Pohřeb bývalé tchýně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.04.19 01:34
Pohřeb bývalé tchýně

Potrebovala bych poradit ohledne kondolence na pohrbu. Skoro 20let jsem byla vdaná za jejího syna a před 5ti lety jsem od něj odešla. Po celou dobu manželství byla ma tchýně něco jako moje adoptivní máma. I tchán mě měl strašně rád. Stále jsme si volaly a navstevovaly se. S ní i s tchanem jsme dohromady jezdili na dovolené. Byla úžasnou babičkou našim dvěma dětem. Po rozchodu jsme se stále občas navstevovaly a telefonovaly si, ale tchán se mi začal vyhýbat. Prý jsem ho zklamala. S mými rodiči byli i nadále přátelé. Mam vyborne vztahy i s exmanzelem. Asi po roce od rozchodu si můj exmanžel našel partnerku a tchán si nepřál, abych k nim nadále chodila. Tchyne potom mela mozkovou příhodu a ja ji i s detmi navstevovala jak v nemocnici, tak i v LDN. Nova partnerka meho ex tam nebyla ani jednou. Když se tchýně vrátila domů, tak jsem za ní ještě chodila, ale když ex začal se svou partnerkou bydlet, tak jsem tam přestala chodit, jelikož jsem se pohadala s tchanem. S tchýni jsme si potom uz jen telefonovaly. Deti tam chodily samy. Se svagrem a švagrovou jsem v kontaktu několikrát za týden. Jsme přátelé. A kromě tchána nikdo tu slečnu nemusí. Včera tchýně zemřela a švagr se švagrovou zarituji pohřeb. Dnes jsem u nich byla a pomáhala vybírat hudbu a roznaset parte. Misto aby jim pomaha muj ex se svou partnerkou. Ona tchyni skoro neznala. Viděly se jen asi 5× do roka. U švagra byl i tchán a krásné jsme si popovídali. Pozvali ne i s mými rodiči na smuteční hostinu. Ta žena byla polovinu mého života jedním z nejdůležitějších lidí, který mě formoval a…prostě byla úžasná. Švagrová chce, ať sedím s dětmi, jako s vnoucaty mezi rodinou. Ale vzhledem k rozvodu, který proběhl už rodina nejsem. I když mi švagrová nechala vystavit paragraf a na partě raději nedávali jména, aby tam nefigurovala ta nová. Mám kondolovat i svým dětem, té slečně mého ex nebo jen tchanovi…jsem plná emocí a hlavně zmatku. Díky za rady.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
pedigka
Ukecaná baba ;) 2012 příspěvků 24.04.19 03:49

Promiň, že reaguji mimo téma, ale musim. Odpověď na otázku neznám, ale těší mě, že i přestože jsi rozvedená, tak máš s rodinou bývalého manžela tak hezké vztahy. To se jen tak nevidí. Je mi líto, co se stalo tve bývalé tchýni, z tvého dotazu je cítit, že jsi ji měla ráda :hug:. Upřímnou soustrast

solip
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 24.04.19 05:54

Urcite je slusne kondolovat cele blizke rodine, takze tchanovi, svagrove a svagrovi, byvalemu muzi i jeho nove partnerce. Jaky mela vztah s tchyni neni tvoje vec a pokud bude sedet mezi pribuznymi v prvni rade, tak je na miste vyjadrit uprimnou soustrast i ji. S detmi bych byla opatrna, ja bych je z toho radeji vynechala (z te kondolence). Nepises, kolik je jim let, samozrejme pokud jsou starsi, tak uz asi muzou vyjadrit svuj nazor, jestli chteji nebo ne. Ja ze sve zkusenosti uz bych nechtela - bylo mi deset, kdyz mi zemrel deda, takze jsme na pohreb i sestrou sly. Celou dobu jsem jen plakala (a to nebyl deda, ktery by mi byl blizky, vidali jsme se parkrat do roka, v podstate mi byl cizi), proste mi vadila ta atmosfera. Dodnes si pamatuju, jak jsem po obradu chtela ven na vzduch, ale musela jsem tam stat a prijimat kondolence od lidi, ktere jsem vubec neznala… Kdybych mohla (jako dite), poplakala bych si radeji chvilku sama doma a sla az na Kar, kde uz ta atmosfera byva veselejsi, vypravi se historky, vzpomina se.

Uživatel je onlineterien
Extra třída :D 11258 příspěvků 24.04.19 06:16

Svým dětem bych nepřála, zbytku rodiny ano.

TeSudička
Kecalka 475 příspěvků 24.04.19 06:21

@pedigka :palec: :palec: :palec: presne tohle se mi honilo hlavou, kdyz ksem prispevek cetla…ze je hezky, ze take jsou/byly tchyne, u kterych se nemusi strihat metr, kdy to prijde (samozrejme nadsazka). :lol:
Anonymni preji uprimnou soustrast, poslala bych kondolence jen nejblizsi rodine :mavam:

Arien1
Povídálka 12 příspěvků 24.04.19 06:31

Děkuji. I když své děti stále vidím jako malé, tak to jsou již dospěli plnoleti lidé.

Arien1
Povídálka 12 příspěvků 24.04.19 06:36

Tato tchyne byla ženská s velkym Ž. Nikdy na ni nezapomenu.
Už anonymní nejsem :)

Šáruší
Ukecaná baba ;) 2153 příspěvků 24.04.19 06:54

Já tedy nevím, ale pokud budeš sedět v první řadě, tak nekondoluješ, ne? Pokud budeš sedět mezi svými dětmi jako mezi přímými pozůstalými, jako že ano seď, tak první řada si navzájem nekondoluje. My to máme dva měsíce za sebou, jak jsme se nejbližší rodina sjížděli na pohřeb do obřední síně, tak jsme si v té „čekárně“ podali ruku, obejmuli se, proběhlo takové to uplakané objetí a je mi to líto, pak jsme si sedli do první řady a když se pak kondolovalo, tak se první řada postaví a kondoluje ten zbytek té první řadě, ne první řada sobě navzájem. Vy jste si přeci už se svými blízkými projevili soustrast před pohřbem. Navíc nesouhlasím, že už nejsi rodina, Jsi, máš s nimi výborné vztahy, jsi máma jejich vnoučat. Vždycky budeš jejich rodina. Nové partnerce, která se nestarala, neznala, nenavštěvovala nemusíš kondolovat. Ještě nejsou ni manželé, je to prostě nějaká přítelkyně, která tchyni ani neznala a nevídala. Nemáš k ní povinnost. Sedni si klidně mezi své děti k nejbližší rodině, pokud s tím nemá problém tchán.

Arien1
Povídálka 12 příspěvků 24.04.19 07:01

Nemá. Jsem i se svými rodiči od něj pozvána na kar. Dokonce dneska jedu i k nim do bývalé práce s parte a včera jsem pomáhala i s výběrem hudby a on byl u toho. Včera byl moc hodný. Zase ten starý suprovy děda.

7.straka
Zasloužilá kecalka 760 příspěvků 1 inzerát 24.04.19 07:15

Jako jak kondolovat? Snad už jste si všechno řekli, tak bych se na nějaké oficiality vybodla.

Petra Z
Hvězda diskuse 52779 příspěvků 24.04.19 07:23

@terien co by jim měla přát???

Uživatel je onlineterien
Extra třída :D 11258 příspěvků 24.04.19 07:24
@Petra Z píše:
@terien co by jim měla přát???

Popřát upřímnou soustrast

Petra Z
Hvězda diskuse 52779 příspěvků 24.04.19 07:25

A jak píše @Šáruší
Vy si navzajem vyjádřite soustrast před obřadem, objetí, podáním ruky…to asi vyplynr ze situace
A pokud budeš v první řadě, kondoluje se jen vám…vy už si navzajem ne

Uživatel je onlineMimis2017
Ukecaná baba ;) 1591 příspěvků 24.04.19 07:26

Budeš sedět v první řadě, jsi součást rodiny. Nekondovala bych. Nedávno jsem byla na pohřbu a byla tam ta samá situace. Bývalá manželka seděla normálně mezi rodinou a nekondolovala.

Petra Z
Hvězda diskuse 52779 příspěvků 24.04.19 07:26

@terien pozor na to…ta se nepřeje…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama