Podsedáky

3425
23.4.09 09:18

Podsedáky

Holky, je tu někdo, kdo používá v autě jen ten podsedák, nebo to všechny odsuzujete…? My o něm uvažujeme, jen nevíme, jaký máme koupit, existuje nějaký fakt kvalitní?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2901
23.4.09 09:26

Anduli, já tomu nerozumím, urzitě se ozve steeve.. Ale viděla bych to tak, že pokud chceš do podsedáku jít, vezmi klidně ten nejlevnější. ono to má funkci polštáře pod zadek, který dítě zdvihne, aby ho neuškrtily při nárazu pásy .. Já bych do toho nešla, sice si nedělám iluze, kdyby se nedejbože něco stalo, tak to bude průser v každém případě.. Ale v autosedačce mám aspoň POCIT, že je dítě trochu chráněné..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22315
23.4.09 09:27

Anduli, ja nejsem proti, ale az tak kolem tech 8-9 let.......nevim do te doby bych radeji sedacku i se zadami.

Ted jsem objednavala novou pro synka, nakonec Cybex solution X, uvidime jak dlouho mu bude, ale u nas pak ji bude mit dcerka a Jenda casem pujde na podsedak??? treba nepujde a tahle mu bude az do pozadovaneho limitu na sedacky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
23.4.09 09:30

podsedák z hlediska bezpečnosti nikdy nezaručí takovou bezpečnost jako velká sedačka, u ní je totiž hlavová a zádová opěra a ta chrání hlavu, ramena a boky před nárazem, a drží pás tam kde má,
podsedák je pouze zvýšené sedadlo, to nic nepomůže, koukněte zde na video z testů, jak dopadne dítě na podsedáku: http://www.adac.de/…est_2007.asp

• při čelním nárazu uškrcený, při bočním nárazu rozbitá hlava o dveře a to ty testy jsou dělaný v rychlosti 50km/hod, předpokládám, že jezdíte rychleji

a rozdíl mezi kvalitním a nekvalitním podsedákem není, všechny z bezpečnosti jsou na tom špatně, jedině rozdíl že jsou pohodlnější( měkčí, s područkama) a méně pohodlné( takové ty polystyrenové výlisky pouze potažené látkou)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
23.4.09 09:30

Ahoj, pokud je to podsedak pro nektere dite co mas v metriku, tak urcite ne. Takove dite patri do autosedacky!!! Ony celkove ty podsedaky ustupuji vetsim autosedackam, takze kdovi jestli je za par let nezakazou uplne.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
23.4.09 09:56

Teda, jsem docela zděšená, syn má podsedák už dlouho (teď už mu i zůstane), ale když jsem viděla, co by se mohlo stát…Já to moc neřešila, před lety jsem prostě dala na prodavačku…Ještě že se nikdy nic nestalo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.4.09 10:16

A proc tedy pises, ze v nem ted uz zustane??????

• Nahlásit
  • Citovat
5018
23.4.09 10:24

Anonymni , no protože synovi bude v létě osm let, má skoro 30kg a na výšku skoro 140cm…Dočíst se tohle ještě loni, asi koupím sedačku…navíc jezdíme autem málo, já sama řidičák nemám…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
642
23.4.09 10:25

Ahoj Anduli :D
Ty velke sedacky nejsou tak drahe jako ty od 1 do 4 let :wink: A to i ty velmi kvalitni. A na tu spoustu let co vydrzi se to urcite vyplati :D
Ty podsedaky jsou opravdu silenost, nejlepsi argumenty proti podala uz steeve :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
642
23.4.09 10:28
Judycum píše:
Anonymni , no protože synovi bude v létě osm let, má skoro 30kg a na výšku skoro 140cm…Dočíst se tohle ještě loni, asi koupím sedačku…navíc jezdíme autem málo, já sama řidičák nemám…

Ahoj, ja bych klidne zainvestovala :wink: Deti do nich pasuji az do doby, kdy zadny podsedak nepotrebuji a mas jeste mladsi :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3425
23.4.09 10:34

Aha…Teda jsem dost zděšená z toho videa… :? Proč to teda prodávájí, když je to na prd a dítě to moc neochrání?? :evil: Tak to podsedáku nejdu! Jdu pohledat nějakou velkou kvalitní sedačku za rozumnou cenu… :wink: Díky za rady!

Hellenko - ahój! :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5018
23.4.09 10:39

Tak teď mám brouka v hlavě…Moc se v tom nevyznám, dcera je teď v sedačce do 13kg, právě jsme s manželem uvažovali, že další koupíme od 9 do 36kg, aby jí vydržela až do doby, kdy nebude potřeba nic…
No, tak uvidím, možná to přehodnotím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
23.4.09 10:53

Anduli, pokud hledáte nějakou kvalitní 15-36 a za co nejnižší cenu- téměř cenu lépe polstrovaného podsedáku, tak co třeba Cybex Solution- cena pod 2000,– a má 4 hvězdičky z bezpečnosti:
http://img.mimishop.cz/…/a673654.jpg /> a hlavně ochrání dítě daleko lépe a vydrží až do 150cm či 35 kg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
23.4.09 10:54

Judycum, po vajíčku je lepší jít do sedačky 9-18 a ptom 15-36 než jednu vícekategorickou 9-36, ale o tom zde již bylo popsáno mnoho, projděte diskuze a zkuste to přehodnotit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
23.4.09 11:15

Nejbezpečnější je sedět doma na zadku. Máme dvě auta, celkem 4 sedačky a jedna z nich je obyč podsedák pro dceru co je o měsíc mladší než Vaše. Jezdí v něm už tak tři měsíce ráno do školky a na nákupy, na delší trasy má sedačku co se dá polohovat s pětibodovýma pásama. Podsedák si taky bere když jede s našima, se strejdou a tak (stěhovat velké sedačky s upínacíma prvkama je fakt horor, hlavně do/z třídvéřáku). Používáme k němu takovou klipsnu na pás, co se s ní sepne nad ramenem a nedovolí aby se dítě škrtilo (manžel má v Citroenu takový zářez přímo v obložení zadního sedada, na co ti francouzi nemyslí?).
A co je bezpečnějšího na zádové opěrce než na opěradle sedadla?
Pokud budou lidi řídit jak řídí a pro „zvýšení pocitu pasivní bezpečnosti“ budou jezdit tankama (CRV, SUV a další nenažrané krávy), tak ti při střetu nepomůže ani Iso-Iso klidně certifikované podle ISO. Na hvězdičky nehraju, homologace říká vyhovuje/nevyhovuje, podle toho se řídím a řídím tak abych nemusela testovat na vlastních dětech.
Je to každého věc, jen dodržovat: Jakákoli sedačka lepší než žádná!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama