Dá se pokřtít v dospělosti a rychle?

Anonymní
26.3.14 20:28

pokrtit v dospelosti-rychle

Ahoj, potrebovala bych poradit, jak se nechat rychle pokrtit. Je to zduvodu, ze se jedu vdavat do ciziny, manzel je krestan a svatba bude v kostele. Ja ale o cirkvi nic mocnevim, natoz se pomodlit. Nechci tady aby me nekdo odsuzoval-spis radu nebo kontakt nanekoho, kdo by mi to udela. Navic jeste bydlim v Nemecku, coz je asi problem.

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Menora
26.3.14 20:29

Křest vyžaduje nějakou přípravu, je to obvykle několik měsíců, jen tak Tě nikdo nepokřtí.
Navíc, pro svatbu v kostele opravdu nepotřebuješ být pokřtěná, pokud je pokřtěný Tvůj partner, jeden z dvojice stačí.

  • Citovat
  • Upravit
1332
26.3.14 20:31

Křtění je u dospělého na dlouho. Já jsem teda měla svatbu v kostele a tady v ČR a stačilo, že byl pokřtěný pouze manžel. Jak je to v cizině nevím :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.3.14 20:32

V cizine ne.

  • Citovat
  • Upravit
Lizzi
26.3.14 20:33
@Anonymní píše:
Ahoj, potrebovala bych poradit, jak se nechat rychle pokrtit. Je to zduvodu, ze se jedu vdavat do ciziny, manzel je krestan a svatba bude v kostele. Ja ale o cirkvi nic mocnevim, natoz se pomodlit. Nechci tady aby me nekdo odsuzoval-spis radu nebo kontakt nanekoho, kdo by mi to udela. Navic jeste bydlim v Nemecku, coz je asi problem.
:lol: :lol: dobře ty, ale fakt nevím, kdo z farářů Ti to udělá :mrgreen: ;-)
ale teď vážně :oops: chce to nějakou přípravu, manžela nechtěl jeden bláznivej farář pokřtít ani po dvou letech přípravy :roll: :lol: ale pokud je budoucí manžel křtěný, tak křest jen kvůli svatbě nepotřebuješ 8)
  • Citovat
  • Upravit
5230
26.3.14 20:34

V dospělosti to opravdu nejde jen tak, nikdo tě nepokřtí na počkání. A je to jak píše @Menora, pro svatbu v kostele je potřeba aby byl pokřtěný alespoň jeden, i když teda nevím jaké jsou zvyky v cizině a taky záleží na knězi. Nehledě na to, že nechávat se křít jen kvůli svatbě, když to vlastně sama nechceš je trochu divný.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5164
26.3.14 20:34

Příprava ke křtu v ČR trvá 6-12 měsíců, záleží na „benevolenci“ kněze. A většinou se dospělí křtí na velikonoce, což už letos nestihneš.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12429
26.3.14 20:35

Tak rychle jak si představuješ tě nikdo nepokřtí. Navíc za tím musí být něco víc, jen svatba stačit nebude.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
393
26.3.14 20:40
@Bar20 píše:
Příprava ke křtu v ČR trvá 6-12 měsíců, záleží na „benevolenci“ kněze. A většinou se dospělí křtí na velikonoce, což už letos nestihneš.

Přesně tak, já chodila 6 měsíců do semináře a pak o Velikonoce jsem byla pokřtěna, bylo mi 18. Takhle rychle jak si zakladatelka představuje ji nikdo nepokřtí.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Jitka1976
26.3.14 20:41

Sory za OT, ale bez těch čárek a háčků…to je :mrgreen: :mrgreen: Přemýšlala jsem co je s krtkem…pokrtit… :think:

  • Citovat
  • Upravit
cher
26.3.14 20:41
@Anonymní píše:
Ahoj, potrebovala bych poradit, jak se nechat rychle pokrtit. Je to zduvodu, ze se jedu vdavat do ciziny, manzel je krestan a svatba bude v kostele. Ja ale o cirkvi nic mocnevim, natoz se pomodlit. Nechci tady aby me nekdo odsuzoval-spis radu nebo kontakt nanekoho, kdo by mi to udela. Navic jeste bydlim v Nemecku, coz je asi problem.

A nepopírá to všechno, co vlastně křest je? POkud to máš naprosto v knedli, pak se nevdávej v kostele, kde vyžadují křest obou.

  • Citovat
  • Upravit
Menora
26.3.14 20:44
@Anonymní píše:
V cizine ne.

Církev má určitá pravidla a ta jsou platná v každé zemi. Takže i v cizině stačí pro svatbu v kostele pokřtěný pouze jeden ze snoubenců.

  • Citovat
  • Upravit
cher
26.3.14 20:46
@Menora píše:
Církev má určitá pravidla a ta jsou platná v každé zemi. Takže i v cizině stačí pro svatbu v kostele pokřtěný pouze jeden ze snoubenců.

V katolickém kostele musí být křtění oba. V evangelickém to nevyžadují.

  • Citovat
  • Upravit
Menora
26.3.14 20:46
@cher píše:
V katolickém kostele musí být křtění oba. V evangelickém to nevyžadují.

Ne, nemusí. Na 100%.

  • Citovat
  • Upravit
Menora
26.3.14 20:47
@Attila8 píše:
to nevím kde jsi na toto přišla, já se vdávala s manželem teď v kostele a vše se zjišťovalo, oba jsme museli donést křtěcí listy, žádný farář neoddá nepokřtěného neznaboha…

Přišla jsem na to v kanonickém právu.

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně na Instagramu

Umožňuje to nová legislativa. Zjistěte podrobnosti.

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová