Poměr délky těla k nožičkám?

169
12.9.05 22:12

Poměr délky těla k nožičkám?

Ahojky holky,
chtěla jsem se zeptat, jestli vám sedí/seděly oblečky na mimiskách v 2měsících. Měřili jsme malou, má cca 59cm a podle tabulky velikostí to vychází na c.62. Jenže tu neobleče. Vím, že co výrobce to jiná délka, ale u všech nezapneme mezi nožičkami dupačky a při tom má nohavice ještě o 1,5cm delší. Teď oblékáme 68, je jí to tak tak. Má to tak být, výrobci si to neumí spočítat (dobrá finta jak kupovat pořád nové a nové oblečení :? ) nebo má Julinka krátké nožičky (což se mi moc nezdá).?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

19588
12.9.05 22:29

Ja uz si to nepamatuju uplne presne, ale mam pocit, ze jsem nekolikery dupacky vyradila bez noseni protoze jsem je pomerovala s ostatnimi podle delky nozicek / ty byly nadprumerne dlouhe a pritom uz mely kratke telo./ Takze kdyz jsem je chtela zacit Julde davat,uz ji byly male. Nevim uz od jakeho byly vyrobce, ale urcite je to jejich chyba(nebo zamer), kamaradka na tom byla stejne. Pamatuju se, ze jsme si delaly srandu, ze nase deti maji kratke nohy a moc dlouhe telo. Ja mam taky pocit, ze skoro vsechny veci s dlouhym rukavem v mensich velikostech meli rukav stajne dlouhy jako vetsi. Takze driv jsem zahrnovala, ted moje holcicka vypada, ze ma abnormalne dlouhe ruce(nebo ze by byla po tatinkovi?)

Myslim, ze vyrobci nemaji ty velikosti moc dobre navrzeny, nejak jim to obcas ujede.

Mroe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.9.05 22:33

Ahoj,
já si myslím, že Tvé dítě má normální tělíčko. Vždyť ani my dospělí nemáme všichni stejný poměr jednotlivých částí těla (obvykle závidíme těm dlouhonohým kráskám). Já jsem nakoupila do výbavu vel. 56 a 62. Měla jsem štěstí, že mezi těmi pár kousky byly dupačky, které nám od začátku sedí. Tak v obchodě kupuji pořád od stejného výrobce (samo, že v jiné barvě, s jiným obrázkem). Vyzkoušela jsem i jiné, ale pěkně jsem si naběhla. Taky si myslím, že záleží i plenkách, které používáš. Čím větší balík mezi nožičkama, tím delší tělíčko a kratší nožičky. Zkus se třeba zeptat v obchodě, jestli si tam nemůže přímo vyzkoušet na bobiškovi dupačky, abys měla jistotu, že Ti sedí.
Mnoho štěstí ve hledání těch správných přeje Míša.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
440
12.9.05 22:36

Ahojky.
Máme stejný problém. Vubec se nedá řídit číslama velikostí. Nám jsou 4 měsíce,Máme 7,5kg a 65 cm. Musím všechno kupovat ve velikosti 80 (to je na roční dítě). Dokonce nám už jsou body i pyžamka vel.80 malé!!! Jo a velký problém máme s pyžámkem (overalkem) - nohavice nám plandají a v rozkroku nedopneme!!!! Nevím co budeme nosit až nám bude rok, když už teď nosíme tuto velikost :lol:
Dělám to teď tak, že si to v krámě poměřuju buď přímo na prďolku nebo s nějakým oblečením který je v poho.
Hodně štěstí v lovu na padnoucí oblečky 8)
Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
12.9.05 23:14

Naše Julinka :wink: má v 8 týdnech 56 cm a už skoro 2 týdny jí dávám oblečení 62. Přitom každé oblečení sedí jinak :roll: … u nás je tedy fakt, že Julka má poměrně dlouhé nohy - doufám, že jí to zůstane do dospělosti :wink: Ovšem jak má dlouhé nohy, má také dlouhé ruce 8O , takže rychle vyrůstá z triček. Teď má trička v 62 tak akorát, takže jí zase dlouho nevydrží. Celkem jsem se nedávno naštvala, když jsem ji koupila tričko vel. 62 a ačkoliv nemá nijak velkou hlavu - tak akorát - tak to teď přes ni nedostane :x To by mě zajímalo, pro koho to tričko šili :?:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
13.9.05 14:50

...

Ahojky,

máme ten samý problém :lol:

Pavlík měl před 14dny na kontrole míry 65cm a 6,40kg (ve 3 měsících) a bodyčka obleče jen ve velikosti 74 a teď už najíždíme na 80!!!

Jinak to oblečení vcelku odpovídá, ale ta bodyčka jsou fakt mimo :-)

Nepozoruju totiž, že by byl Pavlík nějaký asymetrický :wink:

Mějte se fajn!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
13.9.05 22:24

Dneska jsem potkala známou s malým klučíkem - 3 měsíce. Říkala mi, že stále oblékají body č. 56 - to tedy nechápu, protože na svůj věk má normální velikost, není to nijaká dlouhán, ale rozhodně už nemá 56 cm. Je to číslování asi postavené na hlavu. Pak má člověk něco koupit. Chci teď koupit malé teplákovou soupravu, ale přemýšlím, že si sebou budu muset vzít nějaké jiné oblečení na přeměření, protože se číslu věřit nedá :? A to rosteme podle tabulek. Teď malé oblékám ráda pěknou kombinézku, je to 62, sedí jí pěkně - má ještě rezervu, ale jen ty rukávy jsou tak tak - za 2 týdny jí budou krátké :( :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.9.05 16:44

Ahoj,
tam my máme zase extrémně douhé nohy :wink: , ale body číslo 56 jí zase jsou akorát.. jinak nosí kalhoty 62 ale už bude potřebovat větší… takže nahoře to Amálce plandá a dole je to nedostačující :)

• Nahlásit
  • Citovat
551
15.9.05 17:33

My máme taky úplně jiné velikosti, než by bylo podle délky. Před 14 dny měl mimísek 66cm, bodyčka už nosíme 80 nějakou dobu a teď začínám dokupovat dupačky taky 80, 74 jsou mu akorát, tak aby to aspoň nějakou dobu vydrželo. Jen když jsem se po nich v obchodě ptala tak přemítali, jestli takhle velký dupajdy vůbec mají, nabízeli mi punčocháčky, asi se počítá s tím, že takhle „veliký“ děti už budou aspoň lézt :o Navíc co firma to jiný velikosti, nevím kdo se v tom má vyznat.
Mějte se,
Věrka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama