Polohovatelná protisměrná autosedačka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terveji
Nováček 4 příspěvky 04.01.17 10:18
Polohovatelná protisměrná autosedačka

Dobrý den ráda bych vás tady poprosila o radu. Dceři (14 měsíců, 10,5 kg, 83 cm- poměrně dlouhánek) jsme pořídili autosedačku Besafe izi combi x4 isofix, jsme nadšeni z toho jak je velká a bytelná, ale máme problém s polohováním. Máme Ford Focus combi a zadní sedačky jsou dost zkosené, takže i když sedačku dáme do nejvyšší polohy na ležení tak je stále spíš v sedu a jelikož jezdíme docela dlouhé trasy, potřebujeme aby se jí v ní pohodlně spalo. Takže budeme muset nejspíš koupit nějakou jinou autosedačku. Můžete mi prosím poradit která autosedačka je více polohovatelná, protisměrná (může být i následně posměrná), na isofix (klidně i na pásy v pozici posměru jelikož druhé auto isofix nemá, ale není to podmínka) a hlavně bezpečná. Na ceně nám nesejde. Případně zda máte někdo nějaký tip jak to vyřešit aniž by jsme sedačku museli měnit, tak budeme rádi, protože z téhle sedačky jsme opravdu nadšeni. Díky všem za rady.

Reakce:

Bajuli
Kelišová 5026 příspěvků 04.01.17 10:25

@Terveji ahoj :mavam: rekla bych, ze novou sedacku kupovat nemusite be safe prodaval vyrovnavaci klin prave pro auta s vetsim sklonem sedacek, zkus zapatrat na netu :)

michee
Závislačka 3586 příspěvků 3 inzeráty 04.01.17 10:30

@Terveji máme stejnou sedačku, máme ji ve Volvu XC70 a taky to nebylo úplně do záklonu (jezdíme trasy max 200 km, zvládl v tom i jízdu přes 1000 km, spinkalo se mu v tom dobře, občas mu spadla hlavička, tak jsme mu ji narovnali a spal dál), teď už je syn posměrně, protože už neměl bobek kam poskládat nohy :-(. Nejlíp tato sedačka byla ve VW Touran, ale auto asi měnit nechcete, co? :-) S jinou sedačkou neporadím, tuhle jsem si vybrali jako top, takže ostatní protisměrky jsem nezkoumala.

michee
Závislačka 3586 příspěvků 3 inzeráty 04.01.17 10:32
@Bajuli píše:
@Terveji ahoj :mavam: rekla bych, ze novou sedacku kupovat nemusite be safe prodaval vyrovnavaci klin prave pro auta s vetsim sklonem sedacek, zkus zapatrat na netu :)

Fakt? Mě to napadlo taky, že bych tu sedačku nějak vypodložila, ale zase mi to neštimuje s uchycením na isofix, sedačku podědí dcerka, tak mrknu na stránky besafe, jestli tam něco mají.

steeve
Kelišová 6967 příspěvků 04.01.17 10:35

@Terveji jak už tady bylo zmíněno, pod Besafe se dá použít polohovací klín: http://autosedacky.mimishop.cz/…-autosedacky , ale je to pro sedačky, které jsou poutané pásem, pokud ji máte na isofix tak to nepomůže, ten isofix ji nepustí, takže pokud chcete větší sklon, tak jinou sedačku, hodně do lehu třeba tato : http://autosedacky.mimishop.cz/…dualfix-2016
ale zase je pravda, že ty co jdou více do lehu nejsou tak prostorné jako ta Besafe, je to dáno tím, jak je Besafe veká, nejde tolik do lehu, protože by se pak už do auta nevešla.

Bajuli
Kelišová 5026 příspěvků 04.01.17 10:35

@michee jak je to s tim isofixem to me nenapadlo, ze by to vadilo :think: idealni dotaz pro steeva to je odbornik na besafe :) zkus se podivat a uvidis :)

Bajuli
Kelišová 5026 příspěvků 04.01.17 10:39

@steeve dobry den, chtela bych vas zeptat na izi kid x2, zatim mame cas, ale chci mit prehled. Je to jedna z nejbezpecnejsich sedacek, mame ford kuga 2009 s podlahovymi schrankami, presto jsem si nasla, ze ji lze pouzit, znamena to tedy, ze ta operna noha je nasmerovana mimo schranku? Dekuji za odpoved :)

Terveji
Nováček 4 příspěvky 04.01.17 10:50

@michee
No to je právě ono, že pod isofix to nejde vypodložit :(

Terveji
Nováček 4 příspěvky 04.01.17 10:58

@michee
Navnadila jste mě že si tam váš malý zvykl :) ona v ní dcera není úplně v sedu ale taky to není ani pololeh :( tak nevím. A když jste ji pak otočili do posměru tak už si tam hověl líp? Dcera je docela dlouhán takže i když si přejeme jí co nejdéle vozit protisměru tak si myslím že tam vydrží tak do 2 let, a pak ji budeme muset otočit.

steeve
Kelišová 6967 příspěvků 04.01.17 10:59

@Bajuli do Kugy lze podle Car listu IZI Kid X2 použít, je tam ale upozornění, na to že ve voze jsou schránky, takže většinou se to řeší tak, že se sedadlo musí posunout dopředu nebo dozadu, aby se noha schránce vyhnula, nebo je noha dost dlouhá a dá až na dno schránky, nebo u některých aut se dá dokoupit výplň do schránky( to má třeba VW Touran) takže vždy se to musí upravit tak, aby noha nebyla opřená o víko schránky, ale o pevnou část.

Bajuli
Kelišová 5026 příspěvků 04.01.17 11:20

@steeve diky moc za odpoved, schranka neni moc hluboka, tak uvidime, kazdopadne vyzkousime nejdriv jak nam padne :)

Terveji
Nováček 4 příspěvky 04.01.17 11:29

@steeve
Ano, máme ji na isofix, takže podložit nejde :(
Ten dualfix je takové tintítko oproti Besafe 8o a nějakou i na pásy by jste měl? :)

steeve
Kelišová 6967 příspěvků 04.01.17 11:44

@Terveji na pásy velikostně je super tahle: http://autosedacky.mimishop.cz/…minikid-2017 , ale zase jak je velká, tak jde málo do lehu,
hodně do lehu jde třeba tato:http://autosedacky.mimishop.cz/…ss-plus-2016 , ale zase je menší, ono to nejde skloubit, aby byla prostorná a zároveň hodně do lehu.

michee
Závislačka 3586 příspěvků 3 inzeráty 04.01.17 14:44
@Terveji píše:
@michee
Navnadila jste mě že si tam váš malý zvykl :) ona v ní dcera není úplně v sedu ale taky to není ani pololeh :( tak nevím. A když jste ji pak otočili do posměru tak už si tam hověl líp? Dcera je docela dlouhán takže i když si přejeme jí co nejdéle vozit protisměru tak si myslím že tam vydrží tak do 2 let, a pak ji budeme muset otočit.

Syn tu sedačku miloval od začátku, ani ho nerozhodilo, že občas jel třeba v autě mé ségry posměrně. Sedačku jsme mu otočili před pár dny, přesněji 29/12/2016 ;-), to měl 3 roky a 8 měsíců :-) Měří už 103 cm a má šíleně dlouhý nohy!!!Takže protisměrně už to měl celkem na hraně, ale jezdil v ní téměř 3 roky, pořizovali jsme ji, když měl syn asi 11 měsíců. Posměrně se mu to taky líbí, ale já s ním v autě ještě nejela, takže přesně nevím, ale dle slov manžela je to dobrý, jen musím ušít nějakou ochranu na přední sedačku, máme bílou kůži a to je hned jako prase :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Mareš překvapil: Umí se nadchnout i pro jiné věci, než je jeho „soukoncertí“

Vánoce se kvapem blíží a ještě než Leoš Mareš (42) překvapí choť Moniku a své... číst dále >

Babiš ml. a jeho schizofrenie: 6 lidí, kterým tato porucha ničí nebo ničila život

Zjistěte si, co je to schizofrenie, kterou má můj syn, řekl ve středu před... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >