Reklama

Klystýr

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kapi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.09 19:48
Klystýr

Nedávno se mě známá zeptala, zda chci před porodem podstoupit klystýr. Musím se přiznat, že do té doby mě to ani nenapadlo :oops: :oops: Ale teď o tom uvažuji. Prosím, jaký na to máte názor??

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

teresa20 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.09 19:52

Kapi, já jsem jednoznačně pro. Můj porodník se mě ani neptal, jestli ho chce nebo ne a rovnou mě na něj poslal:-) Ale já ho chtěla i tak. Údajně po klystýru má mimi víc místa v těle a mělo by to porod i urychlit (tím, jak do tebe pouští „teplou vodu“). A neboj, není to tak hrozné :-) Doporučuju ale spít ten „nemocniční“, ne Yal. Ten jsem si dělala kvůli vyšetření střev a bylo mi řečeno, že uvolní ve střevech jen kousek, což byla pravda

Macík74
Generální žvanilka 22163 příspěvků 02.09.09 19:57

no měla jsem klistýr! nic to není.. urychlí to porod, protože se to prohřeje.. tou teplou vodou.. myslím, že zbytečné se mu bránit.. ale jsou i nějaké tablety.. které se dají použít místo něho..ale to ti poradí holky.. nevím jak se to jmenuje..

VERONIKA 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.09 20:01

U nás v porodnici se snad ani neřeší jestli ano nebo ne 8O 8O 8O
Měla jsem ho u obou porodů, ale jestli doporučit nebo ne to je těžko - ono to není zrovna příjemná věc :roll: :roll: :roll:

Ještě se dává YAL, ale to by jsi musela přesně vědět kdy budeš rodit! Kdysi byl o tom článek v Mamince, zkus pohledat na jejich webu a určitě ten článek najdeš :wink: :wink: :wink:

Jolynka
Extra třída :D 13619 příspěvků 02.09.09 20:03

Ja sem mela klystyr u obou porodu a naprosto v pohode, nic to neni. Proti tem kontrakcim v tu chvili fakt legrace :wink:

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 02.09.09 20:06

Měla jsem na vlastní žádost u dcerky (akorát mi sestřička musela třikrát říkat, že ještě ne, že je ještě brzo :lol: ) a u malého jsem hned při příchodu hlásila, že ho opravdu chci, automaticky by mi ho nedali, ovšem u něj se to nestihlo, protože porod šel rychleji než ten první. Prý to uvolní porodní cesty podobně jako když se naložíš do teplé vody, jedno prohřátí je z venku a druhé zevnitř. :lol:
Těžko soudit, zda to pomohlo ke snadnějšímu porodu, to bych musela ten samý porod prodělat dvakrát, srovnání holt není, ale každopádně plod deroucí se ven s sebou tlačí vše, co je ve střevech, takže i personálu musí být příjemnější, když má žena klystýr za sebou. :wink: To byl můj druhý důvod ke klystýru.

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 02.09.09 20:08

No a taky jsem neměla Yal, ale „nemocniční“ klystýr a souhlasím s Jolynkou, oproti kontrakcím je to polechtání. :lol:

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 02.09.09 20:11

Měla jsem ho, asi kdybych vyloženě nechtěla, nedali by. Ale bylo potřeba popohnat kontrakce a taky jsem chtěla být na závěrečnou fázi prázdná :) . Čekala jsem, že to bude horší, akorát jsem měla strach, že ho neudržím a po… jim to tam, ale v pohodě. Docela příjemě to prohřálo břicho. A taky PA říkala, že má mimi pak víc místa. Takže já su pro. Má to víc výhod než těch záporů.

Mava
Generální žvanilka 24819 příspěvků 02.09.09 20:17

Já ho neměla ani jednou…

Nikdo mi ho nenabídl a mě to v tu chvíli nějak nenapadlo :oops:
Při druhém by jsme to ani nestihli, byl to fofr. :lol:

Maggie_
Kecalka 154 příspěvků 02.09.09 20:18

taky jsem měla a taky v pohodě :wink:

Kapi 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.09 20:23

a co je prosím Yal??? :oops: :oops: :oops:

Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 02.09.09 20:29

Též jsem měla, akorát nevím, jestli mi nedali moc studenou, páč mi to dvakrát teplé nepřišlo… A porod to taky neuspíšilo, porodila jsem tak za 12 hodin po klystýru :lol: Ale taky jsem ráda, že jsem se vyprázdnila, stačilo, že jsem si při tlačení učůrla :oops:

Yal je takový gel, kupuje se v lékárně, dáš si to sama v soukromí, čili nemusíš na nikoho špulit a je to bez hadice :lol: Ale zas tě to tak neprohřeje (což mě se teda nestalo, ale normálně se to asi děje :wink: ) a trochu dýl to trvá než ten klystýr, to jsem měla pomalu co dělat abych doběhla :lol: :lol: :lol:

ledňáček
Stálice 54 příspěvků 02.09.09 20:30

Já si mohla vybrat, jestli ho chci a řekla, že jo, protože všichni říkali, že to je na prohřátí a tak. Ale pro mě to bylo téměř nejhorší na porodu. Dali mi ho asi pozdě, kdy už jsem byla hodně otevřená a já nevěděla, jestli se mi chce kadit a nebo tlačit ven mimčo. Chodila jsem pořád na záchod, tekla ze mě voda (ne plodová) a byla nešťastná. Nakonec jsem se při tlačení stejně decentně po…
Měla jsem tedy překotný porod, tak možná proto to bylo tak.

kamiŠ
Generální žvanilka 23781 příspěvků 02.09.09 20:31

Yal, je prostředek na vyprázdnění. Vypije se lahvička a pak se pije už jen normální pití.

Je to pěkně hnusný, měla jsme to kvůli vyšetření místo něčeho jinýho a vůbec to na mně nepůsobilo v tu dobu, co mělo. Takže jsem pak chodila na WC celou noc a ještě ráno. Stejně jsem pořádně vyprázdněná nebyla. A necítila se dobře, při tom vyšetření… Takže jsem šla příště zas do osvědčeného, 4 litrového jiného hnusu, který funguje jak má :-)

Pro klystýr jsem jednoznačně. Sice jsme ho ještě neměla u porodu, ale… Jak píšou holky, prohřeej pěkně vevnitř. Navíc, proč by se miminko mělo narodit do mých e-e?

Kykoušek
Ukecaná baba ;) 2047 příspěvků 02.09.09 20:39

Nepříjemné, ale dá se to vydržet. Byla jsem za něho fakt ráda, měla jsem tak ,,čisté'' svědomí, že mužu naplno tlačit :lol:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Vzácná onemocnění, která mění lidi k nepoznání

Lékaři dnes znají celkem sedm tisíc vzácných onemocnění a asi 80 procent z... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >