Reklama

Polyhydramnion 2.trimestr

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 07:06
Polyhydramnion 2.trimestr

Ahoj holky, vcera mi diagnostikovali vetsi mnozstvi plodove vody, tzv. polyhydramnion. V nedeli zacinam 6.mesic tehotenstvi.Chci se zeptat, jestli jste mela nektera to same, ale nakonec bylo mimi i tehotenstvi a porod v poradku.Diky moc!

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11466 příspěvků 10.07.18 07:17

a nemas tehotenskou cukrovku? je to jeden z jejich priznaku. ja ho mela lehky v prvnim tehotenstvi a vse v pohode. celkove jsem jen chodila casteji na kontroly ultrazvukem. hlidali i velikost prave kvuli cukrovce, kterou jsem mela.

Masina
Povídálka 42 příspěvků 10.07.18 07:34

Jo, měla jsem. A miminko bylo v pořádku.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33005 příspěvků 10 inzerátů 10.07.18 07:39

Na zdravotní stav tebe a tvého dítěte se ptej jedině svého gynekologa. Jsou samozřejmě komplikace a vývojové vady, které s velkým množstvím plodovky souvisejí, ale ještě to neznamená, že to tak dopadne. Je dost i těch, které bez problémů porodily zdravé dítě.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9614 příspěvků 10.07.18 08:20

@Tiger-lily ona se taky neptá na svůj zdravotní stav. Jen hledá maminky se stejnou zkušeností, aby ji dodaly naději a podělily se o zkušenost

Zakladatelko měla jsem s druhým synem, chodila jsem na uz každy týden a syn je v pořádku. Cukrovku jsem neměla

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.07.18 10:57

Diky moc,holky,na testu na cukrovku jsem jeste nebyla…doktorka me tim vcera dost vydesila,ale nerekla mi vic,ani jestli mam nejaka omezeni…jen,ze to budeme sledovat…tak zjistuju info.Google standrardne nabizi spoustu hororovych story,tak jsem rada,ze jsou i ty s happy endem:)

Monuliik
Povídálka 22 příspěvků 02.08.18 12:53

Ahoj holky. Dneska kontrola, jsem 32+5, velky ultrazvuk, vse v poradku, jen zvysene mnozstvi plodove vody. Doktorka sice tvrdila, ze to nemusi nic znamenat, alei tak me poslala na krev, a hned v pondeli na kontrolu. Hodne mi tvrdne bricho, nepomaha ano 8 tablet denne magnezka. Cukrovka negativni, veskere vysetreni OK. Mam rizikove, kvuli mnoha operacim srustu na strevech jeste pred otehotnenim. Mela jste to taky nektera z vas? Jsem docela nervozni. Mam narizeny planovany cisar, prave kvuli tem operacim. Nejsem schopna tlacit a hrozilo by prasknuti streva. To budou dlouhe 4 dny do dalsi kontroly :(

renap
Ukecaná baba ;) 1850 příspěvků 02.08.18 13:00

@Monuliik A máš tam nějaké číslo-AFI?. Já měla od cca 25 týdne těžký polyhydramnion,AFI kolem 35,norma je 8-18. Tvrdlo mi břicho,nemohla jsem dýchat,jezdila jsem na sono každý týden,pak už jsem tam i ležela,protože hlídali jizvu po předchozí sekci,báli se,že praskne. Což se nakonec stalo,ale až ve 36 týdnu. Dcera je v pořádku. Já měla cukrovku,ale od toho to prý nebylo,ta byla kompenzovaná,na­konec jsem tam měla napsáno dg. těžký polyhydramnion,ne­jasného původu,v.s fy­ziologický. Takže jestli to máš jenom trochu ,a už jsi v takovém týdnu,tak klid,to dopadne dobře.

ka2ka
Extra třída :D 12661 příspěvků 1 inzerát 02.08.18 13:04

@Monuliik at ti předepíšou magnosolv je lepší než tablety hořčíku

Monuliik
Povídálka 22 příspěvků 02.08.18 13:25

@ka2ka
Ten jsem brala, ale mela jsem takove průjmy, ze jsem shodila 4kg a byla jsem dehydrovana a doktorka mela strach, aby to nemelo vliv na male :nevim: bud je to malo nebo moc :D hold uz to budu muset vydržet.. :roll:

Monuliik
Povídálka 22 příspěvků 02.08.18 13:30

@renap Tak asi nevim co to AFI vubec je :think:
Doktorka rikala, ze to mam na horni hranici, tak ze nejak extra moc asi ne, ale i tak jsem z toho nervozni. Praskla jizva? 8o Ja se zase citim, jakoby mi mely prasknout jizvy po tech operacich. Kdyz si to lehce zmacknu, citim uplne diru pod tou jizvou jakoby a hrozne to svedi a je to strasne napnute, ale tak snad to vydrzi. A je fakt, ze omdlevam, kdyz lezim na zadech. Dneska jsem uz ztracela vedomi, kdyz mi delaly ultrazvuk tu chvili. :roll:

ka2ka
Extra třída :D 12661 příspěvků 1 inzerát 02.08.18 13:32
@Monuliik píše:
@ka2ka
Ten jsem brala, ale mela jsem takove průjmy, ze jsem shodila 4kg a byla jsem dehydrovana a doktorka mela strach, aby to nemelo vliv na male :nevim: bud je to malo nebo moc :D hold uz to budu muset vydržet.. :roll:

ty jo a mě vysloveně chutná :mrgreen: mě zase nedělají tablety dobře to mě bolí žaludek. Jinak držím palce já sice měla taky víc plodové vody a taky se nic nezjistilo, jen že jí hodně zadržuju

Monuliik
Povídálka 22 příspěvků 02.08.18 13:35

@ka2ka Tak me nejak nevadil, ale ty prujmy byly masakr. Neumim si predstavit bych v praci nebo nekde :mrgreen: Stesti, ze jsem byla doma. Tak snad to nebude nic hrozneho ;) a dekuji :hug:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Reklama