Vážná hudba v těhotenství

1.11.06 20:07

Vazna hudba v tehotenstvi

Zacinam 18tt, podle doktorky, mereno od poslednich menses, dokonce uz 20tt a to je pry doba kdy miminko zacina slyset zvuky zvenci.
Doslechla jsem se, ze kdyz mu poustime vaznou hudbu, rozviji to jeho mozkove bunky.
Ja bohuzel nejsem bezny konzument vazne hudby, ale rada to pro male udelam. Nasla jsem doma ovsem pouze Cajkovskeho Slovansky pochod, a ponekud trpim :?
Je tu nekdo kdo se vyzna ve vazne hudbe a poradi mi neco lehkeho, dobre poslouchatelneho? Mam v planu si koupit Dvorakovy Moravske dvojzpevy a Slovanske tance, tak daleko jeste me hudebni vzdelani saha, ze vim ze je to melodicka zalezitost. Ale co dalsiho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2733
1.11.06 20:32

Ahoj, já poslouchala v těhotenství Mozarta a Vivaldiho-taky nejsem běžný konzument vážné hudby, ale tohle se poslouchat dá, navíc hlavně Mozart je pro mimča v bříšku doporučován:)
A pak se dají koupit spešl CD pro miminka v břichu, je to taková relaxační hudba. Denně jsem 1-2 CD poslouchala ve stejnou dobu a snažila se u toho relaxovat. No třeba moje dítko bude inteligentní, nicméně vůbec nebyl kliďas, ale pěkně uřvané mimčo. Teď je ale zlatý:)
Hlavně přeji pohodový zbytek těhotenství, dobrý porod a zdravé miminko:)
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.11.06 21:34

diky kristain za radu i prani:) mozarta mi doporucovalo uz vic lidi, tak to vyzkousim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11935
2.11.06 07:35

no nevim podle me to jsou jen babske reci… :roll: za par tydnu se budes ptat jak vyvolat porod a stejne ruzne veci nepomohou… je to dano geneticky a ne tim ze poslouchas vaznou hudbu :roll: a hlavne kdyz ji neposlouchas normalne a nelibi se ti tak se nebude libit ani miminku…

je to muj nazor tak me neukamenujte :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1652
2.11.06 09:25

ahoj,

taky si myslím, že pokud nemáš k vážné hudbě vztah tak je pouštění a poslouchání v těhotenství tak trochu na nic…raději bych poslouchala to co se mi líbí, to co dokážu prožít, to dá mimču určitě víc. a pokud to děláš jen pro rozvoj mozkových buněk je to podle mě nepřirozený a pozná se to ;-)

ale zase třeba tomu přijdeš na chuť, doporučuju Malou noční hudbu-mozart je opravdu pěkný na poslech, Vivaldi čtvero ročních období se dá taky…určitě jsou toho mraky..já mám pár oblíbených skladeb, poslouchala jsem je pravidelně..už od 15ti, no a zrovna v tomto těhotenství mě nebere krom red hotů snad nic…;-)

tak pěkný poslech

Zdenik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.11.06 11:52

vážná hudba

Ahoj,
tohle je dobré téma, pro mě taky velice aktuální. Jsem teď v 19tt a povoláním jsem hudebník - hraju v divadle v orchestru a v několika kapelách. V minulém těhotenství jsem byla doma a prckovi hrála celé dny na klavír, protože jsem se nudila (většinou právě zmíněného Mozarta) a musím říct, že je hodně muzikální. Jakákoliv hudba ho zaujme, tančí a soustředí se. V tomto těhotenství miminko taky slyší hudbu každý den, ale ne vždy to je úplně klidná záležitost. Když Vám za zády najednou bicista třískne vší silou do gongu, je to docela šok. Ale většinou jsou opery bez takových šíleností.

Mozartovy skladby (klavírní) jsou fajn a já je mám ráda, pohodový je taky třeba Chopin a ost. romantiční skladatelé.
Tak pěkný poslech… :D

• Nahlásit
  • Citovat
862
2.11.06 14:13

Ahoj, já jsem tedy v těhotenství nějak extra vážnou hudbu neposlouchala a stejně mám jen pár oblíbených skladeb. Ale teď se mi už podruhé stalo, že Jenda při chování usnul (aniž bych to chtěla) při Čajkovského klavírním koncertu. Ten mám tedy taky ráda. Asi záleží na povaze dítěte, jestli bude mít k hudbě vztah či ne.
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2346
2.11.06 21:06

No, nechci Vas zklamat, ale zkuste si vlezt do vany plne vody, ponorte si hlavu, puste si k tomu vysavac a pak toho Mozarta, asi mi date za pravdu, ze k Vam toho moc nedolehne. Presne takhle vnima zvuky miminko v deloze (vysavac simuluje hluk krevniho obehu). Takze mimi ma sanci slyset maximalne nejaky ten ultra silny gong, ale ten v Mozartovi moc neni :D . Navic zadny vyzkum neprokazal souvislost poslouchani vazne hudby v prenatalnim veku a IQ. A zda se mi to logicke, protoze proc by jako zrovna vazna hudba mela rozvijet IQ a ne treba rock ci hasicska sirena? Pro mozek naprosto stejne podnety - hluk. Navic mimi nevi, ze se ma tvarit inteligentne, protoze hraji Mozarta :) . Jsem rozhodne skeptik a spis je to komercni tah… Linda

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2263
3.11.06 21:08

Moc pěkné téma!
Jsem jak některá z vás taky muzikantka a učitelka na ZUŠce. Myslím, že se mermomocí překonávat nemusíte, ale jistě „lehčí“ skladby jen prospějí. Už tu zazněly dobré tipy : Mozart - Malá noční hudba, Vivaldi - Čtvero ročních dob, Dvořák - Slovanské tance, Händel - Vodní hudba, Bach - Braniborské koncerty ........toho by bylo. Zkuste se zeptat v obchodech na nějaké směsi nejznámější skladeb. Mají se ale sluchátka přikládat na bříško, jinak to miminko stejně neslyší.
Myslím, že nejdůležitější je , aby jste s miminkem mluvily a zpívaly mu. Hlas matky vnímá nejvíce, protože se to v těle rozechvívá.

Přeji vám hezké těhulkovství a zdravá miminka! Kati

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
3.11.06 22:00

Ahojte,

tak já to neberu zase až tak vážně, hudbu jsem poslouchávala často jakoukoliv (vč. vážné) a kdekoliv… Ale mohu říct, že největší zážitky měl náš Pavlík patrně z hudby puštěné v autě (cestovala jsem denně a velmi často) … Madonnu, Depeche Mode, Red Hot Chilli Peppers a Limp Bizkit (nejfrekventovanější CD´s) spolehlivě už od malinka rozlišuje od jiných skladeb a paří na to jak o život :lol:

Takže podle mne jde taky o to, jak se při tom poslechu cítí maminka, jestli to nějak „prožívá“ (zpívá, pohybuje se, cítí) - jestli chápete, jak to myslím…

Tak ať máte muzikální miminka :wink:

Peťula

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4548
16.11.06 05:58

Ahoj - ja taky nejsem zadny extra odbornik na vaznou hudbu, ale pro miminko jsem koupila :,-(u CD, poslechla a vybrala to, co se mi zdalo nejlepsi. Doporucuje se Mozart, pro variabilitu hudby.
Dovolim si nesouhlasit s nazorem, ze je to blbost a babske reci. V soucasne dobe muj muz pracuje ve vyzkumnem ustavu, ktery se zaobira mozkem, spousta lidi, s kterymi se stykam tam pracuje taky a dle vyzkumu, je jednoznacne, ze pro rozvoj pameti a inteligence je nezbytny dostatek podnetu, a jiste se mnou budes souhlasit, ze prijemna hudba dava miminku vic podnetu nez jen kruceni zaludku. Samozrejme, ze cast toho vsecho je vrozena, ale urcite to uz v brise funguje stejne jako po narozeni - pokud se svemu diteti matka venuje, bude mit „chytrejsi“ dite, nez ta, ktera s nim nemluvi, nehraje si s nim atd., i kdyby vrozena inteligence byla stejna.
A jedno dobre doporuceni - pokud proste vaznou hudbu nemuzes vystat, dej si na brisko sluchatka a pust hudbu vyhradne pro mimi.
Ja mam ted na brise sluchatka a poustim svemu miminku klavirni skladby Kevina Kerna - muzu vrele doporucit - moc prijemna relaxace, bohuzel jsem v praci, takze nemuzu poslouchat spolu s mimi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4548
16.11.06 06:35

Trosicku zmateny, ale preci - clanek o dulezitosti zvuku a hlavne matcina zpevu pro dite uz v brisku.
http://www.pozitivni-noviny.cz/451.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.11.06 10:12

My posloucháme i zpíváme

Ahojki všem,

já jsem mělaprvní těhu rizikové takže jsem dělala spoustu věcí, které uklidňovali mě i mimi. Poslouchali jsme MOzarta, koukali na balet, poslouchali zpěv delfínů a velryb a myslím, že to mimču neuškodilo a mně to dělalo dobře na duši. Pppěkně jsem si k tomu lehla uvařila si voňavý čajík a udělal si pohodu.
Teď čekáme další přirůstek a je to hodně podobné. Prostě místo rádia si občas při hraní pustíme delfíny nebo MOzarta. Máme samozřejmě i CD s dětskými písníčkami a říkankami a s HUgem zpíváme - no tedy já zpívám a Hugo na mě kouká co to jako dělám a jestli to myslím vážně. No prostě si to užíváme.
Jinak pozitivní vliv muzikoterapie je zcela prokazatelný, ale je to na každém co si zvolí. Já si těch devět měsíců hodlám užít - vždyť to uteče jako voda Jarka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
782
18.12.06 13:40

Mozart

Ahoj,
zdravim Vas vsechny, vaznou hudbu jsem poslouchala vzdycky rada, ale nevim, jestli je to tema vsema hormonama v tehotenstvi ci co, hlavne kdyz si poustim Mozarta, tak brecim o zavod…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.10.12 20:48

Krásná skladba je třeba CANON IN D MAJOR-Johan Pachelbel a AIR-J.S.Bach. :potlesk: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama