Pojmenoval někdo své dítě Nathaniel?

62
9.6.20 11:22

Pojmenoval někdo své dítě Nathaniel?

Dobrý den, chceme syna pojmenovat jménem Nathaniel. Zvolil někdo z vás taky tohle jméno? Mám 6 týdnu do termínu porodu a musíme s přítelem už na matriku kvůli otcovství. Chtěla jsem se tedy zeptat jestli někdo má se zápisem tohoto jména zkušenosti. Jestli ho na matrice mají normálně někde zapsané a nebude s tím žádný problém a nebo budu potřebovat schválení od soudní znalkyně, že jméno existuje. Případně třeba v které zemi tohle jméno existuje. Ať to všechno když tak do porodu stihneme. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
9.6.20 11:25

@denula1 např.herecka Eva Burešová

• Nahlásit
  • Citovat
14519
9.6.20 11:27

@denula1 Je jich v ČR minimálně 59 a tahle forma je uvedená i v knize od Knappové, takže úplně bez obav. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
9.6.20 11:28

@Litta super :blush: děkuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14519
9.6.20 11:30

@denula1 A pro zajímavost nebo kdybyste tu přesnou formu ještě rozmýšleli, tak v posledním vydání je uveden Natanael, Nathanel i Nat(h)aniel. Zkrácené verze pak Natan, Nátan a Nathan. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
9.6.20 11:33

Nádherné jméno, skvělý výběr :palec: Mě by bohužel doma nic takového neprošlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
9.6.20 11:34

@Litta děkuji moc, já jsem právě nikde nenašla ten seznam povolených jmen :see_no_evil:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.6.20 11:36

Moje známá má Nathanael…ještě jedno jméno k tomu a příjmení absolutně česky znějící :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
62
9.6.20 11:37

@NinaU. No bylo to náročné si ho prosadit :rofl: ze začátku s tím přítel neměl problém, ale když se všichni kolem začali tvářit jako co to je za jméno, že ho nikdy ani neslyšeli tak pomalu začal protestovat taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
9.6.20 11:40
@Anonymní píše:
Moje známá má Nathanael…ještě jedno jméno k tomu a příjmení absolutně česky znějící :nevim:

Příjmení bude mít po mě. Mám tatínka cizince a k našemu příjmení se naštěstí hodí. Mít české příjmení tak tohle jméno asi nezvolím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14519
9.6.20 11:41
@denula1 píše:
@NinaU. No bylo to náročné si ho prosadit :rofl: ze začátku s tím přítel neměl problém, ale když se všichni kolem začali tvářit jako co to je za jméno, že ho nikdy ani neslyšeli tak pomalu začal protestovat taky.

Nikomu jméno před porodem neříkat! Zásada č. 1! :cert: 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62
9.6.20 11:43
@Litta píše:
Nikomu jméno před porodem neříkat! Zásada č. 1! :cert: 8)

Do budoucna jsem už poučena a jméno nikomu dopředu už neřeknu :grimacing:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14519
9.6.20 11:46
@denula1 píše:
Do budoucna jsem už poučena a jméno nikomu dopředu už neřeknu :grimacing:

Jako ono to zní zle nebo divně, ale ono to jednoduše může skončit tak, že všechny favority vám někdo zhnusí a co pak. Takže my konečný výběr zatím neřekli ani vlastním rodičům. 8o Což mě popravdě docela štve, ale nechceme to riskovat. Kdybych byla taková povaha, že by mi to bylo jedno, tak jo, ale já si všechno hrozně beru a pak o tom přemýšlím, takže kdyby vyloženě neskákali radostí, hned by mě to odradilo. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3206
9.6.20 11:55

Přesně.. Radši jména nerikat :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
9.6.20 12:19

Chodila jsem jako malá do skauta s klukem, co se jmenoval Nathaniel, tatínek se jmenoval taky Nathaniel a byl z Nigérie původně, maminka Češka…nedavno jsem koukala na rozpis u nás v práci a nějaký kolega se jmenoval Nathan a podle prijmeni soudím, že tatinek nebo maminka taky z nějaké africké země :) ale to je moje zkušenost s tím jménem, takže podle mě úplně v pohodě, neměl by byt problem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama