otec neznamy

Sarik78
1.11.06 17:01

otec neznamy

Ahoj Holky,

jsme strasne smutna a potrebuju poradit. Jsem s pritelem 3 roky, planujeme na pristi leto svatbu a potom jsme se chteli snazit o miminko. I kdyu HA jiz neberu, pokud by se zadarilo uz ted, byli bychom oba stastni.
Prosim Vas o radu a dekuju predem.

Příspěvek upraven 01.11.09 v 17:53

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1.11.06 17:30

otec

Ahojky ,napadlo mě toho mnoho ,ale nebudu moralizovat a doufám ,že se žádná štoura nenajde .
Napadlo mě spíš zajít na utz a zkusit poprosit dr. aby co nejpřesněji zkusil vypočítat datum početí.I když ani to nebude jistý ,ale pokud by tam byl týden kdy víš že si 100% byla doma a dál od datumu té cesty .Mohlo by to třeba pomoct.

Nic jinýho mě nenapadá s těhu testu toho moc nevyčteš nechala bych to na doktorovi ,stejně tam musíš pokud by ses stejně rozhodla pro interupci.Ale nevím jak bys tohle vysvětlila příteli.V dalších těhu se do průkazky píše počet těhu porodů a interupci.Holka nezávidim ti .

Majdalenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2619
1.11.06 17:31

Ahojky Sariku,

otcovstvi se pred narozenim ditete neurcuje, tezko se totiz ziskavaji bunky plodu (to jde jen z plodove vody, pupecniku nebo choriovych klku) . A po narozeni jsou k tomu potreba bunky tvoje, mimca i otce. V podstate staci i jeden vlas s korinkem. Mozna za par let to pujde jen z tve krve a krve otce, ale zatim je tahle metoda v plenkach a rozhodne se ted bezne neprovadi.

Dr ti podle UZV muze sdelit pribliznou dobu poceti +- par dni a ty pak muzes vysledovat, jestli ti to sedi do toho „uletu“. Ale jistotu asi nebudes mit nikdy.

Rozhodnout se budes muset sama… jen jsem ti chtela rict, ze skoro ctvrtina deti (podle jakesi statistiky, o ktere mi pred par dny rikal manzel) ma jineho biologickeho otce, nez si mysli. A taky, ze dite je velky dar a nemuze za chyby svych rodicu…

Mata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
1.11.06 17:46

Ahoj Sariku,

nezávidění hodná situace :?
Jen stručně - spolužačka z gymplu před lety řešila vlastně to samé, opravdu jí pomohl dr. se svým odhadem délky těhu dle UTZ.
Samozřejmě 100% jistota to není, záleží na tom, jak jsi na tom s „frekvencí“ styků s přítelem. Spolužačka to tenkrát měla „jednoduché“ - rozmezí cca 2týdnů mezi oběma chlapy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Sarik78
1.11.06 17:49

Holky, dekuju Vam za odpovedi a hlavne za to, ze vase prispevky nejsou odsuzujici. Uz jsem si na zitrek domluvila termin u doktora, tak snad budu pote chytrejsi :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
2857
1.11.06 18:47

Ahoj

mě podle UTZ seděla obě těhu… prostě když mi dr. řekl, v kolikátém tt jsem - tak u prvního to souhlasilo na den přesně (dodnes si utahujeme ze známýho, že kdyby neodvolal sjíždění řeky tak by tu Michal nebyl:o) - u současnýho +- 1 den (prostě jsme 2 dny trošku tlačili na pilu tak nevím jestli středa nebo čtvrtek:o))))… takže pokud máš delší rozestup mezi snažením a úletem, tak by to směrodatný být mohlo… ale znáš to nic není 100 %tní.

Pak už bude rozhodnutí jen na tobě. A jak píše MataP - taky jsem viděla nějaký dokument BBC o tom že strašně mužů vychovává děti, které nejsou jejich biologické, aniž by o tom věděli… to pak záleží už jen na ženě, zda se s tím dokáže poprat a držet pysk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
1.11.06 18:57

Ahoj, pohledala jsem ti ve starsich diskusich a nasla jsem nektere, ktere by ti mohly pomoci:

http://emimino.cz/modules.php?…

A jeste jedna souvisejici jen vzdalene:

Doufam, ze se situace vyvrbi k nejlepsimu konci pro vas vsechny…
Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.11.06 19:30
MataP píše:
Ahojky Sariku,

otcovstvi se pred narozenim ditete neurcuje, tezko se totiz ziskavaji bunky plodu (to jde jen z plodove vody, pupecniku nebo choriovych klku) . A po narozeni jsou k tomu potreba bunky tvoje, mimca i otce. V podstate staci i jeden vlas s korinkem. Mozna za par let to pujde jen z tve krve a krve otce, ale zatim je tahle metoda v plenkach a rozhodne se ted bezne neprovadi.

Dr ti podle UZV muze sdelit pribliznou dobu poceti +- par dni a ty pak muzes vysledovat, jestli ti to sedi do toho „uletu“. Ale jistotu asi nebudes mit nikdy.

Rozhodnout se budes muset sama… jen jsem ti chtela rict, ze skoro ctvrtina deti (podle jakesi statistiky, o ktere mi pred par dny rikal manzel) ma jineho biologickeho otce, nez si mysli. A taky, ze dite je velky dar a nemuze za chyby svych rodicu…

Mata

ni kdyz to jde z plodove vody, tak by to vlastne eventuelne mohlo jit. protoze vysetreni plodove vody se bezne dela zvlast u starsich matek. mozna na nejake soukrome klinice…ale ja bych si to dite asi nechala tak jako tak. nejspis bych priteli rekla pravdu. kazdy dela chyby

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2619
1.11.06 19:46

Marge, z plodovky ziskas bunky plodu, je to invazivni vysetreni, rizko potratu 1%, nevim o zadne soukrome klinice, ktera by ji delala kvuli urceni otcovstvi. Lze to udelat, ale musela by si to sama zaplatit a malo by to teda rozhodne nebylo, musi se nechat kultivovat odebrane bunky, pak molekularne geneticky porovnat „markery“ plodu, matky a hlavne otce! Stalo by to radove desetitisice.

Mata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.11.06 20:15

jj, to ja vim ze by to nebylo snadne. ale za penize se da vpodstate dosahnout vseho.

jeste me napada ze urcite reseni takove situace by bylo zjistit to po narozeni miminka a pokud by nebylo pritelovo tak ho dat k adopci. proste se mi nejak prici to ukonceni zivota, protoze to miminko za to nemuze, z jake situace vzniklo. a je tolik lidi kteri by miminko radi adoptovali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
1.11.06 20:34

margesimpson - to jakoze by donosila a porodila dite a pokud by nemelo vhodny geneticky zaklad, dala by ho pryc? A kdyby byl otec vyhovujici tak by si ho nechala? Tyjo, to mi prijde jako nejsilenejsi reseni vznikle situace…

Sariku, podivej, vidim to takhle:
Lekar ti potvrdi stari plodu a jsou dve moznosti -

bud je plod jinak stary nez tvuj „ulet“ (ale pozor na stari plodu a tydny tehu - je tam dve nedele rozdil - napr 5t+2d je plod stary tri tydny a dva dny) a je po problemu a pak si to vem jako ponauceni a drz jazyk za zuby az dosmrti

nebo se to kryje. A ted je zae nekolik moznosti.
Bud jsi s pritelem nic nemela plus minus par dni kolem a je jasne, ze je to kolegy.
Nebo jsi mela sex s obema a v tom pripade neni otec jisty.
V obou pripadech ti odber plodovky nebo jakykoli jiny test nic neresi, protoze ty se musis rozhodnout ted, zda se dite narodi nebo ne.

Pokud se rozhodnes tehotenstvi ukoncit, zvaz, zda to rozhodnuti uneses… Je to do dalsiho zivota silena zatez…

Pokud budes v tehotenstvi pokracovat, musis nebo nemusis s pravdou ven. Dokazes dozivotne mlcet? Je to tezsi nez se zda… Je onen kolega podobny na pritele? Vim, je to hnusne pragmaticka otazka, ale dedicnost je mrcha a pokud jsi ty a tvuj pritel oba modrooky blondaci a kolega cerny typ, tak je nejake tajeni nejisteho otcovstvi docela blbost… A hlavne, pokud se dite narodi, budes v prvni rade mama. Partnerka a manzelka az na druhem miste… Nebude to bud muz nebo dite…

Sama nevim, jak bych se zachovala, ale nastesti to resit nemusim…

Lesina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1234
1.11.06 21:30

Přečetla jsem si Tvůj problém a je to opravdu těžké. Sama jsem teď přemýšlela, jak bych se v Tvé situaci zachovala já. Pokud bych si byla 100% jistá, že to dítě není mého přítele, i pokud bych si tím nebyla jistá, asi bych to příteli všechno řekla a rozhodla se s ním. Popravdě, asi bych spíš uměla žít s pocitem, že můj muž nevychovává vlastní dítě, než že jsem nějaké dítě připravila o možnost žít, navíc, pokud bych nevěděla, jestli bylo manžela nebo ne.
Ale nejlepším řešením je podle mě svěřit se s tím právě jemu, bude to moc těžký, ale uleví se Ti a nebudeš se třeba celý život trápit.

Každému se může stát, že ujede, a pokud to nemá následky, tak jsem pro držet jazyk za zuby, ale pokud to následky má, musí se s pravdou ven, jinak to bolí mnohem víc.

Nechci Ti radit, jen tu tak přemýšlím, co bych dělala já a manžel se mnou souhlasí. Rozhodni se sama, ale tak, aby Tě to pak moc nemrzelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
83
1.11.06 21:49

Na Rodině je diskuse, kde jedna paní řešila to samé - jmenuje se Čekám dítě a nevím, kdo je otec… manžel nebo milenec? Je tam přes 500 příspěvků, ale možná se tam dočteš nějaké informace, které by ti mohly pomoct:
http://www.rodina.cz/diskuse3890.htm

Zakladatelka diskuse se nakonec rozhodla mimčo si nechat a manželovi vše říct - nejdřív to vypadalo, že to neskousne (na nějaký čas se od ní odstěhoval), ale pak se vrátil a na mimi se strašně těší :-) Nejspíš už i porodila, protože měla termín v říjnu. Takže happyend.

Já osobně bych na potrat jít nedokázala… To bych snad radši riskovala, že zůstanu s dítětem sama. Ale je to jenom můj názor, nikomu ho nevnucuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2619
1.11.06 22:18

souhlasim s Lesinou, napsala to dost vystizne…

Marge, to reseni s adopci mi prijde dost brutalni. Nedovedu si predstavit, ze jsem tehotna, pak zjistuju otcovstvi a pak davam dite pryc. K diteti v brisku si kazda maminka vytvori vztah a co ten pritel, co mu rekne, necha ho se tesit, nebo ho necha v nejistote 9 mesicu? Cele to tehotenstvi bude poznamena jeji nejistotou, at uz by pak vysetreni dopadlo jakkoliv, vztah matka/dite to poznamena…

A k te interupci, je potreba pocitat s tim, ze to zenskou poznamena fyzicky i psychicky. Je potreba dodrzet klasicke sestinedeli, to by si pritel mozna vsimnul. A psychicky je to jeste mnohem horsi, poblaznene hormony staci samy o sobe a kdyz se k tomu pridaji jeste vycitky svedomi…

Mata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.11.06 22:25

Ahoj Sarik, četla jsem si tvůj problém a musím říct, že to není k záviděníhodná situace ale řešit se bohužel musí!!!
Jak už tu bylo napsáno nech si dr.udělat UTZ a ten ti třeba napoví. Zkus opravdu dr.poprosit aby ti řekl nejlbižší možné datum početí a uvidíš. Já sama bych asi zatloukala, zatloukala, zatloukala ale nevím…v této situaci jestli by to bylo rozumné řešení, vždyť před sebou máme 50let života.....V každém případě ti držím pěsti ať už se rozhodneš pro jakékoliv řešení a kdybys měla chuť se nám zítra svěřit jak jsi u dr.dopadla tak napiš :-)
Držím palce!!!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama