Pohotovost domů?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  29.03.18 19:55
Pohotovost domů?

Jezdí domů k nemocným dětem „pohotovost“? Dítě mělo od včerejška horečky (přes 39,5), dnes ráno jsme se chystali k doktorce, která tam byla ale kratší dobu než normálně, takže nám zavřela před nosem (moje blbost měla jsem se podívat na stránky). Zburcovali jsme tedy známou a ta nás vezla na pohotovost do okresního města cca 25km. No dostali jsme atb, udělali výtěr a že má spálovou angínu. Jenže po příjezdu domů se do mě pustila tchýně, proč otravuji cizí lidi (manžel v práci a já neřídím) a nezavolám si pohotovost domů. Že by doktor ze sanitky dítě vyšetřil a dal atb doma. Že je to blbost? Podle mě by přijela normální rychlá, která nás odveze a já bych pak musela shánět odvoz domů nebo si zaplatit převozovou domů? Rozřešte nás, prosím :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Sofie92
Závislačka 3122 příspěvků 1 inzerát 29.03.18 20:00

No jako kvůli angine volat rychlou to by vás asi doktor v sanite sežral, těžko vozí ATB sebou, navic bez crp by vám je stejně nedal, takže by vás max odvezl na tu pohotovost a tam by vás nechal, není to taxik. :D

sunshine125
Kecalka 357 příspěvků 29.03.18 20:01

@Sofie92 že jo? Ale bude se se mnou do krve hádat, že jsem měla volat „pohotovost“ :mrgreen:

renap
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 29.03.18 20:02

Je to tak jak píšeš, s RZP nejezdí pediatr, jak přijedou, tak dítě sice vyšetří, ale vždy naloží a přivezou do nemocnice. A u nás to ještě funguje tak, že se děti přivezené rychlou hospitalizují Prý z výchovných důvodů.
A nemyslela to tchyně tak, že bys volala svoji dr:? Někteří to tak mají, že jim rodiče mohou volat i mimo ordinační hodiny, a oni přijedou až domů. Ale ATB a výtěry s sebou asi teda nevozí.

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1468 příspěvků 29.03.18 20:03

Pohotovost už opravdu nejezdí domů, dříve to tak bývalo, teď už ne. Buď se člověk odveze sám / taxíkem, nebo zavolá 155, která ho odveze. přijede 155, která k nezávažným stavům jezdí bez lekare, takže atb ti nedá. Odveze vás na pohotovost a bude remcat, protože blokujete sanitku pro vážné stavy… Lidi, 155 je opravdu pro život ohrožující stavu, nedělejte si z ní taxík… :pocitac:

Anonymní  29.03.18 20:04

@renap ne, doktorka končila dřív z důvodu nemoci. takže pak už nebyla na příjmu. Prostě to myslela tak, že jsem měla volat sanitku a že by daly ATB doma :roll:

medunka23
Kelišová 6576 příspěvků 29.03.18 20:08

To byvavalo, že byly na menších městech, kde nebyla přímo nemocnice a bylo tam zdravotní středisko, měli noční a víkendové pohotovosti, bývali tam praktičtí lékaři, a teda byla extra dětská a extra dospělá. Lékaři takhle i vyjížděli k pacientům domů, ani si nepamatuju kdy to zrušili. Vím, že tam lékaři moc nechtěli sloužit, ale fungovalo to tak, jak tvrdí tchýně.

renap
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 29.03.18 20:08
@Anonymní píše:
@renap ne, doktorka končila dřív z důvodu nemoci. takže pak už nebyla na příjmu. Prostě to myslela tak, že jsem měla volat sanitku a že by daly ATB doma :roll:

Ne, to fakt nedělají, ATB tam mají, ale do žíly pouze pro případ, že by přijeli třeba k meningokokové sepsi, aby dali hned, ale určitě nebudou ordinovat dítěti sirup. Tchyně asi ještě žije v jiné době. :mrgreen:

medunka23
Kelišová 6576 příspěvků 29.03.18 20:10
@Anonymní píše:
@renap ne, doktorka končila dřív z důvodu nemoci. takže pak už nebyla na příjmu. Prostě to myslela tak, že jsem měla volat sanitku a že by daly ATB doma :roll:

fakt ještě začátkem 90let takto jezdili lékaři rovnou sebou měli i léky, tak asi tchýně neví, že už to x let takto nefunguje

mamoch
Kecalka 430 příspěvků 29.03.18 20:11

Tchýně to zná z minulosti, to pohotovost jezdila za dětma. Pamatuju si to také. Teď už to tak není.

Anonymní  29.03.18 20:11

@renap ano, asi to myslí dobře, ale úplně mě vytáčejí ty její 30 let staré rady. Když říkam, že se bojím aby to nechytlo i mladší dítě (spálu mám já i straší), tak mi řekne ať jí dám jako prevenci paralen :roll:

lupilka.cz
Ukecaná baba ;) 1468 příspěvků 29.03.18 20:12

Hodně lidí to neví. Kolikrát mi někdo volá na pohotovost, at k němu přijedu, že se nemá ke mě jak dostat…

vertunka
Závislačka 3817 příspěvků 29.03.18 20:12

Dobre jsi to udelala. Volat rychlou k angine je na palici :zed:. Ta se vola k vaznym pripadum, nehodam, klidne i k porodu (treba prekotnemu), ale rozhodne ne k angine.

Anonymní  29.03.18 20:13

@medunka23 ví, ale pořád si to plete se sanitkou a občas jí to asi nedojde, že je mezi tím propastný rozdíl :lol:

novakova.t
Závislačka 2719 příspěvků 29.03.18 20:15

Řeknu to takhle. Dcera ktera nikdy vic jak 38,5st nemela. Jednoho vecera hystericky řev ze ji strašně bolí hlava a oči…po hodině breku usla. Pak jsem ji šla zkontrolovat za další hoďku a mela prez 40. Nikdy takový průběh nemela. Desila jsem se priznakum předtím. Tak jsem volala 155 oni ze pošlou sanitu ze se jim to taky nelíbí a chtěli naa vzít na neurologii. Nakonec ze na dětské a pak se uvidí.. Přijeli vzali nas do nemocnice(krce) kde CRP mela nízké a nic ji nenašli a nazpátek jsem si musela zajistit odvoz. Celou noc vysoké horečky a neslo to srazit. Rano dcera kolabovala byla bilo zelena jak hadrova panenka a to už jsme letěli se známým k dětské. Ta se ji podívala do krku ze je to jasna spalova angina. Pry mam počítat ze to ještě vyleze ta horečka a ze atb zaberou az za 72h. Hm…mela cely víkend 41st a nic nezabiralo na srazeni…max o 0,5st. Což se mi nelíbilo tak jsem volala na pohotovost ze mam fakt vyčkat ze stejnak stim nic neudělají ze mam srazet jakkoliv což ani neslo. Mala se neosypala(pry se osypat nemusí) horečky ze dne na den presli. Průběh tento od čtvrtka do úterý…masakr jsme si zažily. Držím palce :hug:

Příspěvek upraven 29.03.18 v 20:17

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Dětské hrnečky pro 1 000 maminek. Získejte ten svůj!

Máme pro vás unikátní akci. Philips Avent rozdává maminkám na eMiminu 1 000... číst dále >

Poradna: Život v manželově domě je peklo

Vy podáte dotaz, my vám na e-mail pošleme odpověď s praktickými tipy. Rady... číst dále >

Články z Expres.cz

Charlotte Štiková: Proč stojím za mámou a s kým dalším spala Ornella?

Reality show Štiky se točí především kolem vztahu Moniky Štikové a Ornelly... číst dále >

Objednávka dne: Odvážná kráska si na Mallorce zašla na jídlo. Bez kalhotek!

Po bujarém večírku jí vyhládlo! Ve fast foodu na Mallorce byla přistižena a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství účesu vévodkyně Meghan. Rovná si vlasy speciálním keratinem

Její vlasy vypadají vždycky perfektně. Hladké a lehce vlnité ji poletují... číst dále >

Vychytávky ekožen: veganské kondomy, kartáček z větve i pratelný tampon

Napadlo vás někdy, jak obyčejné hygienické potřeby zatěžují planetu? A přitom... číst dále >

Reklama