Modrá hlavička po porodu...

136
31.8.09 21:42

Modrá hlavička po porodu...

Ahoj holky,

na porod mám ještě dost času, ale nedá mi spát jedna (možná úplně houpá) věc: Mladší syn se narodil s modrou hlavičkou (když mi ho dali na bříško, tak mě prvně napadlo, že je přidušenej, ale podle sestřiček na dětským to byla jakoby modřina na hlavičce). Rovnou na porodním sále mě připravili na to, že až sleze modřina, tak budeme mít žloutenku - takže když ji třetí den dostal, už jsme s tím počítala…
Ale nikdo mi vlastně neřekl, proč se mu ta modřina udělala (jestli jsem tomu mohla nějak zabránit) - četla sem, že se to stane, když mamča nemá sílu tlačit, ale malej ze mě vyletěl při prvním zaltačení (málem ho nestačili chytit:-) )po 8 hodinovým vyvolávání pomocí tablety a pak i kapačky.
Ráda bych třetí mimčo podobným problémům uchránila a tak bych ráda věděla, jestli můžu udělat něco, aby se mimčo narodilo bez modřiny přes celou hlavičku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1353
1.9.09 07:02

Ahojky, kamarádka měla stejný problém, bylo to tím, že malá lezla ven současně s ručičkou dopředu, no těžko říct, tomu asi neporučíš…
Přeju zdravé krásné miminko :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
1.9.09 07:50

Podle mě tomu moc nezabráníš. Spíš bych se snažila, aby byl porod přirozený, bez zbytečně medikace - ale to je jen můj názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
1.9.09 07:51

nemohl to byýt porodní otok? mě u prvního sestry varovaly, že blbě dýchám a nechtě přitláčím-když jsem byla cca na 4-5 cm, že mi otečou por. cesty a mimčo bude mít otok…naštěstí pak neměl, už jsme dýchala správně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
1.9.09 08:02

No, přirozený porod jsem ještě nezažila, oba byly vyvolávaný (ve 41 tt - a mimča měli 4,5 a 4,3 kg) - doufám, že ten třetí si konečně „užiju“ úplně normálně:-) Víc jich zatím neplánuju, tak abych věděla jaký to je…

A tím dýcháním nevím, nikdo nic neříkal, ale zkusím pohledat správný cýchání při porodu a připravit se:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5100
1.9.09 09:16

Tak ta váha bude asi příčina. Bára měla 4,1kg a modráka přes celý obličej. Vypadala jako borůvka a taky musela na svícení kvůli žloutence.
Bylo mi řečeno, že je to tím, jak se drala ven, tak se „pomačkala“ v malé pánvi. Ostatně i já jsem měla pocit, že mě kopl mezi nohy kůň.Tomu těžko zabráníš - jedině rodit menší děti. :lol:
Nicméně je teď úplně ok a úúúžasná. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
136
1.9.09 09:33

No, tak ta váha mě vůbec nenapadla, teda s menším mimčem ani nepočítáme (nějak to nemáme v rodině:-)), tak snad to nebude tak zlý a třeba nezmodrá - první byl taky ok…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
1.9.09 11:13

Náš starší měl 4,26 kg a modřinu neměl, takže tím to asi taky tak úplně nebude a špatným dýcháním podle mě taky ne. Novorozenecká žloutenka je fyziologický jev a spíš je divný, když ji dítě vůbec nemá. Nemyslím samozřejmě nějaký obr vysoký hodnoty, ale prostě klasika, kdy se dítko pár dní opaluje u okna :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1852
1.9.09 15:15

Vaha urcite ne, syn mel 4,80 kg a sel normos vaginalne. Modrinu nemel nikde zadnou…
Stava se to pri brzkem tlaceni, jak tu nekdo psal, ze se treba spatne dycha a nevedomky tlaci hlavicku na branku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1760
2.9.09 18:15

Mladší dcera měla také modřinu jako blázen, hlavičku úplně fialovou :roll:, jsem se úplně lekla. A nesprávné dýchání a brzké tlačení můžu naprosto vyloučit :wink:. Dýchala jsem „podle předpisů“ :lol: a tlačit se mi do poslední chvíle nechtělo (teda jako že mě to na tlačení nenutilo, ne že bych proti tomu něco měla :lol: :lol: :lol:). Kdyby mi porodní asistentka neřekla, ať už tlačím, tak tam možná čekám dodnes :D. Malá byla venku během minuty a váhově naprosto průměrné mimi. Je ale fakt, že měla ručičku nataženou podél hlavičky.
Nevím, ale asi se to dopředu ovlivnit nedá :(.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
2.9.09 23:25

Neboooj, náš Kuba byl celej modrej a hlavičku měl jak šišounek :-), do dne se to spravilo, to se stává asi většinou prvorodičkám, páč jim to celý trvá dýl a mimi je v porodních cestách zaseklé na delší dobu a pak jsou otlačený. Dcera byla venku do hodiny a půl od příjezdu do porodnice (a to jsem ani nevěděla, že rodím, jenom ze mě crčela plodová voda, proto jsme přijeli) a byla krásná - růžová jak prasátko s pěknou kulatou hlavinkou a váhou 4,20 kg 8O Holt to byl fičák, tudíž jí hlava nestihla ani zešišatět ani zmodrat :-) Neboj, bude to dobrý!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama