Pohřeb a hlídání dítěte

38
4.9.21 10:46

Pohřeb a hlídání dítěte

Ahoj,
máme dvouměsíční miminko a bohužel má babička zemřela. Za dva týdny má pohřeb a nechci tam brát malého a zároveň bych tam moc ráda byla - byly jsme si velmi blízké. Manžel chodí do práce a pohlídal by ho. Chci se zeptat: má na to ze zákona nárok nebo si musí vzít dovolenou? Moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
78301
4.9.21 11:08

@Diane1990 No, na hlidani ditete narok na volno nema, ale mel by narok na volno na dobu účasti na pohrbu. A jestli bude jezdit s kočárkem kolem, uz nikdo resit nebude. Nicméně, pokud ho chces doma na cely den, tak leda dovolenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25969
4.9.21 11:24

@Diane1990 Jak píše @j.a.n.i1
Ale já byla na pohřbu a pak i na následném posezeni v restauraci/kavárně s čerstvě čtyřměsíčním a bylo to v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35563
4.9.21 11:38
@Svistice píše:
@Diane1990 Jak píše @j.a.n.i1
Ale já byla na pohřbu a pak i na následném posezeni v restauraci/kavárně s čerstvě čtyřměsíčním a bylo to v pohodě.

Ne každé miminko to prospí, pokud je to uřvanec, nehodí se to.
Když umřel děda dětí, jedna dcera měla 15 měsíců. Byla zrovna nemocná, zařídila jsem si hlídání. V rodině měli miminko 4 měsíce a taky hlídala babička a dovezla až na trakt(hostinu).

Víš, že jsem hodně tolerantní vůči dětem kdekoliv, ale tady si myslím, že každý má právo se se zemřelým důstojně v tichosti rozloučit bez projevu kojence, i když je to dítě přímé linie. Zakladatelka to myslí dobře a ohleduplně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
4.9.21 11:51

Myslím jen na dobu pohřbu. Bude od 9 ráno a manžel musí být v 9 v práci. Bohužel tam nejsou moc ohleduplní a pokud to nestanoví zákon, má smůlu :( Malého tam určitě brát nechci, jak kvůli němu, tak kvůli ostatním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67
4.9.21 12:07

Na dovolenou na celý den nárok nemá. Ale pohřební služba dávala potvrzení o účasti na pohřbu (většinou prostě dali rodině prázdná potvrzení, kam bys napsala jeho jméno), což platí jen na dobu pohřbu, to by asi v práci mělo projít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2800
4.9.21 12:27

Přílohy k nařízení vlády č. 590/2006 Sb.
7. Úmrtí rodinného příslušníka Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne na:
c) nezbytně nutnou dobu, nejvýše na 1 den, k účasti na pohřbu… prarodiče jeho manžela

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25969
4.9.21 15:08

@Pears206 Manžel jezdil v době obřadu s kočárem, když dítě v restauraci začalo jevit známky únavy, tak jsme se šli projít. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6605
4.9.21 15:44

Vem mu tam potvrzení o účasti na pohřbu. Nebo ať tam jede taky a s malou bude jezdit kočarkem okolo a pak si vezme potvrzení sám. Nás se vždy jen zeptali, kdo potřebuje potvrzení a dali nám ho. Jméno ani nic takového neřešili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat