Reklama

pomoc přitlačením na břicho

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ixa
Kecalka 222 příspěvků 16.09.09 18:50
pomoc přitlačením na břicho

Ahoj, rodila jsem před dvěma měsíci a překvapilo mě, že mi PA a pak i doktor pomáhali celou druhou dobu porodní (asi 20 min) tlačením na břicho. Určitě mi tím dost pomohli, jen jsem byla trochu překvapená, myslela jsem, že takto pomáhají až později, třeba když už rodička nemá sílu tlačit. Nemáte s tím zkušenosti, v jakých případech se k tomu přistupuje a jestli vám taky PA pomáhala? Díky.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

harpyje
Extra třída :D 10669 příspěvků 16.09.09 19:05

ixo - názory na tlačení na břicho, někdy až skákání - se hodně liší.

Mne osobně by tím naštvali, a pokud by k tomu nebyl duvod, a pokud bych mela sílu vzdorovat, tak bych to odmítla. Kde jsi rodila, není-li to tajné? (že bych se té porodnici propříště vyhnula)?

ale inspirovala jsi mne, co si jeste připíšu do porodního plánu až to bude aktuální…

GAVOTTKA
Extra třída :D 10016 příspěvků 16.09.09 19:16

Tak ja to zazila u prvniho porodu pred vic jak 18lety,tudiz za krale klacka :lol: Porod trval dlouho,mela jsem vysoky tlak,takze jsem u porodu ,,usinala,, a nemela silu tlacit,ale to skakani na bricho byla celkem sila a mela jsem pekne pohmozdeny zebra :?

Livlin
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 16.09.09 19:22

Tak mně tlačili dokonce tři lidi na břicho. V tu chvíli mi to nevadilo, malej prostě nešel vytlačit, byl na mě moc velký, takže jsem to brala, že tak to půjde rychleji… Horší to bylo následujících několik dní po porodu, nemohla jsem pořádně chodit a nadýchnout se, jak jsem měla pohmožděný hrudník :(

zdenulina
Zasloužilá kecalka 767 příspěvků 16.09.09 19:42

Mně tlačil na břicho doktor, porod byl dlouhý, malá měla velikou hlavičku a nebyla sestouplá. Dusila se, tak musela rychle ven. Tak než vzali zvon a potom kleště, tak mi ten doktor zkoušel tlačit předloktím na břicho. Ale tak nějak pod žebry. Nepomohlo to, ale neberu to, že to bylo špatně. Prostě to zkusil a naštěstí mě nic po tom nebolelo. Ale zvonu a kleštím jsme neunikly.

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 16.09.09 19:46

Mně taky pomáhali, pohmožděné jsem teda nic neměla. Ale Samík fakt nelezl, porod už byl dlouhý, byla jsem unavená, tlačila jsem, ale nic se nedělo, ozvy padaly… Nakonec ho stejně tahali kleštěma - měl špatně hlavičku, tak ani lézt nemohl :roll: Tlačil teda doktor, PA číhala na dolním konci :lol:

V tu chvíli mi bylo upřímně jedno, že bych měla něco řešit nebo tak - hlavně už jsem chtěla, aby byl venku :roll: :lol:

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 16.09.09 19:49

Jedna asistentka rodila a druhá mi těstě před konečným zatlačením a vykouknutím Báry asi 2× zatlačila dlaní na břicho. Nebylo to nepříjemné ani mě potom nic nebolelo.
Nevím jaký mělo ale smysl tlačit takhle dlouho a na můj vkus brzy..Ale je to můj laický názor.
Myslela jsem že se to týká hlavně pomoci těstě před vytlačením, už jen jako taková tečka…

Mava
Generální žvanilka 24819 příspěvků 16.09.09 20:06

mě tlačila jakás sestra jen co jsem hupla nahoru.
byla jsem ráda…
a nejvíc mě naštvala, když při kontrakci na břicho netlačila a šla otevřít mému manželovi

Ruza
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 16.09.09 20:17

mě teda při samotném porodu na pupek netlačili -no ani by to nestihli ty porody byli oba tak rychlí,že sem sotva stihla naskočit na křeslo,ale za to potom když nechtěla lezt děloha,to mě hastali na břicho neskutečným způsobem a pak mi na nej hodili ješte nejaké zavaží děs.

Kathula 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.09 20:27

Tak ja jsem porod ani dlouhy nemela (asi 12 hod od prvni kontrakce), ale voda praskla asi 2 hod pred narozenim a strasne dlouho jsem tlacila, malej se zasekl a nechtel vyklouznout - to mi pak po brise taky skakali (ne jen parkrat, rozhodne vickrat). Ja z toho byla trochu v soku, v ten moment to i docela bolelo, ale ze bych mela neco namozenyho, to ne. Prijemny to nebylo, ale jsu rada, ze se nemuselo pristoupit k drastictejsim metodam. Na neco takoveho clovek rozhodne zapomene rychleji, nez na zvon nebo kleste :?

Pavlička
Kelišová 5262 příspěvků 16.09.09 20:46

Tak mě taky tlačili, ale né rukama, ale ručníkem, nebo spíš velkou osuškou, ta osuška byla provlečená nějak skrz ty podpěry na nohy, nebo na ruce, to už fakt nevím, a tou osuškou /napnutou/ mi pomáhali, byla jsem ráda, po 36 hodinovým porodu by mi bylo asi jedno, i kdyby po mě skákalo stálo opic…nic mě nebolelo, tou osuškou (nebo to bylo snad prostěradlo??? - no fakt nevím…bylo to šetrné. Rodila jsem v Praze - Podolí.

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 16.09.09 20:47

Mne to nikdo nedelal, takze nemuzu rict, kazdopadne vim, ze od toho doktori spis ustupujou, teda aspon u nas v porodnici… Porod jsem mela fakt dost tezkej a veliky dite, malem jsem ho neprorvala ven, ale k tomuhle nastesti nikdo nepristoupil…
Takze vlastni zkusenost nemam, ale jsem rada, ze to nedelali, je to hodne riskantni a docela nebezpecne…

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 16.09.09 20:51

Ahoj, mě teda tlačili vždy. U prvním porodu to chápu, to jsem měla dvojčátka a holčina byla zaklíněná a po hodinovém tlačení mě to opravdu pomohlo. Sice to byl opravdu strašný pocit, ale pak to šlo jak po másle. měla jsem pocit, že mi vybuchne hlava :roll: :lol: . A u druhého porodu mě zatlačili akorát dvakrát, ani jsem to nepocitovala :) a byl Domik venku.

Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46980 příspěvků 16.09.09 21:10

Mě skákaly ale myslím až ke konci,asi tak 2 hodky před koncm a to celou dobu.Párkrát mi skočily i na žebra,byla jsem jak po autonehodě,modřiny přez celej hrudník jsem měla přez měsíc.Už bych to nechtěla zažít znovu,bylo to bolestivý :(

evculinda
Extra třída :D 12968 příspěvků 16.09.09 21:34

Ahojky, řekla bych, že tlačení na břicho je v porodnicích ještě dost častý…
Přiznám se, že jsem o to asistentku požádala sama - už jsem opravdu nemohla a myslela jsem, že mi tím pomůže. Omyl… Asistentka se zaklesla a já ji nezajímala, nenechala mě ani předechnout, takže jsem omdlela a malýho mi nakonec „zachránili“ kleštěma…
Otázkou je, jak by to dopadlo bez tlačení na břicho…
Modřiny jsem neměla, ale malej jo :roll: :(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >