjistili zadny problem). A moje nejvetsi starost byla, ne co miminko, ale co doma mala s tatou. Taky by to zvladly, ale hormony jsou potvory :-( takze se neboj, zvladnou to urcite lip nez si myslis, ty se zkus netrapit a premluv prcka, at tam jeste par tydnu zustane :-*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7381
28.6.13 07:40

Máte asi pravdu, že terezka je uplatne stvoření a že snad nebude tesknit, kdybych měla jistotu že je v pohodě, že ji nechybim, kdyby nesli o zdraví toho mimouse v brichu, tak jsem s ní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4466
28.6.13 07:40

:hug: neboj, děti jsou daleko odolnější, než si všechny rodiče myslí, je u lidí, kteří ji mají rádi, hlady tam netrpí ;) a je teď důležité, abyste vy dva byli v pořádku, tak se snaž alespoň o něco méně stresovat :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2xmamina18
28.6.13 07:42

@MarieOVMUC
Ahoj, já když jsem byla podruhé v porodnici, klukovi bylo taky 16měsíců, doma to zvládali uplně krásně, naopak mi přišlo, že je víc hodný, než když jsem doma já. Nejhorší bylo, když přišli na návštěvu, mě se stýskalo, takže odchody jsem vždy ořvala ale to jsou ty hormony. Teď máme tříleťáka a rok a půl princeznu a čekáme kloučka každým dnem a věřím, že to ořvu znova i když vím, že to tady zvládnou bravurně… :hug: držte se a nestresuj se! :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
7381
28.6.13 07:48

@2×mamina18 děkuju:-) :hug: nebyla jdeme nikdy víc než pár hodin, tak se bojím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie