Pomáhá vám rodina s dítětem?

Anonymní
4.12.20 05:28

Pomáhá vám rodina s dítětem?

Ahoj holky. Také jste některá, třebaže ve vašem okolí mate blízkou rodinu, na dítě úplně sama? Mám ročního chlapečka, dává mi dost zabrat, je strašně živý, od začátku v noci téměř nespí, dnes opět - vstaval ve 4 ráno. Vím, ze jsem jeho matka a není ničí povinnost mi pomáhat, ale nemůžu si pomoci, hrozné mě mrzí, ze mne se nikdy nikdo nezepta, jak to zvladam, jestli nepotřebuji pomoci, nepohlida ho ani na chvilicku, abych měla taky třeba půl hodinku sama pro sebe. Kousek od nás bydlí moje mamka, máme spolu opravdu velmi dobrý vztah, malého miluje, každý den vola, ať přijdeme na návštěvu - ale sama mi nikdy nerekne, ze ho třeba vezme na chvíli ven, nebo ho pohlídá, abych si ja odpocinula. Vždy jsou proste důležitější věci na práci a když už má volno, tak jen chce, abychom přišli my za ni. Když třeba malý začne pak byt vztekly, plakat, tak zase už máme jít domu. Je to jediný vnoucek. Manžel se snaží doma hodně pomáhat, to ano - napr. umyje nádobí, vyluxuje, poklidí. Ale ja bych tak ocenila, kdyby se místo toho věnoval synkovi, vykoupal ho, nakrmil, a ja místo toho mohla dělat tyto domácí práce, ze bych proste chvilku dělala a mohla myslet na něco jiného, než 24/7 se starala o synka. A ano, říkala jsem mu to několikrát, jestli by si nemohl naopak jednou on vzít malého a ja tu uklidim, bohužel bez efektu. Takže nechci říct, ze mi nikdo nijak nepomáhá. To vůbec ne. Ale nikdo mi nepomůže se synkem. Před par týdny se mi stala velmi nepříjemná zkušenost, kdy v důsledku totální únavy mi malý spadl z postele - nestihla jsem proste včas zareagovat, jak jsem byla unavená a chytit ho. Museli jsme jet na pohotovost, naštěstí bylo vše v pořádku, mamka mi ale řekla, ze se musí domluvit a zacit mi pomáhat, byla jsem z toho úplně vyrizena, ten den jsem fakt totálně nezvládla. No, ale byly to jen řeči, vůbec nic se od té doby nezměnilo. Ale nevím, možná to takto funguje? Je to ode mne moc troufale, když bych si přála, aby mamka jednou za čas na chvíli malého vzala ven, nebo aby manžel naopak místo práce v domácnosti pomohl se synkem a tu práci bych naopak mohla udělat ja? Jak to mate doma vy? Pohlídají vám babičky, manžel?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
61613
4.12.20 05:44

U prvních dvou hlídání neexistovalo, tchyně na houby a moje rodina daleko. A ex neměl čas, takže jsem fakt jela sama a nonstop.. Teď hlídá muž, já můžu zajet třeba do zasilkovny do vedlejšího města.. A jezdí k nám tchyně a ta vozí v kočárku.. I když z toho zatím nemám úplně dobrý pocit, malý má měsíc, tak je super, že oba fungují a já můžu některé věci dělat v klidu.. Nikdy dřív jsem to nezažila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3294
4.12.20 06:04

Manžel je taky otec, takže nehlídá. Dej mu malého a řekni, prosím hrajte si spolu a já si poklidím. Neptej se ho. On se tě taky přece neptá, zda mu ho pohlídáš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3763
4.12.20 06:15

Mám tři děti a taky bez hlídání :nevim: na vše jsem sama.. A? Však jsem si je udělala já ne? :mrgreen: zvládáme to s manželem spolu sami, i když on je samozřejmě většinu času v práci. Naštěstí má práci, kde se nemusí podrizovat, takže může kdykoli odjet, zařídit a vlastně i přijet do práce kdy chce.

Tchyně nefunguje, i když ji máme v baráku, tak opravdu s ničím nepomůže, spíš naopak, staráme se ještě o ní a její výmysly :cert: a moje mamka je daleko a ještě pracuje, jsem ráda když se párkrát za rok vidíme a dáme kafe.

Ale šla jsem do toho, věděla jsem že na to budu vždy sama, popř. jako manželé to bude jen na nás. Však já taky do budoucna nechci hlídat vnoučata, budu ráda za klid :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6149
4.12.20 06:20

Normalne dat dite manzelovi a delat si svoje. Musi zvladnout dite par hodin nebo odpoledne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.20 06:28

U nás je to proste tak, ze manžel přijede z práce, a začne tady poklizet, zatímco ja jsem stále s malým (nevydrží si sám hrát, přes den s nim fakt nic neudělám, nemůžu ho spustit z oči - on si třeba přistavi židli ke stolu a vyleze přes ni na stůl a začne tam řádit, chodí sam od 10 měsíců) a ja si pak přijdu jak totálně neschopna, ze on tady uklizi a ja za cely den “nic” nedělám. Před par dny jsem mu řekla, jestli by malého večer nevykoupal, a on na to, ať ho vykoupu ja, ze on tu zatím uklidi. :-/ včera jsem mu řekla, ze mě mrzí, ze jsem na synka v podstatě sama, a on se urazil, ze si mysli, ze mi pomaha dost. Ano, pomaha, ale vůbec ne se synem.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.20 06:35

Mám dvě děti, kluk 3roky holka půl roku,
Mama bydlí ve stejné vesnici jako já, kočárek nikdy nevozila ale kluka si vezme na odpoledne, ale že by hlídala nějak často to fakt ne. Tchyně bydlí 5minut autem a od narození malého je tady tak 3tydne a už mi to fakt vadí, vadí mi to čím dál víc… Když se zeptá zda jsme doma že by přijela a já ji řeknu že ano ale, že mám návštěvu tak Mi řekne že to nevadí, že jede za malym :zed: takže si nevyberes buď nikdo nebo často…
Manžela bych se neptala dala bych mu kluka a poslala je třeba ven…
Jinak kluk má teď táta období takže když je manžel doma tak o synovi ani nevím protože vse musí dělat tata :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
225
4.12.20 06:36

Budeš muset být důraznější a mluvit narovinu. Třeba - já si potřebuji od malého také odpočinout, vem si ho prosím teď na starost na hoďku, já to tady uklidím. A opravdu se o něj nestarat. A stát si za svým. O víkend manžela vyzvat, aby prostě dopoledne / odpoledne vzal malého ven. Mě pomáhal jen manžel, ale také jsem ho to musela trochu naučit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9760
4.12.20 06:40

Nemám nikde poblíž rodinu a mám dvě děti s rozdílem 20 měsíců. Zvládáme to společně s manželem úplně v pohodě. Mamka pohlídala, když bylo potřeba, ale sama celou dobu trne hrůzou, je jí přes 60 a její reakce prostě už nejsou takové. P posledním hlídání mi řekla, že už si na to netroufá. Ale u tebe mi přijde, že si to děláš trošku sama. Uzpůsob si prostor tak, aby si malý mohl hrát trochu sám. To, že ti roční dítě spadne z postele, je úplně normální věc, žádné tvoje selhání. Pokud mu neustále stojíš za zadkem, aby se náhodou nebouchl, tak mu děláš medvědí službu. Potřebuje si vytvořit pud sebezáchovy a to takhle půjde těžko

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80
4.12.20 06:41

A kdybys mu ho oblékla třeba v neděli ven, ať se jdou projet s kočárkem? Co dělá tvůj muž, když není v práci? Zase poklízí? Upřímně tě lituji, protože já si svého hlídání moc vážím…ono je totiž dítě a dítě :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51704
4.12.20 06:42

Mně pomáhá rodina-a jsem za to rád. Byla doba, kdy jsme zůstali po smrti manželky sami a tehdy se sami nabídli moji rodiče, že si nás s malou budou brát. Malé byly dva roky a já jsem byl rád, že po třech týdnech spolu můžu zase trošku zvolnit- a že v něčem pomůže babička. Přece jen- ženská ruka je někdy potřeba.
Taky kousek od nás, asi tři kilometry mám bratra a na toho se taky občas můžu obrátit s hlídáním. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.20 06:45

Taky bez hlídání. 2 dcery.
Unavená myslíš nevyspala? To jsem řešila spaním s dítětem i přes den. Kojila jsem v leže a vytuhla jsem, ale musím přiznat, že jsem se bála. Trpím epi, z nedostatku spánku minám záchvaty, takže spánek byl priorita.
Anonym, zdraví, díky

• Citovat
  • Nahlásit
12055
4.12.20 06:48

Asi je to normální. Mě manžel pomáhá, ale musela jsem mu říct přesně co chci. Pravidelně večer uspává :palec: ale vzhledem k práci nestíhá být se synem tolik kolik by chtěl jak on tak já. Taky vše tedy dělám se synem. Mě teď třeba mrzí, že mu v devátém měsíci fakt už nestačím. Doma dobrý, ale venku mi to dává zabrat. Babičky a dědečkové taky nemají čas. Když teda požádám moje rodiče, tak si ho třeba teď na dvě celé soboty vzali, já potřebovala doma něco udělat a bylo to moc fajn. Hrozná změna, škoda, že to není z jejich iniciativy. Od tchýně jsem ještě v týdnu dostala v podstatě nadáno, že jsem jeden den se synem nešla ven ( oni si ho ven nevezmou, jsou mladí, zdraví, ale prý jsou unavení ). Ano my jsme rodiče, jsou to naše děti, naše zodpovědnost, ale mrzí mě, že se prarodičům už nechce ten čas s vnoučetem trávit. Je to o pohodlnosti podle mě. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.12.20 06:48

@Aduš8 to není, ze bych mu pořad stála za zadkem. Ale jak jsem psala vyse, teď začal dělat, ze vyleze na židli a z ni na stůl. Vyleze do jídelní stoličky a stojí v ni. Hrát si sám moc nedokáže, pořad chce, aby se mu někdo věnoval.

• Citovat
  • Nahlásit
3887
4.12.20 06:50

Hlídá muž, maminka, tchyne, dedeček, strejdove i kamarádky. Asi si toho malo vazim, ze se mi o děti bijou. Kolikrát je musim odhanet. Kdyz sem unavena tak k miminu vstane muž a trva na tom. Myslela jsem, ze to je normalni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat