Polyneuropatie co a jak?

122
11.1.20 16:00

Polyneuropatie co a jak?

Ahoj holky už cca rok mě brní a bolí obě nohy. Byla jsem na pohotovosti je to půl roku napsali antibiotika na zánět v těle. Měsíc byl klid. A pak zase brnění, bolest, nejistota v nohou, třes v kolenou. Ted jsem byla u obvodaka a poslal mě na neuro s podezřením na polyneuropatie. Co to vůbec znamená? Z čeho to je? A strach co mi tam řeknou v pondělí se musím obednat :( bojím se aby to nebyla třeba RS? :( Holky máte to někdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3081
11.1.20 17:20

Mamka ma polyneuropatii dolnich koncetin, ma plny ID jiz dlouho let. Laicky receno jsou poskozene nervy. Mame to dedicne, ja taky bojuju s problemama. Jinak predne by meli lekari udelat EMG, jak nervy reaguji. Pak muze byt udelana magneticka rezonance, na vylouceni te RS, vse zalezi na vysetreni od neurologa. Odvetvi neurologie je taky docela komplikovane, neni to na pohled videt. U mne se s RS da se rict pocitalo, neni to ona, loziska na mozku nejsou. Tak budu drzet palce, at se zjisti co te trapi a neni to nijak vazne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
11.1.20 19:33

@Terka92 a zánět v těle zjistila jak? odbery? CRP? klidne nápis zprávu;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
11.1.20 20:50
@ToDe píše:
@Terka92 a zánět v těle zjistila jak? odbery? CRP? klidne nápis zprávu;)

Zánět v těle zjistila z krve :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36678
11.1.20 21:51

92 je rocnik? Mas cukrovku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
12.1.20 07:04
@Pudloslava píše:
92 je rocnik? Mas cukrovku?

Ano jsem 92. Cukrovku nemám, to jsem byla nedávno na vyšetření, protože ji má mamka :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36678
12.1.20 07:57

@Terka92 kde přesně tě to brní a mění se nějak rozsah toho brnění?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
12.1.20 11:37

@Pudloslava
Brní mě obě nohy od stehen až po chodidla, někdy pobolivaji, cítím takovou nejostou v nohou a když jdu že schodu nebo udělám dřep tak se mi nohy klepou v kolenou. Mám problémy se zády pravidelně chodím na masáže to se mi vždy uleví. Brnění ustupuje v práci asi jak na to nemyslím, mám zaměstnání kde stojím každý den 12 hodin. Zdravotní boty mám :roll: a v noci brnění také necítím. Možná to může být i od těch zad. Máš nějaké zkušenosti? :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
12.1.20 12:34

@Pudloslava je neuroložka, takže určitě:)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
12.1.20 14:57

@ToDe :lol: super

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36678
13.1.20 06:57

@Terka92 RS každopádně ne
To brnění jde až do prstů a na nohách je po všech stranách (zvenku, zevnitř, vepředu vzadu), nebo jen v jednom jakoby pruhu? Když zakašleš, v nohách se něco stane?
Jsi po chemoterapii, nebo jsi dělala s jedy, chemikáliemi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
122
13.1.20 08:34

@Pudloslava
Děkuji moc, za tvůj čas :) cítím to po celých nohách ale občas více zezadu a když zakaslu tak se nic nestane. Po chemo nejsem a jedy a chemikálie taky nic. Z léků beru akorát antikoncepci, léky na alergii a občas ibalgin nebo brufen

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
13.1.20 08:50

@Pudloslava pokud je brnění nebo mravenceni, lachtani jen třeba kolem kotníku nebo se střídá podle pozice(stoje, sedu, lehu)v noci naprosto bez, tak je “šance”ze jde třeba “jen” o problém páteře?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36678
13.1.20 10:17

@Terka92 to chce vyšetřit a dle nálezu dále ev. EMG. Na klasickou polyneuropatii jsi mladá a nejspíš i moc zdravá (ještě jsem se nezeptala, jestli nejsi alkoholička či narkomanka), jsou ale i podobné nemoci autoimunitního charakteru. Každopádně když se to rok nemění, tak to žádné drama nebude. Brnění samotné nevadí. Objednej se na tu neurologii a zatím se můžeš sama léčit vitamínem B.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36678
13.1.20 10:18

@ToDe když je vazba na polohu, tak to skoro určitě od páteře bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat