Poloha plodu koncem pánevním

243
23.10.20 21:02

Poloha plodu koncem panevnim

Dobrý den dámy, ženy maminky. Mimisek mi stále leží koncem pánevním a dle mudr je tam tak zadeckem napresovany že šance na otočení je minimální. Chci se zeptat, na netu důvody proč je takto je spousta zaráží mě vývojové vady plodu. Jaké to mohou být? Dále mě zajímá adaptace mimca po takové poloze všude píši že se nemá nosit v šátku ani ničem podobným no prostě plno hrůz. Tak se chci připravit co bude když se slečna neuraci otočit. Jakákoliv ráda, informace, i co se týče porodu potěší. Hezký večer

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8212
23.10.20 21:09

A v kolikatem jsi týdnu? Nikde jsem neslyšela, že by poloha plodu měla nějaký vliv na vývojové vady. To je nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
23.10.20 21:28

@Papaja 67
Koncem pánevním zůstává až 5 % mimin, všechny rozhodně nemají vývojové vady. A že by se nemohli nosit? Divný.
Uklidni se, je to prostě normální poloha mimča, která se dá odrodit i vaginálně. Nebo prostě půjde císařským řezem :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
23.10.20 21:29

@karkarka 33 týden. Všude co jsem hledala na netu tak na mě vyskocili věci ohledně placenty a pak i vývojové vady plodu tak nevim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
23.10.20 21:30

@Myška321 díky jelikož bude veliká podle mudr tak asi císař, mám doma už dva kluky co šli normálně tak teď je to všechno nový ale třeba se otočí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7194
23.10.20 21:31

@Papaja 67 a nechají tě rodit přirozeně? nebo „přikážou“ císaře?

známé se neotočil syn, druhorozený, rodila císařem

nic o vývojových vadách neříkala, jen že je to asi jednodušší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1953
23.10.20 21:31

@Papaja 67 Asi myslis spis potize a kyclemi, vzhledem k tomu, ze v tehle poloze asi miminko nema tolik moznosti pohybu? To bude zrejme velmi individualni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
23.10.20 21:32

@bublinek tak prý bude velká a to bych prý neporodila tak asi císař ale ještě pořád doufám že se otočí. Celková volba by byla na mě ale vědomě dítěti neublíží takže bych kdyby bylo nutno volila cisare

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1953
23.10.20 21:34

Je moznost zkusit i zevni obrat, ale je to takove kontroverzni tema, musi to delat zkuseny doktor. Taky mi to hrozilo a byla jsem rada kdyz se mimino samo otocilo. A nekdo mi rikal ze snad zabira i akupunktura.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
23.10.20 21:34

@Helca83 no píšou plno věcí ale ty kyčle asi vážně dostávají zahul to je fakt. No uvidíme co bude a nebude ještě je chvilku cas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1953
23.10.20 21:38

@Papaja 67 No co jsem si k tomu ja kdy hledala, tak jsem nasla jen toto ale myslim ze to nemusi platit pro vsechny takto narozene deti - vezmi si kolika celebritam delali cisar kvuli neotoceni (Alagic, Bagarova, mam dojem ze i Fajksova) a asi vse ok. Dvema znamym ho delali tez, jedna dokonce mela totez co Ty (dva porody prirozene, az treti cisar) a problemy u deti zadne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
23.10.20 21:45

Mám dvě děti. Obě dvě koncem pánevním. Obě dvě zdravé. Kyčle v pořádku. A normálně jsem nosila ;) radím nečist internet :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10870

Moje zkušenost: dítě KP a měla jsem i srovnání s kamarádkou, jejíž dítě se taky neotočilo. O vývojových vadách jsem neslyšela, zato jsem četla, že když se děti neotočí, mají nějaký důvod - třeba krátkou či omotanou šnůru, takže jsem to nijak nezkoušela, ani babskými radami. Kamarádka ano, vyzkoušela vše, vědecké i pavědecké metody, nepomohlo to. Dcerka měla nohy u uší a tu jednu si přilehla, zřejmě s ní nemohla moc hýbat. Takže jsem cítila jen velmi slabé pohyby (kamarádka naopak pohyby cítila normálně až silně). Jak měla tu nožku přilehlou, tak se tolik neosvalila a byla trochu slabší, srovnalo se to samo ještě během šestinedělí, i když jsme kvuli tomu chodili pro jistotu na fyzioterapii. Kamarádčino dítě nemělo žádný problém.

To nošení bude zakázané zpočátku, děti se narodí (aspoň ty císařem) s pokrčenými nožkami a nesmí se natahovat. Proto se v prvních týdnech ani neměří. Rozhýbou to rychle, pak nosit můžeš. A ještě se liší tím, že mají úplně placatý vršek hlavy. Dělala jsem si srandu, že kdyby dcera seděla, tak si na ni pokládám skleničku. To se taky spraví samo.

Jinak co se vývoje týče, dceři je 9měs., je zdravá, šikovná, psychomotoricky cca o 2-3 měsíce napřed.

Žádný strach a kdyby Tě něco zajímalo, ptej se… :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11042

Žádné zevni hmaty, mimino ma důvod se neotocit.
Cisar je na místě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.20 21:51

Je to 25 let ale já jsem byla otočená koncem pánevním a mám vývojovou vadou… Dysplazie kyčlí… Nemá ji každý… Jen někteří… Jenže mě jako dítěti zanedbali zdr. stav, tak si nesu problémy až do dospělosti… To nemá každý… Nedes se… Nás je jen malé procento…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama