Poměrná část rodičáku a PPM

46
5.3.20 08:17

Poměrná část rodicaku a Ppm

Ahoj, mohl by mi někdo poradit když bych 18.8.mela nastoupit zas na mateřskou teď jsem na rodicaku tak od začátku srpna do toho 18.8.dostanu část rodicaku a od 18.8. mateřskou..? A nebo je lepší vybrat rodicak cely ale co těch prvních 18.dni v srpnu? Děkuji moc holky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

9062
5.3.20 08:22

Vybrala bych určitě co nejvíc z rodičáku, ten začátek srpna řešíš z jakého důvodu? Jestli máš další mateřskou, tak jsi na rodičovské dovolené u zaměstnavatele, tzn. omluvenku máš a je jedno, kdy vybereš peníze (rodičovský příspěvek). A odložit si to, co vybereš dopředu, na ten začátek srpna, snad problém není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
5.3.20 08:24

@zrcadlo ja právě myslela jestli se nemusim hlásit v práci nebo neplacené volno a tak…byla jsem právě na úřadě ale paní moc nevěděla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9062
5.3.20 08:27
@Jita1987 píše:
@zrcadlo ja právě myslela jestli se nemusim hlásit v práci nebo neplacené volno a tak…byla jsem právě na úřadě ale paní moc nevěděla

Rodičovská dovolená a rodičovský příspěvek jsou dvě na sobě nezávislé věci. V práci můžeš mít rodičovskou dovolenou nahlášenou na 3 roky a příspěvek za 2 roky vybrat, nebo naopak můžeš rodičovskou dovolenou po roce ukončit a příspěvek brát do 4 let věku dítěte. To musíš vědět ty, do kdy máš nahlášenou rodičovskou dovolenou u zaměstnavatele.
Platilo, že souběh PPM a rodičáku v jednom měsíci nesmí být dohromady vyšší než nastavená částka rodičáku, tzn., že při rodičáku 10tis. by v případě PPM 12tis. už z rodičáku nepřišlo nic, v případě PPM 8tis. by z rodičáku přišly jen 2tis. Proto si myslím, že jestli máš co dobírat, je pro tebe nejlepší dovybrat rodičák na starší dítě co nejdřív.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
5.3.20 08:42

@zrcadlo synovi budou 2 roky a mám v práci nahlášeno do 3 let věku…a jinak od 18.8. mateřskou bych měla kolem 9 tisíc. a rodicak si navysim na max což je kolem 21 tis. a právě bych měla ještě v srpnu brát zbytek rodicaku nějakých 13 tis. a právě poslední měsíc když je menší částka tak se slučuje do předchozího měsíce…takže mi pošlou vše v červenci a já 18.8.nastoupim na materskou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9062
5.3.20 08:44
@Jita1987 píše:
@zrcadlo synovi budou 2 roky a mám v práci nahlášeno do 3 let věku…a jinak od 18.8. mateřskou bych měla kolem 9 tisíc. a rodicak si navysim na max což je kolem 21 tis. a právě bych měla ještě v srpnu brát zbytek rodicaku nějakých 13 tis. a právě poslední měsíc když je menší částka tak se slučuje do předchozího měsíce…takže mi pošlou vše v červenci a já 18.8.nastoupim na materskou

V tom případě nevím, na co se ptáš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
515
5.3.20 08:45

Myslím že RP nejde brát jen půl měsíce. Takže si ho musíš koncem července ukončit, jinak ho budeš vracet. Nesmíš brát RP a PMM zároveň. Já nastupovala na PMM 28.v měsíci kdy mi skončil PR a musela jsem vracet poměrnou část RP (ale tu poměrnou část počítají z vyšší dávky - Takže pro mě z PMM). Když to zkrátím, musela jsem za ty 3 dny vrátit státu 2,5tis. Nejlepší je že jsem se jako neznalý blb dopředu radila s úřednicí a ta mi řekla, že je jedno, kdy RP ukončím, ale že to musí být před narozením dítěte. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
5.3.20 08:51

Jestli si měla mateřskou 9 tis, tak se obávám že si RP na 21 tis nenavysis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
5.3.20 08:51

@pomme mě paní na úřadě taky neporadila řekla že to je moc daleko a kdo ví co bude a kdy vůbec porodim…a řekla mi že mi nejspíš část rodicaku dají ale vůbec nevedela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9062
5.3.20 08:52
@JancaS84 píše:
Jestli si měla mateřskou 9 tis, tak se obávám že si RP na 21 tis nenavysis.

Proč ne? Přes příjem otce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
5.3.20 08:53

@JancaS84 NN 9 tisíc mateřské za 11 dni cca od toho 18.8.do konce měsíce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
5.3.20 08:53
@zrcadlo píše:
Proč ne? Přes příjem otce…

Jj jedině tak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2511
5.3.20 08:55
@Jita1987 píše:
@JancaS84 NN 9 tisíc mateřské za 11 dni cca od toho 18.8.do konce měsíce

Jo ták. Tak to by ti mělo vyjít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46
5.3.20 08:55

@pomme mě paní na úřadě taky neporadila řekla že to je moc daleko a kdo ví co bude a kdy vůbec porodim…a řekla mi že mi nejspíš část rodicaku dají ale vůbec nevedela @JancaS84 mateřskou jsem měla kolem 22 tisíc na den kolem 700 Kč a rodicak max částku mám spocitanou z úřadu na 21 tis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12928
5.3.20 09:33
@Jita1987 píše:
@pomme mě paní na úřadě taky neporadila řekla že to je moc daleko a kdo ví co bude a kdy vůbec porodim…a řekla mi že mi nejspíš část rodicaku dají ale vůbec nevedela @JancaS84 mateřskou jsem měla kolem 22 tisíc na den kolem 700 Kč a rodicak max částku mám spocitanou z úřadu na 21 tis.

A toho 18.je 6 týdnů před porodem? Nebo 8? Myslím nástup na mateřskou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama