Pohyby po 30.týdnu těhu

60
3.11.06 11:30

Pohyby po 30.týdnu těhu

Prosím o vaše rady. Jsem ve 30.týdnu těhu. POhyby cítím asi od 19.týden, posledních asi 6.týdnů velmi intenzivně. Spíše až tak že je nejem cítím ale hlavně vidím. Na bříše se dělají boule, když prcek kopne, tak to cukne bříškem do strany - no však určitě víte co myslím. Teď už ale třetí den neccítím cuky pod žebry jako před tím (prcek poslední dvě kontroly u dr. byl hlavičkou dolů) ale cítím - teda když vůbec něci cítím, spíš jen mravenčení nebo lehké záchvěvy a hlavně spíš dole v podbříšku. Mám strach jestli je vše OK, ale zase si říkám že je blbost letět do nemocenice, když mám pocit že ho občas cítím. I 15× denně -ale byla jsem zvyklá na opravdu kopance a ne takové občasné polechtání a hlavně v těhle místech. Co vy na to ???? :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22315
3.11.06 11:41

Dandy, pokud pohyby citis i nadale, melo by to byt OK, jen mam pocit, ze prcek se otocil hlavinkou nahoru..........

neboj, jeste ma cas se pretocit, ale pokud mas pochybnosti, zajed si k doktorovi, pro klid duse........

K

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
peka83
3.11.06 11:47

Dandy

možná to ej tím, že mimčo už je větší . já mám doma knížečku do tkeré semtam nahlídnu a mimčo prý už ted´bud ekopat tak 10 až 12 krát za den, protože ej veliké a má méně prostoru už tam sebou nemuže tak házet.Ale kdyžtak pros vůj klid si zajedˇ vždytˇnatom že máš strach nic není. já byhc taky jela kdyby se malej neozval.

• Nahlásit
  • Citovat
11935
3.11.06 12:31

ja jsem jela do nemocnice kdyz jsem pohyby citila min a idelali ultrazvuk a nikdo se nezlobil ze jsem prijela spis mi vynadali ze jsem mela prijet driv uz dopoledne a ne az vecer… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15326
3.11.06 12:47

Dandy,
já jsem taky byla v nemocnici na kontrole, když jsem necítila pohyby, a všichni na nás byli moc milí, natočili mi monitor a udělali ultrazvuk. Tak se neboj a pro klid duše tam zajeď.
Myslím, že možná je prcek otočený ručičkama a nožičkama k páteři, tak proto toho moc necítíš.
Ať je vše ok! M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
3.11.06 13:37

j myslím, že je to OK. Mimčo se asi zas přetočilo naopak, nožky má dole a možná kpope jakoby dovnitř, tam, kde to tolik nemůžýeš cítit.

Ohledně přetočení nestresuj, to, že byl ve 30.tt hlavou dolů vůbec nic neznamená.To se od té doby může přetočit ještě 100×. Poloha plodu se obvykle ustaluje kolem 35-36.tt.
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
3.11.06 18:36

Dandy,

já jsem 32+4 a můžu Ti říct, že ty kopance zas přijdou. U nás je to tak, že třeba 2 dny jsou klidnější a pak se další 2 dny u kopanců prohýbám i na ulici. Tak nezoufej a hlavně klid

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60
3.11.06 18:42

Moc díky

HOlky moc díky za uklidnění. Běžnou kontrolu mám v pondělí tak snad mě to nedonutí jet ještě o víkendu. Kdybych necítila nic tak už jsem tam, ale něco cítím, jen je to úplně jiné. Zrovna před chvílí jsem pozorovala břicho. Prostě mám pocit jako by se tam točil, jen to necítím jako silný záškub, ale spíš jako tlak - jako by prostě tlačil a hýbal se ale ne jednorázově kopl až bříško nadskočí. Napadlo mě jestli nemohl nějak stočit nožky dovnitř a to co cítím jsou třeba zádíčka, které tlačí na břišní stěnu … no jsem zvědavá, snad bude vše OK. Je to nezbeda ten náš kluk - někdy kopal tak až jsem ho přemlouvala aby na chvíli usl, protože to až bolelo a teď bych zase za takové vyvádění byla vděčná. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
4.11.06 19:21

Pokud jsi z toho nervní - což se nedivím, zkus tohle: sedni si do takového pololehu na zádech, z každé strany bříška si dej dlaně a zatřes si bříškem, hlasitě si s mímem začni povídat, můžeš si zkusit nad bříškem i hlasitě tleskat. Když mám pocit, že se mi mimčo dlouho nehýbe tak to udělám - jemu to neublíží, mě to uklidní a doporučili mi to i v porodnici. Pokud máš i tak pochybnosti, tak si klidně zajeď do porodnice na ultrazvuk - maximálně tam budou nepříjemní, ale myslím, že tě nikde nevyhodí - a co bychom pro svoje míma neudělaly ne? :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama