Podzimní truhlíky

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 02.09.10 21:57
podzimní truhlíky

ahoj holky co dáváte na podzim na okna? chci nějak osadit truhlíky, letní už jsem zrušila, spadli mě z oken a bylo po nich. tak tam teď chci něco co by tam vydrželo i v zimě, problém je, že je to okno v patře tak aby to bylo ze země vidět :think:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 02.09.10 22:05

Co třeba nějaký vřes? Ten i když uschne, tak vypadá furt stejně - jeden takový mám doma :mrgreen: Prostě ho nezaleješ a vydrží ti v květu - už ho tak mám 2 roky.

A hlavně, že to uvidíš ty, ne? :mrgreen:

Ale je to zajímavá myšlenka, možná se nechám inspirovat :think:

liška
Echt Kelišová 7559 příspěvků 02.09.10 22:08

Ahoj, něco je tady
http://www.konev.cz/…ruhliky-100/
Já vystříhám muškáty, hlínu nechám, do toho napíchám větvičky tůjí, jehličnanů různě velikých, jeřabiny, suché trávy. Dopředu dám př. dřevo z břízy, jablka, okrasné dýně, kukuřici, šípky na delších větvičkách popř nějaké nakoupené zapichovací blbůstky, mašle atd… A vydrží i přes celou zimu, na Vánoce přidám vánoční ozdoby, po Vánocích sundám a nechávám do jara.
Fotky bohužel nemám. :mavam:

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 02.09.10 22:38

Já plánuji vřes a chrysantémy… Obojí vydrží až do sněhu. :wink: Jen musím někdy „odložit“ dítě k babičce a vyrážím do Hornbachu.

Jo a ty chrysantémy žluté. Svítí jako sluníčko, tak si aspoň natáhnu léto. Teď to u nás vypadá jako za sychravého podzimu, to fakt nesnáším… :cert:

goldenka
Extra třída :D 12681 příspěvků 02.09.10 22:43

ty chrysantémy by nemuseli být špatný jsou vyšší jak vřes, ten mě od země vidět nebude

Knihomolka
Kecalka 415 příspěvků 03.09.10 07:36

Zatím mi dojíždí letní dianthus a jahody, v jednom truhlíku mám ty zmiňované chryzantémy. Vřes je určitě skvělý nápad. Taky bych preferovala spíš tip na živé rostoucí venkovní truhlíky než aranže.

Teladradora
Závislačka 4491 příspěvků 03.09.10 07:43

Dobré ráno,
já jsem si taky dřív dávala vřes a vloni jsem nakoupila nádherné chrysantémy (takové ty koule, ale velikost takovou, aby se vešly spodkem do truhlíku) a nasadila jsem je „našikmo“ - to aby mi nepřekážely do okna, protože jsou ty koule veliký, ale tím pádem byly krásně vidět odevšad :palec: . Pře vchod a kolem venkovních schodů pak na podzim taky vždycky dám různě veliké dýně a pak taky obří kouli chrysantému a vypadá to krásně, hned má člověk v tom počasí lepší náladu. Můžeš si tam dát taky kaštany, nebo podzimní listí, je to moc hezký. No, ale samozřejmě praktická nevýhoda - před Vánocema musíš pak udělat truhlíky nové, já dávám větvičky a vánočně zdobím. To počasí mě štve, taky bych si už truhlíky ráda udělala, ale mně letos tak krásně drží pelargonie, tak je mi jich líto je vyhodit, pořád kvetou jako divý. Snad je stihnu vyměnit do porodu…ha. Hezký den a ať to máš hezký :dance:

proxa
Kecalka 331 příspěvků 15.09.11 13:11

Ahojky,budu dělat podzimní truhlíky a čtu tu o těch chrysantémách.jak to vypadá když přijdou první mrazíky…vydrží to?Děkuji

Genovesa
Extra třída :D 11242 příspěvků 20.10.12 10:50

Ahoj, tak se vřesem máte dobré zkušenosti? Já jsem udělala jeden aranžovaný truhlík z chryzantém a břečťanu, tak ten zmrzne, to je jasný. Ale na terase mám zavěšený truhlíky a v nich vřes a hebe. Myslíte, že to vydrží pěkný celou zimu :think:? Muži jsem slíbila, že jo.. :andel: :mrgreen: :mrgreen:

Vlajdulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.13 17:16
Podzim

Ahojky. Já dávám do truhlíku co zahrada dá a dozdobím dýničkama, houbičkama a pod. V zimě co se nehodí vytakám a dám tam vánoční věci a světýlka.

proxa
Kecalka 331 příspěvků 17.09.13 08:34

Moc krásné!!!
Jen si říkám-potřebuji ozdobit takových truhlíků 9kusů-to by asi bylo náročné :D

Vlajdulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.13 11:30

Není to moc náročné. Já mám těch rtuhlíků taky hodně. Akorát ostříhám letnišky(surfinie, pelargonie a pod.) a napíchám tam něco ze zahrádky, různé druhy thůjí a dojdu někam do lesa pro mech, šípek atd. Houbyčky i ten šípek jsem loni koupila umělý a to vydrží na spoustu let.Taky se mohou dát šišky z lesa nebo kukuřice z pole.Taky jsem loni vyžebrala od koňáků rocu slámy a někam kde se to hodilo jsem ji přidala.

Vlajdulka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.09.13 11:32
@Vlajdulka píše:
Není to moc náročné. Já mám těch truhlíků taky hodně. Akorát ostříhám letničky(surfinie, pelargonie a pod.) a napíchám tam něco ze zahrádky, různé druhy thůjí a dojdu někam do lesa pro mech, šípek atd. Houbičky i ten šípek jsem loni koupila umělý a to vydrží na spoustu let.Taky se mohou dát šišky z lesa nebo kukuřice z pole.Taky jsem loni vyžebrala od koňáků rocu slámy a někam kde se to hodilo jsem ji přidala.
Genovesa
Extra třída :D 11242 příspěvků 08.10.13 20:38

Tak jsem dnes zasázela do samozavlažováků 2× vřes, 1× libavku, 1× japonskou azalku (ta pokvete na jaře). Jsem fakt moc zvědavá, jestli to přežije do jara, jak říkala paní v zahradnictví. Máte některá zkušenost? Díky.

Blešík
Extra třída :D 12123 příspěvků 08.10.13 21:51

Ta azalka vypadá božsky (pan google poradil :lol: ). Já se chystám jen na vřesy, jsem lempl a nic jinýho by mi nepřežilo :roll: Zatím ještě přežívaj takové ty koule co se dávaj na hroby :oops: jak chcípnou tak tam fouknu vřes :pankac:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Tanečnice Lálová o Svobodovi: Několikrát jsem ho švihla kordem přes nohy!

Nikdy neměli ambice dostat se tak daleko, ale stalo se. V samotném finále... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >